Rok trajanja kreme

e.xotica

Zainteresovan član
Poruka
212
Kupila sam u junu Vichijevu kremu ciji je rok trajanja do 10 09, moze se koristiti 12 meseci od otvaranja, a meni se vec pokvarila - promenio se miris i tekstura - odvajanje ulja isl. Kremu sam drzala uvek na tamnom mestu i na normalnoj temperaturi, sa ostalim kremama. Nije mi jasno zasto se ovo desilo?
 
jao
mogli bi sad da se posvadjamo lepo na ovoj temi
podelimo se u dva klana
jedan ce da zastupa teporiju po kojoj si ti kriva sto je krema riknula pre roka
a drugi moze ...npr. ... da svaljuje krivicu na proizvodjaca, uvoznika, distributera, prodavca...

iii, bre, ima slatko da se pochupamo!
 
meni sve kreme traju i dugo nakon otvaranja i trosim ih do kraja uvek,samo mi se jedna pokvarila al ta je stajala tipa pet godina negde kad sam je otvorila a ono bazdi i crno nesto unutra fuj.e nju sam bacila :)
 
Kupila sam u junu Vichijevu kremu ciji je rok trajanja do 10 09, moze se koristiti 12 meseci od otvaranja, a meni se vec pokvarila - promenio se miris i tekstura - odvajanje ulja isl. Kremu sam drzala uvek na tamnom mestu i na normalnoj temperaturi, sa ostalim kremama. Nije mi jasno zasto se ovo desilo?

Ako je do 2009.god, nije trebalo da je bacis vec da odes tamo gde si je kupila i da reklamiras. Ili bar da im das doznanja da nesto nije u redu
 
-Eva- nema to veze sa fals robom. Pa majku mu ne pakuju valjda kinezi Vichy!

Meni se desilo da je nova Aok-ova krema kupljena u inostranstvu bila pokvarena. Moguce da dodje do nekog propusta u kontroli u samom procesu proizvodnje, mada ne bi trebalo ... ali desava se.
 
Meni krema traje 2-3 meseca, a ne mazem tanko. :lol: Doduse malo zabusavam, mazem samo ujutro, mrzi me uvece. A moze da se desi da je greska u proizvodnji ili da je rok trajanja pogresno otisnut na pakovanju. Meni se jednom desilo da sam kupila suvu-suvcijatu maskaru.
 
Ja :) Meni krema ne traje duze (ako se radi o onom normalnom malom pakovanju), pogotovo ne hidrantna. Ona hranljiva, nocna, mi traje malo duze - em je mnogo masnija pa se ne mazem toliko, a ponekad i zabushavam. Meni je recimo cudno kako nekome krema moze da traje godinu dana... jel nanosite cackalicom? :lol:

Pa meni krema traje 2-3-4 meseca u zavisnosti koliko cesto je stavljam i stvarno da bi je potrosila za mesec dana morala bi mnogo da capam a to stvarno nije potrebno.
 

Back
Top