Da li me pravi budalom?

kokoške, seljanke:lol:
monton je bunda, ovčeća.
inače izuzetno može biti skupa.
evo ja imam jednu iz parčića...
neću vam reći cenu:lol:
ali kod lopova je bila pola od pomenute...
inače mislim da je monton dobilo ime po firmi koja ih je pravila.
al ajd sad nisam sigurica.
Hvala na informaciji.:lol:
Sad se vec bolje osecam.
Nekad su status bili vizon i ledja od nerca.
Majku mu zar sam tako stara.:shock::sad:
 
Na zalost,u ocajanju kazemo da su dobari lud braca,sto u sustini nije tako. Dobri samo nemaju petlju da se izbore sa ruznim i neljudskim gestovima pa trpe,a ne bi morali. Ja imam probleme te vrste konstantno,ne vezano za konkretan slucaj. Moje razmisljanje ide u tom pravcu: Zbog cega ne uradimo ono sto bismo najverovatnije da smo deca,otvoreno pitali tog nekog zasto to cini? Time bismo u mnogome sebi olaksali,jer bi nam sve bilo razjasnjeno i ne bi vise bilo sumnji koja nas izjeda,kakav god odgovor bio. Eto moj savet ti je pitaj je sve sto si nas. Ako ti je stvarno dobra drugarica koliko kazes da jeste ne bi trebalo da te pogresno shvati,ili se uvredi. Jednostavno,zelis da znas jer ne mozes sama da skapiras. Puno srece!
 
Podstaknuta temom o prikupljanju garderobe za decu u Zvecanskoj ili gde god vec pala mi je na pamet jedna stvar...
Naime..
Imam prijateljicu sa kojim sam nerazdvojna od prvog razreda srednje skole.Gomilu svega smo prosle zajedno...Recimo da i sada delimo i dobro i lose,s tim sto nam ritam zivota ne dozvoljava da kao nekada 24h budemo skupa..
Ona ima dvoje dece,udata je,muz joj dobro(jako dobro!)zaradjuje,zive u svom stanu,kupili su i drugi koji rentaju,ona se skoro zaposlila,ima bebisiterku,zenu koja dolazi da odrzava kucu..itd..itd...letovanja,zimovanja i to sve u inostranstvu.Recju,jedan lep i sredjen zivot!
Njeno jedno dete je starije od moje devojcice 2.5 godine koliko je moja starija od njene druge devojcice:)
Moje jedno dete(jedino unuce u porodici i najmladje i omiljeno u familiji!)ima hvala Bogu i vise krpica nego sto joj treba.Vecinu ne stigne da iznosi,pa ja onda to tako skoro novo prosledjujem njoj za mladju devojcicu.I to je maltene praksa.
Ona mi od svoje starije devojcice nikada nije ponudila nista i sve je davala deci nekih prijatelja svoga muza..
Nikada mi nista od stvari nije vratila(nisam joj ni trazila!)jer kad dam-dam..i ne racunam vise na to!
Zimus me je povredila strasno,odnosno sokirala...Stolicu za hranjanje koja je bila kod nje na koriscenju htela je da prosledi svojim kumovima jer "ti i onako neces da radjas vise dece..sta ce ti!" :shock::?To aludira na to sto sam razvedena!
I tako ja oblacim njeno mladje dete(od bodija,preko pidzama do skafandera!)a ona kupuje montone,zlato i menja automobile...
Nije mi krivo i nisam zavidna,i sama da hocu mogla bih sebi to da priustim ako bih ustinula na detetu(ali navikla sam da joj kupujem Ianu,Okaidi,Beneton,)ali sam malo bolesna po tom pitanju..priznajem!:-?
Takodje kada ide na neki vazan prijem ona dodje kod mene da pozajmi neki komad garderobe...(nemam mnogo ali kupujem dobre,firmirane stvari)ne razumem zasto kada znam da imaju i da moze to sebi da kupi....
Ponekad imam utisak da me pravi budalom...nekad opet mislim..pa dobro,prijateljice smo...
Ko je tu sad lood po vasem misljenju!?:)
'eeeeebo te, to je vrh ekonomije : na uštedi od pelena, skafandera i hranilice, kupovati zlato, automobile, i .... naravno montone, u to koloru !!! :lol:
 
