KAKO DA PROMENIM SERISKI BROJ HDD

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

prezasv1

Početnik
Poruka
2
Potrebno mi je da promenim br. hard diska jer program koji mi je potreban ya rad posle formatirawa nece da radi. Ako neko zna neki program (po mogucstvu bespalatan) neka mi odgovori.
Sta me u stvari muci program koji radi u dosu a koji mi sluzi za rad nece da radi posle formatiranja hard diska naime autor programa mi salje INI fajl koji on generise na osnovu mog broja hard diska i taj fajl kopiram gde je program instaliran,ali posto je autor otisao za inostranstvo sad ne mog od njega da trazim novi INI fajl. Pa ako neko zna kako bih mogao mozda da sam napravim INI fajl na osnovu novog broja hard diska ili da hard disku dam novi broj tj. stari broj koji je bio pre formatiranja,napominjem da imam instalaciju za taj program.
 
Rudimentarna zastita. Postavlja se pitanje sta sadrzi INI fajl. Dalje, kako autor sazna broj tvog diska?
Kako god bilo, ono sto je zapisao u INI fajl je najverovatnije sifrovano nekim sistemom (ne verujem bas da je 128-bitna enkripcija)
Ako pogledas sadrzaj INI fajla, verovatno ces videti kuke i motike.
Cak i da znas da kriptujes kao autor, opet je pitanje kako je slozio taj podatak i kasnije unutar programa ga na isti nacine dekriptovao.
Mozes da postujes ovde sadrzaj INI fajla pa da se vidi ali sumnjam u uspeh.

A opet, bez uvrede, niko nam ne garantuje da ne pokusavas da nelegalno koristis tudji program, pa bi svaka pomoc u tom smislu imala za posledicu pirateriju sa nase strane.
Pokusaj da autora nadjes u inostranstvu, bar danas je planeta mala kuglica i nije tesko naci bilo koga...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top