Pomoc hitno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DEVIL

Aktivan član
Poruka
1.008
Please Help

Prikljucio sam jos jedan racun i htjedoh u ovaj drugi da ubacim jos 256mb RAM-a. Izvadim onaj od 128mb( posto imam samo dva mesta pa sam hteo da imam 512mb) i taman stavim ovaj od 256 restartam Windows kad ono NECE. Pusta nekakav zvuk ono PI pi pi pi... i tako stalno.. Izbacim tih 256mb i stavim drugih 256mb( kad opet ista stvar znaci nije bio problem u RAM) Onda stavim umesto tih 256mb stavim 128mb kad ono vishe ne pishti nego starta Windows samo malo do pocetka, taman da ispise konfiguraciju..kad ZAPNE nece dalje. Pogledao sam sve je dobro prikljuceno nista ne hvali, nego jednostavno cim ubacim ovih 256mb Rama ono pisti i nece da starta, a ako ubacim 128 ne pisti ali isto nece da starta. Ako neko zna sta je Problem neka mi pomogne. Sve probah al nista. Da spomenem jos da se u Bios ne moze uci.

Unapred Hvala

Poz.
 
Taj visestruku bip pri podizanju BIOS-a je znak da ne valja nesto od hardvera.

Evo sta je verovatno problem: Pogledaj na kojoj frekvenciji ti radi RAM a na kojoj magistrala na ploci. Znas da je vec vrlo problematicno postaviti dva razlicita modula RAM-a,i sl., i da je najbolje odneti komp u servis i tamo probati da li radi RAM pre nego sto pazaris isti.

Znaci najverovatnije je da ti je i RAM i ploca OK, samo ne mogu zajedno da rade...
 
aha

I pre sam imao 256mb i 128mb,(znaci dva razlicita modula) ali radio je ODLICNO

Sad stavim ta dva ista rama od pre i ono nece..
Nego uopste ne cujem da mi se pali Hard Disk, nije valjda crko?
 
TO JE ZATO DOK SI INSTLIRAO WINDOWS SVI PODACI ZA
POKRETANJE SISTEMA USLI SU U TU MEMORIJU(128)UZMI 256MB STVI U PRVO LEZISTE A 128 U DRUGO PA INSTALIRAJ WINDOWS OPET,NEMORAS DA BRISES SAMO IDI PREKO.I KAD INSTALIRAS IZVADI TU 128 I PROBAJ.



JAVI STA SI URADIO
 
Ljudi, ako ne znate da odgovorite na pitanje, onda bolje cutite....
Koji bre Windows?
Jedino je Risk odgovorio choveku jer zna odgovor, ne zato da bi ispao pametan...
Ne lupetajte bezveze, ako ne znate da reshite problem...
 
Pogledaj da li su ti iste ferkfencije memorije. Možda ti nisu iste ferkfencije, što ponekad zna da napravi problem. MOžda si kupio memoriju čija ferkfencija ne odgovara matičnoj? Ovo mi je jedino palo na pamet.
 
Em,

Stavio sam njegovih originalnih( znaci onih sto su dosli uz Racunar kad je kupljen) 256mb i opet nece.
Stalno Biiiiiiiiipppp, pa onda opet Biiiiiiiiiippp i tak do prekosutra. Ovo nemam pojma sta bi moglo biti.
Kad stavim 128mb nekad oce podignuti nekad nece... zavisi izgleda od raspolozenja racunara :twisted: :twisted: :evil:
Ajd nisam vishe nista znao sta bih pa ajd da formatiram( toliko sam ocajan bio) uspio ja formatirati..al kasnije nemozes INSTALIRATI, na pola instalacije dolazi neka Greska i prekine...
Da sedes i places...
:cry: :cry:
 
Iz tvog prvog pitanja mi nasto zvuci da si novu memoriju dodao dok je Windows radio,a onda ga restartovao i sad ne radi???Reci da nije tako-usput kakve su ono gluposti sa Windowsom u ramu !!!RAM se brise svaki put kad se racunar ugasi/restartuje!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top