Telepatija

Ja mislim da sam empata ponekad...
113.gif
 
pozeleo sam nesto od tebe dok sam pisao ovo... probaj da pogodis sta. Ne boj se, nije bezobrazno.
Ako se dobro zamislis, pogodices jer to nije tesko.
Pomoci cu ti: mislicu intenzivno na to sve do sutra uvece ili... ako tako zelis sve dok ne pogodis.

Ko zna, mozda i radi ovaj mali eksperiment?!
 
Kitkinjac018:
Pomoci cu ti: mislicu intenzivno na to sve do sutra uvece ili... ako tako zelis sve dok ne pogodis.

nekad je efikasnije upotrebiti pp i pitati lepo hahaha

tj, gde naci motivaciju i uprezati se za taj vid prenosa podataka kada postoje veoma laki i jeftini drugi nacini?

ali evo domaceg zadatka - zamislio sam jedan broj izmedju 1 i 1000, lupite koji sam broj zamislio?
 
Ja imam bolesnu telepatiju sa mamom....nekad do te granice da se uplašim...al' dobro, sad sam već navikla da će mi zvoniti telefon kad pomislim na nju...Ili, na primer, ode ona u prodavnicu, a ja mislim kako joj nisam rekla da mi kupi žvake i ona se vraća sa žvakama (inače mi ih ne kupuje)...to su scene za ne verovati....a pogotovo što se preterano ponavljaju...

Imam i sa još nekim ljudima telepatiju, obično sa najbližima...otkud znam, valjda nam mozgovi rade na istim frekvencijama :lol: ...
 
dragojIo:
nekad je efikasnije upotrebiti pp i pitati lepo hahaha

tj, gde naci motivaciju i uprezati se za taj vid prenosa podataka kada postoje veoma laki i jeftini drugi nacini?

ali evo domaceg zadatka - zamislio sam jedan broj izmedju 1 i 1000, lupite koji sam broj zamislio?


Bas tako... ali kada bih imao na umu nesto sta nije za javnost.

__________________________________________________________

285
 
Ines1864:
Ja imam bolesnu telepatiju sa mamom....nekad do te granice da se uplašim...al' dobro, sad sam već navikla da će mi zvoniti telefon kad pomislim na nju...Ili, na primer, ode ona u prodavnicu, a ja mislim kako joj nisam rekla da mi kupi žvake i ona se vraća sa žvakama (inače mi ih ne kupuje)...to su scene za ne verovati....a pogotovo što se preterano ponavljaju...

Imam i sa još nekim ljudima telepatiju, obično sa najbližima...otkud znam, valjda nam mozgovi rade na istim frekvencijama :lol: ...

Mozda tvoja mama samo dobro razume kakva si ti osoba i ide tome na ruku: zna da volis zvake, kada dovoljno dugo se niste culi ona pozove i tako to. Naravno, ne mislim da to sta se tebi desava ne moze da bude telepatija.

Zar telepatija nije iskonska jedino izmedju dve medjusobno nepoznate osobe?
 
Obersturmfuehrer:

Kitkinjac018:
__________________________________________________________

285

moram reci da me je prosla jeza kad sam video vasa nagadjanja...
ober je pogodio interval, a kitkinjac je bio dramaticno blizu cistom pogotku...
broj koji sam zamislio je 265!

taj broj nisam nasumicno izbacio vec sam emotivno vezan za njega i cesto sam bio opsednut njime ranijih godina...
takodje, postoji i slicnost 265 i 285 ako izgled broja 6 formalno sagledamo kao nepotpunu 8, tj jedna crtica na dole fali da bi se sestica prepravila u osmicu....
dakle, zanimljivo... pitam se da li sam ja uticao na vas, odnosno moja opsesija tim brojem, da mu se ozbiljno priblizite... dosta se tu pitanja otvara.... licno preferiram hipotezu da smo ovde imali primer sinhroniciteta, jer je broj koji sam zamislio za mene dosta prozet znacenjem, a sinhronicitet je upravo smisaona povezanost koincidencija...
kako god, moze se objektivno zakljuciti da je ovo nase testiranje dalo interesantan rezultat...
 
Verujem da će Ober imati još interesantnije viđenje tvojih objektivnih zaključaka ;) a dotle da ti kažem da je on rekao 2 broja, znači ili-ili, ni o kakvom intervalu se ovde ne radi. Osim toga ovo se pre može smatrati za test intuicije, prekognicije ili čega već, nego telepatije ...

I, sinhronicitet nije "smislena povezanost koincidencija" već neuzročna povezanost dva događaja, pojave ... Poenta je baš u tome što te pojave obično nemaju neku smislenu povezanost a javljaju se paralelno, istovremeno odnosno jedna prati drugu.
 
Kitkinjac018:
Mozda tvoja mama samo dobro razume kakva si ti osoba i ide tome na ruku: zna da volis zvake, kada dovoljno dugo se niste culi ona pozove i tako to. Naravno, ne mislim da to sta se tebi desava ne moze da bude telepatija.
Naravno, može da bude da me samo dobro poznaje....ali uzmimo primer od pre koji dan...Ja pomislim na svoju tetku koja je u Nemačkoj, kako bih je trebala nazvati, ali hajde kao kasnije ću....ne prođe pola sata, zove me mama, kaže zvala je tetku i ova me pozdravila....ja se zaprepastila jer kako je ona baš od mora dana, u gotovo istom satu, uradila baš ono što sam ja planirala (a inače zovemo tetku možda jednom mesečno....i kako onda baš tada kada sam ja to pomislila, ona to uradi, i još me posle zove da mi javi :confused: )....I svaki dan tako neka situacija. Setiću se, pa ću dati još primera.
Ja stvarno mislim da mi komuniciramo na nekoj višoj talasnoj frekvenciji.
 
