Virus Parite.b

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Imam Kasperskog na serveru i 200 Client XP masina. Koristim neku bazu tekstova koja je na klijent masinama instalirana mrezno (mapiran disk sa intalacijom i bazom) i pristupaju joj mrezno. Nekom prilikom se provukao ovaj PARITE.B virus koji povremeno zarazi exe fajl i upgrade fajl na serveru. Bez obzira sto ja vratim originalne fajlove (koji su manji od zarazenih), ubrzo budu ponovo inficirani. Ocigledno je da je dovoljno da je 1 komp zarazen pa da se i server zarazi prilikom prvog pristupa bazi sa ovog kompa. Kako da resim problem? Obzirom da je okruzenje radno nisam u mogucnosti da isklj. sve masine i pobrisem virus. U odredjenom momentu ovo jako otezava upotrebu baze jer moram da je preinstaliram da bi proradila kod klijenta. Kasperski ga inace registruje i prijavi, ali to mi ne pomaze mnogo.
Sta da radim?
 
Jesam li ja ovo dobro shvatio: imaš 201 kompjuter, sve u mreži, ali samo na serveru je AV?
Nadam se da grešim...

Što se tiče virusa... Virus je file infektor i nema mogućnost samostalnog širenja kroz mrežu. Znači, file-ovi na serveru se zaraze tako što se na njemu pokrene neki exe koji je već inficiran. To bi mogao biti npr. neki crv - crvi su sposobni na širenje mrežom, a ako su inficirani virusom, u momentu kada se pokrenu, dolazi do širenja virusa.

E sada... Kako to ti da rešiš? Teško... :)

Možeš pokušati sa korišćenjem removal tool-a:
http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000025-en--Win32.Parite.A-B-C.html

Za početak ga izvrti na serveru, a onda bi bilo korisno preskenirati i sve ostale kompjutere.
Takođe, ako nemaš AV-ove na klijentima, njih treba još dodatno pregledati.
Možeš koristiti ovaj portable AV skener:
ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe
 
Pa ja mislim da bi trebala dozvoliti restart... :)

Verovatno su i neki sistemski file-ovi inficirani, pa cleaner možda zato traži restart.

Btw, u kojim file-ovima je detektovan virus?
 

Back
Top