Tehno moderni ili "stare dobre stvari"?

Lozim se na:


  • Ukupno glasova
    7
  • Anketa je zatvorena .

Meda Božanin

Ističe se
Poruka
2.440
Kontroverza, sta li, tek volim i ultra moderne stvari (cesto pratim tehnologiju u zadnju stopu) ali se i otisnem u "restauraciju"
Nekako, kada ugradim u nesto svoj trud onda mi to ima mnogo vecu vrednost nego da ispazarim novo.

Kupih 22 godine star auto (sada 27) ali sve sam popravio da radi savrseno i auto je kao nov. Mislim se, koji ce mi moj star auto (oldtajmer) ako sve ne radi savrseno i ako sve nije fabricki na njemu (nista budzevina).

Dobih na poklon Philips tv, 17TX291A, lampas, kloniran godinama u Ei-Nis kao RR864, prvi tv u SFRJ (to je poslednja Jugoslavija za vas rodjene 1984 i kasnije posto ste bili mali ;-) ) Oduzela mi se ruka dok sam rucno polirao lak da vratim kutiju u fabricko stanje. Popravka bila pride ali to je bilo zadovoljstvo jer mi trebalo vreme da nadjem intrumente kojima mogu da radim na lampasu. TV sada radi, 'vata sve kanale, opasna slika. Star "samo 40 godina"

Ali tu nije kraj. Nalozio sam se da kupim Ficu u Srbiji. Ali da ga vratim u stanje kao da je izasao juce iz Torina.
Kazu mi da sam lud!
Znam da jesam, da li sam sam u ludilu?
 
Kontroverza, sta li, tek volim i ultra moderne stvari (cesto pratim tehnologiju u zadnju stopu) ali se i otisnem u "restauraciju"
Nekako, kada ugradim u nesto svoj trud onda mi to ima mnogo vecu vrednost nego da ispazarim novo.

Kupih 22 godine star auto (sada 27) ali sve sam popravio da radi savrseno i auto je kao nov. Mislim se, koji ce mi moj star auto (oldtajmer) ako sve ne radi savrseno i ako sve nije fabricki na njemu (nista budzevina).

Dobih na poklon Philips tv, 17TX291A, lampas, kloniran godinama u Ei-Nis kao RR864, prvi tv u SFRJ (to je poslednja Jugoslavija za vas rodjene 1984 i kasnije posto ste bili mali ;-) ) Oduzela mi se ruka dok sam rucno polirao lak da vratim kutiju u fabricko stanje. Popravka bila pride ali to je bilo zadovoljstvo jer mi trebalo vreme da nadjem intrumente kojima mogu da radim na lampasu. TV sada radi, 'vata sve kanale, opasna slika. Star "samo 40 godina"

Ali tu nije kraj. Nalozio sam se da kupim Ficu u Srbiji. Ali da ga vratim u stanje kao da je izasao juce iz Torina.
Kazu mi da sam lud!
Znam da jesam, da li sam sam u ludilu?


ima moj stric ficu star 35 godina...davali mu ljudi 2500evra on nece da ga proda...ostavio lik broj telefona i da kaze svoju cifru
 
Drugar ima ficu 83 god, u fabrickom stanju, malo je poceo da truli ali nista strasno.

Komsija kupio forda taunusa iz 66-e godine, kao nov, presao oko 60000 km, a fabrika je onda davala garanciju na motor od 300000 km, tako da je po mom misljenju taj auto jos uvek pod garancijom.

Ja bih voleo da radim restauraciju vozila i nekih drugih "stvarcica", al za to treba imati novaca.....

Verujem da ima dosta ljudi koji bi radili isto, ali imaju problem sa nedostatkom sredstava
 
Sledeci projekat, definitivno ce biti jedan Pioneer radio lampas. Imam vec nekoliko Ei-Nis lampasa prijemnika koji su na spec mestu u mom srcu ali ovaj je stereo i poslednji 100% lampas. Sta vise, u kuci na selu imam jednu sobu u kojoj su sve stvari 30+ godina i obozavam da boravim u toj sobi... kad dodjem jednom u 6 godina :-o
 
ako hoces...gorenje lampash...1974-1975 godishte....u boji...72 cm ekran...josh uvek ispravan..radi (ustvari radio je kad sam ga poslednji put ukljucio..tamo negde 1995 :lol: )

Iz predubedjenja ne koristim zlovenacku robu. Moze i svapska i talijanska pa i 'rvatska i albanska ali ne i ZLOvenacka.

Hvala u svakom slucaju.

Znam taj tv, ima ekran koji je veoma dubok, skoro kockasta kutija. Lakse nateras penzionisanu kurvu da se zamonasi nego taj tv da proradi.
 

Back
Top