ekcem kod dece

  • Začetnik teme la_primavera
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
L

la_primavera

Gost
Imam devojcicu 1,5 godina. Na licu ima ekcem (obrazi, brada), koji se cas pojavi u jacem obliku, a onda se kao malo povuce (mazem je uvece pre spavanja Nivea baby milk-om). Kada smo svojevremeno jos kao bebicu je vodili kod lekara pojavljivalo se u predelu koji pokriva cucla), dr je rekla da je cesce umivamo i brisemo dobro taj predeo...
 
Mislim da bi bilo dobro da dete odvedeta pedijatru ,alergologu pa da u savetu sa njim detetu uradite alergoloske probe kako bi se iskljucio atopijski dermatitis jer deca uglavnom imaju ekcem tog porekla.
 
Moja tromesecna beba ima laksi oblik neurodermitsa takozvani atopijski dermatitis .Njemu je izrazeno vise na glavi nego na drugim mestima na telu ,ponekad se pojavi na licu ili na rukicama ,ali retko .Ne znam gde se nalazis ali ima nova krema,za lecenje atopijskog dermatitisa ,Elidel koja nije na bazi kortisona i veoma je efikasna .Ja moju bebu uopste nekupam u samponima koji su na bazi hemikalija jer to moze jos vise da pogoras stanje .U Austriji ima sampon na bazi ulja od soje koji vraca kozi masnocu ,jer deca obicno koja imaju dermatitis ili ekcem imaju suvu kozu .Nemoj ni da je mazes sa nieva mlekom jer samo mozes pogorsati sa tim .To je moje iskustvo sa ovom vrstom dermatitisa ,ali kao sto rece Dr.najbolje da je odvedes dermatologu pa da on utvrdi o kakvoj se vrsu ekcema radi .
 
Anonymous:
Dr.RECI MI SA KOLIKO GODINA DETETU MOGU DA URADIM ALERGO TEST...IMAM SINA KOJI IMA 4god.I CESTO DOBIJA OSIPE PO KOZI KAO I EKCEM...

Možete odmah uraditi alergološke probe....Samo zbog katastrofalne situacije u našemu zdravstvu PREPORUČIO bih Vam da to uradite u vašoj režiji u dijagnostičkom Centru Hram-u Ulici Svetoga Save,ili Vojnomedicinskoj Akademiji.....Cene su u obe ustanove pristupačne,a rezultate ODMAH dobijate... :D
 
Nemam sta da dodam na ovo sto je rekao kolega samo jednu stvar vezanu za terapiju,ukoliko vam je dete na bilo kojoj vrsti antialergijske terapije da bi nalazi alergoloskog testa bili tacni mora proci 2 nedelje bez terapije!
 
DA TO ZNAM IAKO NISAM DR.ZAPRAVO JA IMAM VRLO IZRAZENE ALERGIJSKE REAKCIJE NE POLEN TRAVE,KUCNU PRASINU I UJED INSEKATA(ALEGO TESTOVE SAM RADILA KOD DR.KATARINE STANKOVIC)RECENO MI JE DA U 99%SLUCAJEVA DECA NASLEDJUJU TO OD MAJKE,KOD MOG PRVOG DETETA NIJE TAJ SLUCAJ ALI IZGLEDA DA JE DRUGO NASLEDILO JER SIMPTOMI SU ISTI...
 
У Ариљу има једна фармацеуткиња Бранка чијим мелемима је екцем код моје унуке потпуно нестао за пар дана. Кожа се подмладила и нема више црвенила и свраба. Чудо једно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top