Ja stvarno ne razumem cemu sprdanje sa montonom kao izrazom za odevni predmet bez alernative jer nije kaput,nije bunda a nije ni mek laud jakna(mada podseca!)al' kako bilo i ma kako zvucalo smesno ukoliko, krvoloče nisi informisan o cenama odevnih predmeta i ostalih potrepstina za malu i malo vecu decu..raspitaj se..verovao ili ne cifra je zapanjujuca,,,
Hvala na paznji!:)
 
Ja stvarno ne razumem cemu sprdanje sa montonom kao izrazom za odevni predmet bez alernative jer nije kaput,nije bunda a nije ni mek laud jakna(mada podseca!) ukratko : nije ništa, al' je skupo :lol: !!!! al' kako bilo i ma kako zvucalo smesno ukoliko, krvoloče nisi informisan o cenama odevnih predmeta i ostalih potrepstina za malu i malo vecu decu..raspitaj se..verovao ili ne cifra je zapanjujuca,,, znam vrlo doooobro, ali se treba malo i snalaziti !!!
Hvala na paznji! :)
Ništa, ništa, ali nemoj da se to ponovi !!! :-D
 
OK. Ako voliš da poklanjaš, onda poklanjaš - i ne gunđaš zbog toga što poklanjaš. Niko ti nije kriv ako ne naiđeš na zahvalnost. To si ti, voliš da poklanjaš i tačka.

Ako pozajmljuješ, a ne vraća ti se, pa ti opet ista osoba dođe nešto da joj pozajmiš, a ti joj daš iako ti već duguje nešto, onda si ti budala.

koji deo ne razumes ?

rekoh,
volim da poklanjam...

gundjanje nisam pominjala
 
Drug mog muza dobio 3. dete... i damo im onu vrtesku za iznad bebinog kreveta... fini ljudi, nema sta nemaju... danas zovem da to uzmem i kaze mo ovako "Nije nam trebalo pa smo odneli na plac". Jbt nije im palo na pamet da vrate...
 
Пре неколико месеци сам добила од једне пријатељице џак пун ствари. Буквално ми је то увалила у руке! Ту има и одеће од њене сестре. Иначе, ми се познајемо релативно кратко, а њену сестру не познајем..... Толико је била упорна да узмем те ствари да сам на крају пристала.:evil:

Да се разумемо - деведесетих сам увек на себи имала нешто добијено или позајмљено. Такво је време било :( и није ми то био проблем, јер сам знала чије ствари носим.

А, ово сад....
Немам појма...
Џак стоји у орману и чека.........
Вероватно ћу га оставити поред контејнера, па нека однесе неко кома треба.
 
Podstaknuta temom o prikupljanju garderobe za decu u Zvecanskoj ili gde god vec pala mi je na pamet jedna stvar...
Naime..
Imam prijateljicu sa kojim sam nerazdvojna od prvog razreda srednje skole.Gomilu svega smo prosle zajedno...Recimo da i sada delimo i dobro i lose,s tim sto nam ritam zivota ne dozvoljava da kao nekada 24h budemo skupa..
Ona ima dvoje dece,udata je,muz joj dobro(jako dobro!)zaradjuje,zive u svom stanu,kupili su i drugi koji rentaju,ona se skoro zaposlila,ima bebisiterku,zenu koja dolazi da odrzava kucu..itd..itd...letovanja,zimovanja i to sve u inostranstvu.Recju,jedan lep i sredjen zivot!
Njeno jedno dete je starije od moje devojcice 2.5 godine koliko je moja starija od njene druge devojcice:)
Moje jedno dete(jedino unuce u porodici i najmladje i omiljeno u familiji!)ima hvala Bogu i vise krpica nego sto joj treba.Vecinu ne stigne da iznosi,pa ja onda to tako skoro novo prosledjujem njoj za mladju devojcicu.I to je maltene praksa.
Ona mi od svoje starije devojcice nikada nije ponudila nista i sve je davala deci nekih prijatelja svoga muza..
Nikada mi nista od stvari nije vratila(nisam joj ni trazila!)jer kad dam-dam..i ne racunam vise na to!
Zimus me je povredila strasno,odnosno sokirala...Stolicu za hranjanje koja je bila kod nje na koriscenju htela je da prosledi svojim kumovima jer "ti i onako neces da radjas vise dece..sta ce ti!" :shock::?To aludira na to sto sam razvedena!
I tako ja oblacim njeno mladje dete(od bodija,preko pidzama do skafandera!)a ona kupuje montone,zlato i menja automobile...
Nije mi krivo i nisam zavidna,i sama da hocu mogla bih sebi to da priustim ako bih ustinula na detetu(ali navikla sam da joj kupujem Ianu,Okaidi,Beneton,)ali sam malo bolesna po tom pitanju..priznajem!:-?
Takodje kada ide na neki vazan prijem ona dodje kod mene da pozajmi neki komad garderobe...(nemam mnogo ali kupujem dobre,firmirane stvari)ne razumem zasto kada znam da imaju i da moze to sebi da kupi....
Ponekad imam utisak da me pravi budalom...nekad opet mislim..pa dobro,prijateljice smo...
Ko je tu sad lood po vasem misljenju!?:)

