Monstrum iz Velikih Radinaca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cikic

Početnik
Poruka
39
Pavlovic Goran(20) iz V.Radinaca preklao je ucenicu Milosevic Jelenu(16)ispred srednje ekonomske skole u Sremskoj Mitrovici naocigled mnogobrojnih ucenika.Sta raditi sa monstrumima kao on i naravno sa njim samim.LJudi probudite se .
 
Eh... Postavila ja temu ''Incest i rupe o zakonu'' na Domu i porodici... Pa baš smo se dotakli te problematičnosti vezane za predviđene kazne za zločine i razvila se i jedna diskusija o tim mračnim stranama ljudskog uma, da li to treba lečiti, da li su oni za bolnicu, za zatvor... ima li olakšavajuće okolnosti za ljude koji načine najgnusnije stvari ako su to uradili u stanju pomračenja svesti... i gde je i da li je tanka ta granica između normalnog ljudskog ponašanja i onoga kad čovek prerasta u neko neprepoznatljivo biće, čudovište... Mene interesuje da li se ljudi rađaju sa tim poremećajem, pa su navodno ''normalni'' do jednog trenutka kada ne izbije na površinu njihova prava priroda... Ili je svaki čovek podložan tome da ''skrene''...
Nisam čula za tu vest, sad ću malo ''pročešljati'' po internetu da vidim o čemu se tačno radi, najžeila sam se, stravično...
Doživotna kazna, ne znam šta drugo... Ali, ljudi, klanje... fuj... kao srednji vek, pećinski ljudi,... Ja bih ipak iznijansirala kazne za ubistvo u zavisnosti od primenjenog metoda, iako to ništa ne znači - mrtav je mrtav, posledice su iste... Ma ipak ima razlike da li je neko preklan ili na njega pucano... (?) Ne znam više... Ne mogu ni da razmisljam... Ne znam o kakvom se mozgu radi... I da ga stave na javno kamenovanje, bičevanje,... šta to znači kad je neko lud, pa prelud,...
Gospode Bože...
 
Ta je tema - borba dobra i zla - večita i nikad dorečena !
Moje skromno mišljenje je da treba ozbiljno istražiti korene zla, ali na moderan način zasnovan na naučnim principima. Naprimer, postoje fiziološke promene na mozgu kod ljudi sklonih nasilju i kriminalu uopšte...
 
Gledao sam snimak mozga kriminalca urađen verovatno na magnetnoj rezonanci ili nekom sličnom skeneru. Lepo se vidi razlika u odnosu na "običan" mozak. To mesto gde se dese promene je markirano crvenom bojom...
Zamisli u budućnosti da su po ulicama postavljeni senzori i skeneri za otkrivanje tih anomalija u mozgu...I krimos ili ludak prođu tuda, a on počne da pišti i javlja najbližem policajcu... Koliko god to sada blesavo izgleda u skoroj budućnosti će biti ostvarljivo.
Gledao sam u Sydneyu kako su oni sve pokrili kamerama za nadzor. Svi tržni centri, stanice metroa, ulazi u firme, putevi, raskrsnice, čak i parkovi se nadziru kamerama 24 sata. A danima možeš da šetaš i da ne vidiš policajca. Zato tamo, naprimer, se ne kradu automobili, jel ne može da pobegne od kamera...
 
Takve vesti svakodnevno pune novine.Ja ne mogu da verujem da se takve stvari desavaju bukvalno u nasem komsiluku.Da li je moguce da smo postali toliko izopaceni.Ne znam koja bi adekvatna kazna bila za takvo nesto...meni jos uvek ne izlazi iz glave onaj zlocin u Banovcima.Ubiti i iskasapiti petogodisnje dete...ma strasno.
 
Ma ne treba preterivati.Zlocin je svako delo loseg karaktera i naumljeno pa to opet te dovodi u situaciju kao u suvisnom izvestaju da uhapsis coveka koje je jedino bice za koje nikada ne znas kako ce da reaguje i nikakva tehnologija ne moze tu da pomogne dok je ljudi bice i zla na zalost.A da hapsis coveka za jos ne pocinjeno delo.Bitno je on sto dolazi posle smrti toga se treba plasiti samo u slucaju da zauzimate mesto zlocinca.Jedan covek je vec plaioi za sve nase grehe najvisu cenu koja je i djavola naterala na muku.Isuse pomozi nam:)Verujemo u tebe.
 
Ma ne treba preterivati.Zlocin je svako delo loseg karaktera i naumljeno pa to opet te dovodi u situaciju kao u suvisnom izvestaju da uhapsis coveka koje je jedino bice za koje nikada ne znas kako ce da reaguje i nikakva tehnologija ne moze tu da pomogne dok je ljudi bice i zla na zalost.A da hapsis coveka za jos ne pocinjeno delo.Bitno je on sto dolazi posle smrti toga se treba plasiti samo u slucaju da zauzimate mesto zlocinca.Jedan covek je vec plaioi za sve nase grehe najvisu cenu koja je i djavola naterala na muku.Isuse pomozi nam:)Verujemo u tebe.
Lepo !
 
Hvala ali to je iskreno kad pogledas tako zato i kazem da nema velike razlike u buducnosti od danasnjih filmova oni su ti dovoljan razlog i inspiracija za takve stvari.
Primena elektronike u medicini je napravila čudo.
Budućnost je počela. Zašto ta saznanja o fiziološkim promenama na mozgu ne bi bila iskorišćena na human način, tj. korigovati na neki način i stvoriti normalnog čoveka pre nego što dođe do tragedije ?
Ali svako čačkanje po mozgu može da se i zloupotrebi...
 
Po mozgu fetusu ili bilo cemu drugom u svrhu poboljsanja sopstvene rase je izigravanje \boga.Treba da prihvatimo to ko smo.Cak i najhumaniji doktor kad bi se nesto desilo njemu mislim na losu stvar bi sve svoje dobro zakopao i uradio totalno suprotno treba pomagati ali to je mac sa dve ostrice.Niko ko nauci ljudski genetski materijal kako da koriguje nece se zaustaviti samo na pomoci ljudskoj rasi dok god postoji novac i razlika u klasama ljudi.
 
Znam i to je najvece zlo jer ce imati vojsku kakva im samo treba bez imalo osecanja koja izvrsava tacno ono sto im se kaze ali kazem ti i taj klon je deo coveka i sumnjam da ce ikada iko osim Boga moci kompletno da ukloni ljudska osecanja.Imaju nase gene tako da je nemoguce da su totalno bezosecajni.Jedino mi ih je zao jer ih tretiraju kao robu sto nisu ni u kom slucaju.Pa ja bre prema igrackama necu tako da se odonosim
 
Nisam lirska dusa ali hvala na komplimentu ako je to trebao da predstavlja.Shvati prijatelju nikada jedno ljudsko bice od strane coveka nece biti isprogramirano na totalnu poslusnost.Oni su od krvi mesa kako si rekao plus imaju razvijen organ koji nijedno drugo bice nema SRCE I ONO STO JE U VEZI SA NJIM U MOZGU OSECAJ ZA DOBRO koje kad tad mora da izbije na videlo.
 
Da isti taj vojnik ubij mu dete,zenu ili nekoga koga voli pa ces da vidis emocije svih vrsta.U tome jeste pojenta hteli ili ne razvice ta osecanja kad tad i kako tako ali nece doveka biti glupi roboti.Sto se tice surovosti zivota to sam naucio na tezi nacin musko sam pa mogu da pricam o tome sa punim pravom.Zato ti i govorim dosta ovih stvari jer poznajem surovost zivota
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top