problem sa COOLER-om na matichnoj!!!

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav!

Imam problem sa kulerom (northbridge) na matichnoj plochi
K8N NEO 4-F,problem je u tome sto zuji kao traktor pa me
interesuje da li mogu da ga ISKLJUCHIM pomocu kablica???

Da li takav potez moze dovesti do destabilizacije i pre-
gorevanja matichne ploche???

Unapred zahvalan.
 
Ocisti taj ventilator i podmazi ga ali ti ventilatori na chipsetu se vrte 5000 rpm pa zato stvaraju buku..... Ako ti to smeta kupi pasivan cooler:
bigimg.jpg

http://www.itsvet.com/proizvod/zalman-zm-nbf47/comp_comp_cooler/115/424
bigimg.jpg

http://www.itsvet.com/proizvod/zalman-zm-nb47j/comp_comp_cooler/115/423
 
I ja sam imao isti problem sa tim chipset coolerima samo na drugoj ploci a isti (nforce4) chipset. Resio sam promenom coolera doduse sam ponovo stavio aktivni hladnjak cooler master tipa Blue Ice Pro. Jako tesko se montira al vredi. Prezadovoljan sam i jedva se cuje. A ako ti se ne svidja imas jos kao sto su Blu Ice i Blue Ice 2.
A resenje odnosno *P*A*B*L*O* sto je predlagao je isto tako jako dobro resenje s tim da moras da imas jaku (citaj dobru) ventilaciju kucista, jer letos ti pasivci vole da se zagreju tako da slobodno mozes ispeci jaja a chipset cooleru. Resava se dodavanjem ventilatora u kucistu napred i nazad. Ako mozes stavi 12 ice jer je nizi obrtaj pa je tisi.
 
cao!! imam problem koji me strasno izludjuje mozda zato sto ne znam nista o racunarima ili sam jednostavno takav. do pre par sati strasno se cuo kuler sa kog dela racunara nemam pojma (posto znam da ih ima vise) i ta buka je trajala vec dobrih nedelju dana, i kao sto sam rekao sada se sve sredilo ali na dnu ekrana u donjem desnom uglu se pojavila ikonica `safely remove hardver` a i sistem je nesto sporije poceo da se dize. da li je za sve to zasluzan kuler ili ima tu jos neki problem ali meni nepoznat. da li znate kako da se izborim sa ovim problemom. hvala!
 
A da mozda nisi popasao virus??? Inace ja sam u Julu skinuo vent. sa svojeg kulera na cipsetu. Temperatura skoro pa identicna- vreliji je nego moja bivsa X1950PRO pod load-om. Nema nikakvih nestabilnosti. Inace ploca je Epox 9NPA-ULTRA( nForce 4 ultra cipset) i radi na 323MHz.
 

Back
Top