Ako poklanjaš......onda pokloni sa osmehom i ne očekuj zahvalnost....Jer ako ti je to "hvala" toliko bitno onda to nije poklanjanje već hranjenje sopstvenog ega....
Ako pozajmljuješ traži da ti se vrati...... I nema razloga da ti bude neprijatno....
 
Ajoj i ja mrzim kad mi neko nesto ne vraca, a sramota me da trazim...ma kad sam blesava!!! Meni se to nikad nije desilo, retko, ali stvarno jako retko pozajmljujem nesto, ali i ako pozajmim to sve bude vraceno na vreme, a kad ja nekom pozajmim, pare (nije to nikad neka velika suma, ali opet..), knjigu, neku stvar, to se vrati ili kasnije ili nikad...A to mrzim kod ljudi, jer su neodgovorni, ocekujem da svi budu kao ja...ali to nije moguce....
A ono ovcece krzno....bljak...imala bih osecaj da mi neko bleji ili mekece iza vrata...vise sam za opustenije varijante!
 
Значи, ако је речено да је на позајмицу - онда се враћа!
Ако је поклоњено - онда можеш после да проследиш било коме, твоје је!

Sve sto pozajmis,to "halali",tako smo se zezali jos kao studenti.Ne pamtim da mi je iko vratio stvar u prvobitnom stanju,pocev od knjiga,garderobe,sudova.Ako je uopste vratio.Kad bolje razmislim,i ja imam kuci nekoliko tudjih diskova i par knjiga.
Sto se tice pitanja macke vracarke,ja bih te stvari dala nekom ko ce biti zahvalan,ili,ako su jako dobro ocuvane,sto bi trebalo posto se radi o Benetonu,prodala nekom Second handu.
 
Пре неколико месеци сам добила од једне пријатељице џак пун ствари. Буквално ми је то увалила у руке! Ту има и одеће од њене сестре. Иначе, ми се познајемо релативно кратко, а њену сестру не познајем..... Толико је била упорна да узмем те ствари да сам на крају пристала.:evil:

Да се разумемо - деведесетих сам увек на себи имала нешто добијено или позајмљено. Такво је време било :( и није ми то био проблем, јер сам знала чије ствари носим.

А, ово сад....
Немам појма...
Џак стоји у орману и чека.........
Вероватно ћу га оставити поред контејнера, па нека однесе неко кома треба.

E,to radi i tetka mog muza,otprilike jednom u 2 meseca mi uvali pun dzak.Ajde za dete jos nesto i proberem od njenog unuka,ali nije mi jasno zasto mi donosi iznosene stvari svoje cerke i snaje,koje su od mene starije po 15 godina.Ja i svoje stare stvari bacam,pa necu valjda da nosim takvo nesto,nisam tolika socijala.:confused:
 
ja ne mislim a se ona ok ponasa. nije to pitanje pokazivanja zahvalnosti u smislu sve vratiti istom merom jer onaj koji je dao ocekuje da mu se vrati, nego se radi o obzirnosti, vaspitanju i razmisljanju i o drugima a ne samo o sebi... bilo bi ok da je dovoljno obzirna da pita da li moze da prosledi neke stvari drugima ako ti nisi nista naglasila i da li bi ti to mozda zelela da ti se vrati... razumem zasto te njen stav nervira jer u prijateljstvu ocekujes da neke stvari budu reciprocne, npr. posvecena paznja, zelja da pomognes...ne u istoj meri, ali mora da ih ima... ti nisi ocekivala da ti se vrati materijalno ili da ti "ljubi noge", vec da primeti da se ti ipak negde setis nje i potrudis se, i da uzvrati na to nekom osnovnom obzirnoscu... neki ljudi jednostavno ne ukljucuju mozak...
 

Back
Top