System shutdown- Potrebna pomoc

N

NNN

Gost
Kompjuter mi se od pre neki dan sam iskljucuje, odnosno sistem se restartuje, samo prilikom koriscenja interneta. Posle nekog vremena na netu dobijam poruku u kojoj stoji:

"Generic host process for Win 32 has encountered a problem and needs to close.

The shutdown was initiated by NT Authority/ system. Windows must now restart because the Remote Procedure Call (RPC) terminated inexpectedly."
Nakon toga pocinje odbrojavanje od 1 min. sa upozorenjem da sacuvam sve podatke jer ce se sistem restartovati, sto se i desi posle 1. min.

Molim nekog iskusnijeg sa racunarima da mi pomogne- tek da znam o cemu se radi i sta mogu sam da preduzmem, pre nego sto serviseri pocnu da me vozaju. Koristim Windows XP Professional operativni sistem.

Unapred hvala.
 
Dobio si Virus

W32Blaster (msblast.exe)

Idi na :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run ,nadji ga tu i obrisi

Onda skini patch sa Microsofta i tool takodjer za uklanjanje tog Virusa.
Nabavi neki Firewall recimo Zone Alarm i blokiraj pristup na port 135

sretno
 
Da da to je Worm Blaster....

E, a oni ljudi koji nisu do sada videlikako to izgleda a interesuje ih, imaju prilike da vide na sledeci nacin :

Otvoriti Task Manager i u polju Processes iskljuciti sve operacije koje vrsi aplikacija svchost.exe. Nakon toga pojavljuje se prozor "System Shutdown" gde pocinje odbrojavanje. Kada se odbrojavanje zavrsi komp se ne gasi (ali bi trebalo) vec se iz rada isklucuje aplikacija explorer.exe i jedino sto mozete videti na ekranu je WALLPAPER sa desktopa ali ne i desktop....
E sad...jedino sto vam preostaje je da restartujete komp jer nista nije moguce uraditi...(ispravka : moguce je pokrenuti neki program na principu "New Task" ali je "malo" nezgodno)

W32.Blaster sam pokrece ovo bez vaseg znanja ali ovo je jedan POTPUNO BEZOPASAN nacin prikazivanja istog prozora....jedan od nekoliko mogucih.

p0z~ :roll:
 
Ljudi, Devil, Piraterijo, hvala za pomoc. Uozbilji sam se :wink: i instalirao Norton Antivirus, skinuo Microsoftovu zakrpu, instalirao Zone Alarm, izbrisao virus uz pomoc Nortonovog "tool"-a i sad je sve OK.
I sad jos jedno pitanje- odakle sam mogao da ga dobijem? :o Nisam primao ni otvarao nikakve cudne mailove s attachmentima...
 
Hmm...Pa obicno se dobija preko e-maila...
Ali ako si lutao po nekim tamo sajtovima koji su bogu iza ledja nemoj da se pitas kako je usao :D
Iz licnog iskustva mogu da kazem samo da ovi noviji virusi (kao Blaser i MyDoom) nisu toliko opasni - mnogo vecu "stetu" mogu da nanesu cuvena smetala kao "Internet Optimizer", "Save", "System33", "n-CASE" i sl stvarcice....
 
Save.exe nije virus!On je spyware!Standardan rad-prati tvoje kretanje na netu i reci koje kucas u pretrazivac i plasira ti reklame i popup-ove iz tih oblasti.
Dolazi u paketu sa "besplatnim" divx kodekom i jos dosta slicnih programa.
 
....A bio sam ubedejen da ce ostati misterija ... Citaj.... :

Svet Kompjutera 3/2004 :

"...Uhvacen dvadesesestogodisnji Rumun Dan Diumitru Ciobanu, optuzen za kreiranje virusa MSBlast - ocekuje ga kazna od 15 godina zatvora. MyDoom, virus koji za sada zari Internetom, ujedinio je Microsoft i SCO - i jedan i drugi ponudili su po 250.00$ nagrade za autora virusa. Zivog ili mrtvog..."

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Piraterija ®:
Da da to je Worm Blaster....

E, a oni ljudi koji nisu do sada videlikako to izgleda a interesuje ih, imaju prilike da vide na sledeci nacin :

Otvoriti Task Manager i u polju Processes iskljuciti sve operacije koje vrsi aplikacija svchost.exe. Nakon toga pojavljuje se prozor "System Shutdown" gde pocinje odbrojavanje. Kada se odbrojavanje zavrsi komp se ne gasi (ali bi trebalo) vec se iz rada isklucuje aplikacija explorer.exe i jedino sto mozete videti na ekranu je WALLPAPER sa desktopa ali ne i desktop....
E sad...jedino sto vam preostaje je da restartujete komp jer nista nije moguce uraditi...(ispravka : moguce je pokrenuti neki program na principu "New Task" ali je "malo" nezgodno)

W32.Blaster sam pokrece ovo bez vaseg znanja ali ovo je jedan POTPUNO BEZOPASAN nacin prikazivanja istog prozora....jedan od nekoliko mogucih.

p0z~ :roll:

E a kod mene isto to samo sto nema Worma ili bilo kakvog drugog virusa. A od zastite imam bukvalno sve.
Sta da radim
 

Back
Top