prodaja cveća

Moj drugar, živi u Pančevu, uradio je projekat za staklenik, za uzgoj cveća. Na žalost, ostalo je samo na projektu, jer mu komšije nisu dozvolile da to napravi u svom dvorištu. Kažu smeta im. Naše naravi, šta ćeš. Međutim, da je uspelo, to bi bio odličan posao.
 
rasaneg:
Hvala, mene interesuje mogucnost prodaje i otvaranje cvecara ako neko ima iskustva iz Novog Sada
Ima ih dosta, na tebi je da odlucis a i kada je otvoris moras da se strpis i mnogo novca da ulozis[da bacis novac,jer puno cveca u pocetku propadne,a radnja mora biti puna].Novi Sad je vrlo specifican po pitanju cvecarstva,uglavnom dobro ide samo dvema-trima cvecarama,ostalo se potpomaze necim sa strane.
 
Gle decko, ja se bavim cvecarstvom vec 4 godine, prvo sam poceo sa 60 korena gipsofile, sada imam preko 500 korena, upravo sam posadio 2500 gladiola, u jesem sam posadio 3000 irisa i 2000 narcisa, imam 300 ruza, 2000 mrezica (to je slicno gipsofili samo sto moze da se susi i prodaje zimmi po 4 puta skupljoj ceni) i imam preko 10 vrsti hrizantema ukupno 8000 korenova, tako da veoma dobro zaradjujem i idem prodajem cvece u cvecarama po groblju, odem rasprodam za 20 minuta i vratim se kuci vec me ljudi znaju.Imam 3 plastenika 40*6 merara....tako da ako hoces da pocnes sa cvecem da radis ja ti savetujem da pocnes sa gipsofilom jer nema mnogo ulaganja a daje pare koje mozes da ulozis i siris se sve vise i vise, ja mogu da ti prodam 100 korena po ceni od 2 eura,inace ja sam ga platio 4 eura, ali mi sada smetaju tih 100 korena jer moram da posadim jos hrizantema samo da znas da moras da se trudis ako hoces da ti uspe, inace to korenje ima 3 godine a moze da traje 20.koren je vec dobro formiran, netreba ti pouno vremena oko njega jedino da ga zalijes dobro na svakih nedelju dana i bacis mu malo djubriva na svakih mesec dana a daje pare kao ludo-sto vise imas to imas vise para,rec je o izuzetnoj vrsti gipsofile iz holandije, nije nikakav fals i garantujem ti za nju, inace buket gipsofile prodas za 200-500 dinara zavisi od dela godine, a svaki koren daje 7 buketa godisnje u proseku, ako mi ne verujes u ovo sto sam ti rekao raspitaj se po netu, ako se zainteresujes javi mi se do polovine marta da to odradimo jer treba da je rasadis sto pre..Ako nisi znao da ti kazem gipsofila ti je ono sitno belo po buketima, ja sam iz Kovina, blizu Panceva, moj mail ti je terrors_ally@yahoo.com a telefon je 0603578913,evo ti jedna slika buketa gipsofile spremljenog za prodaju..
http://www.google.com/imgres?imgurl...&ndsp=12&ved=1t:429,r:3,s:32&biw=1024&bih=677
 
Joj ova tema me potseti na nesto...keva od moje bivse verenice prodaje cvece na pijaci(nije bitno koja)u nsu i kad je imala kintu da nas finansira kad smo ostali bez posla,sigurno joj dobro ide.znaci prodaja cveca u nsu je dobar nacin da se zaradi novac...
 

Back
Top