anonimnost

da li ste za anonimno postavljanje fotografija?


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .

xiaoyu

Domaćin
Poruka
3.755
Dulle je svojevremeno dao predlog da se anonimno postavljaju fotke. Vidim da je taj predlog opet aktuelan i da je većina vas za to.
Daklem, pitanje je, da li ste za anonimno postavljanje fotografija?

Ukoliko ovaj predlog izglasamo dalje ćemo se dogovarati na koji način ćemo to sprovesti.

bug.gif
 
'leba i anketa

Mozhemo da napravimo i takmichenje u anketama. Svake nedelje postavimo jednu anketu, i oni koji su glasali za opciju koja je pobedila - postavljaju sledecu.
Jeste li za?
Ustvari, nemojte ovde da mi odgovarate... Postavicu anketu.
 
Naravno da nije komplikovano, problem izgleda lezi u cinjenici da ne postoji aktivni administrator koji bi prikupio fotografije i jednostavno ih postavio kao sto je to do sada bio slucaj, sve je dakle isto s tim sto pored fotke ne bi stajao nick vec samo broj. Osim postavljanja fotki direktno , iste bi se samo prosledile administratoru.
 
Pa da ali bas je to i problem, jer to zahteva nekog ko bi to morao da radi i da ima vremena i volje stalno. Mislim da ce kad tad tom nekom ko to bude radio da dosadi. Postoji i problem dokazivanja vlasnistva nad fotografijom, preko koga je cini mi se olako predjeno (nesto kao dostavi se samo original adminu i gotovo) a mnogi ovde imaju dial-up i samo mogu da zamislim koliko bi se uloadovale fotke od po 5 mega. Zato, protiv.
 
Sillard:
Pa da ali bas je to i problem, jer to zahteva nekog ko bi to morao da radi i da ima vremena i volje stalno. Mislim da ce kad tad tom nekom ko to bude radio da dosadi. Postoji i problem dokazivanja vlasnistva nad fotografijom, preko koga je cini mi se olako predjeno (nesto kao dostavi se samo original adminu i gotovo) a mnogi ovde imaju dial-up i samo mogu da zamislim koliko bi se uloadovale fotke od po 5 mega. Zato, protiv.

Nismo se rauzmeli, isto kao sto je Miki postavljao fotke na Photobucket ili gde vec, tako ce se iste postavljati samo bez imena.........znaci isti je posao u pitanju.
Dokaz ne mora da postoji jer administrator ima podatke o tome, a ako neko ima primedbi da mu je fotka pokradena, pa jednostavno moze sa originalom da dokaze, nista jednostavnije. Pa nije valjda da smo dotle dosli da bi administrator manupulisao sa fotkama na ovakav nacin, cak i kada bi se to desilo vrlo brzo bi se utvrdilo da je isti krivac za to........
 
jesi chuo ti za resize?..a i ogranichenje fotke je na 640x...

a i postoji exif preko kog bi se videlo koja je chija fotka..i mislim da to nije problem....
imamo valjda poverenja jedni u druge....ako se fotke shalju adminu...znace on...
 
natasha`:
jesi chuo ti za resize?..a i ogranichenje fotke je na 640x...

a i postoji exif preko kog bi se videlo koja je chija fotka..i mislim da to nije problem....
imamo valjda poverenja jedni u druge....ako se fotke shalju adminu...znace on...

Pozdrav natasha, cuo sam za resize :lol: a jesi ti cula za exif editor? ;)
 
klika:
Nismo se rauzmeli, isto kao sto je Miki postavljao fotke na Photobucket ili gde vec, tako ce se iste postavljati samo bez imena.........znaci isti je posao u pitanju.
Dokaz ne mora da postoji jer administrator ima podatke o tome, a ako neko ima primedbi da mu je fotka pokradena, pa jednostavno moze sa originalom da dokaze, nista jednostavnije. Pa nije valjda da smo dotle dosli da bi administrator manupulisao sa fotkama na ovakav nacin, cak i kada bi se to desilo vrlo brzo bi se utvrdilo da je isti krivac za to........

Da nismo se razumeli, ja sam mislio da mora da se salju fotografije originalne velicine kao dokaz, a exif nije nikakav dokaz sto malocas odgovorih natashi. Naravno da ne sumnjam u admina ili moderatora a i zasto bih moje su slike i ovako i onako lose ocenjene ;) ovde sam prvenstveno iz zelje da nesto naucim o fotografiji kroz igru.

Offtopic

recimo meni su fenomenalne one fotografije koje je dule radio sa Canonom a430 i voleo bih da sam malo vise pratio forum kako bih saznao vise o nacinu snimanja i obradi, ali ispravicu to ;)
 
Stvar dokazivanja vlasnistva fotografije je toliko jednostavna, salju se fotke 640px po duzoj strani za takmicenje, ako neko tvrdi da mu je fotka ukradena jednostavno ce pokazati original , problem resen.........mada licno ne vidim da bi se iko normalan upustao u nesto slicno, administrator bi u celoj prici ispao budala jer je on jedina osoba koja ima podatke o tome cije su stvarno fotografije, i naravno vlasnik iste.
 
Sillard:
............ovde sam prvenstveno iz zelje da nesto naucim o fotografiji kroz igru.

Naravno, pa zato sam i rekao da se posle zavrsetka glasanja iskomentarisu fotografije, ukazu na nedostatke, ko je sta dobro uradio itd........., nije problem otkriti kasnije podatke o vlasnistvu svake fotke ponaosob.
Ako te zanima konkretno ko je sta uradio, pitaj ga, nadam se da ce ti izaci u susret. Pa ovde vec postoji par tema u kojima se bas o takvim stvarima raspravlja, postoji tema o obradi fotografija, itd..........
 

Back
Top