Elle_77:
Verujem da će Ober imati još interesantnije viđenje tvojih objektivnih zaključaka ;) a dotle da ti kažem da je on rekao 2 broja, znači ili-ili, ni o kakvom intervalu se ovde ne radi. Osim toga ovo se pre može smatrati za test intuicije, prekognicije ili čega već, nego telepatije ...

I, sinhronicitet nije "smislena povezanost koincidencija" već neuzročna povezanost dva događaja, pojave ... Poenta je baš u tome što te pojave obično nemaju neku smislenu povezanost a javljaju se paralelno, istovremeno odnosno jedna prati drugu.

moj jedini objektivni zakljucak je da je dobijeni rezultat interesantan... ;)
a ja sam nabacio samo jedno moguce objasnjenje, potencirajuci to da nisam lupio bilo koji broj....
dakle, kad sam rekao opsesija, malo sam preterao, ali rec je tome da kad bi me stavili na poligraf, citali brojeve nasumicno i merili moje telesne reakcije, kako je to jedan od brojeva koji ima odredjeni licni smisao za mene, reakcije bi tu bile jace nego na neki za mene obican broj... kao kada bi u moru slika ljudi pronasla poznato lice...
a poznato je da iza emocija stoji arhetip, a upravo arhetip "okrivljuju" za sinhronicitet... pa su i moja razmisljanja sledila tu logiku... znaci, niko nije procitao moje misli, vec je arhetip na nepoznat nacin udesio da se nesto blisko tom broju pojavi, to je fakticki objasnjenje koje sam ja ponudio, a druga opcija na koju tipujem je da se radi o pukoj slucajnosti...

kada si rekla sinhronicitet nije "smisaona povezanost koincidencija" vec "neuzrocna povezanost dva dogadjaja", moram reci da ta dva tvrdjenja nisu suprostavljena, mada priznajem da mi nije bas jasno sta tacno pod smisaonoscu tu Jung, tvorac ovog pojma, podrazumeva ali se cesto pozivao na to...

a ovo dal je intuicija, prekognicija, telepatija ili nesto trece, ko uopste moze da razdvoji sve te stvari, najbolje je reci psi fenomen...
 
Ovo što ti pokušavaš da objasniš sinhronicitetom rekla bih da ima mnogo više veze s kolektivnim nesvesnim. Sinhronicitet je ... nešto drugo, nije baš u potpunosti ovako al' 'ajde, nije bitno.

Ja se ne bih složila s tezom da je sinhronicitet "smisaona povezanost koincidencija" zato što onda treba kod tih pojava objasniti KOJA je to smisaona veza među njima, a kod sinhroniciteta pojave zapravo nisu uzročno (... smisleno) povezane a dešavaju se istovremeno ... Tako da te dve teze ne samo da su suprotstavljene, nego se i međusobno isključuju. Kada se jednom otkrije koja je to smislena veza među njima, e onda to više nije sinhronicitet već zakonitost. Tako da ...
 
dragojIo:
moram reci da me je prosla jeza kad sam video vasa nagadjanja...
ober je pogodio interval, a kitkinjac je bio dramaticno blizu cistom pogotku...
broj koji sam zamislio je 265!...

Bilo je ovako: pogledao sam u broj 61 koji je broj serije LOST (tvoj info) i onda sam pomislio na broj 6xx. Onda sampokusao nesto kao da se koncentrisem i onda mi je ostalo da broj mora da bude manji, i tako je pao na pamet broj 265 ali sam sekund kasnije preinacio u 285 (i 285 je ostao a 265 mi nije vise pao na pamet).

Statisticki, meni su sanse bile 1:1000 da pogodim. Mozda nema veze sa telepatijom, mozda je bila samo puka sreca ko 7 na loto.

Inace, mislim da telepatija nije nesto spektakularno samo po sebi. Ono sta donese kada je njeno dejstvo prakticno dozivljeno je spektakularno. Zamislite vreme pre otkrica magnenog polja, kako su ljudi dozivljavali odbijanje i privlacenje strana magneta... tako i mi danaas dozivljavamo telepatiju. Ne vidim filozofsku stranu iste jer telepatiju dozivljavam samo kao jos jedan nejasan coveku prirodni fenomen.
 
Evo, sa jednom osobom mi se stalno dešava.
Pošto mi ne radi budilnik na mobilnom, mislila sam da kažem jednom momku da me iscima u sedam ujutru. Na kraju mi to delovalo bezveze da od njega tražim (nisam ga ni pitala u koliko sati planira da ustane, uostalom), i tako sam zaspala, računajući da će me moj sat ''unutra'' da probudi. Što je i bilo. Budim se nešto pre sedam, i zvoni me mobilni - ON! Tako rano! Moram da napomenem da se nismo nikada u to vreme dopisivali i čuli, pošto se znamo od relativno skoro, a celog leta nisam ustajala pre deset sati...
Sa njim mi se dešavaju najneverovatnije stvari. I on to primećuje. Ja ne znam kako da objasnim sponu među nama...
 
Pa Sokolice ja bi i te kako znao da ti objasnim koja je to spona medju vama :) Mislim...ne moram valjda da crtam :)

Sto se tice mog iskustva sa telepatijom bezbroj puta mi se desilo da pomislim na neku osobu i tog dana ( ili sutradan) je vidim. A cesto se desi da neku od tih osoba nisam bas dugo video. Skoro mi se tako desilo...ja u basu i bez ikakvog razloga pomislim na nekog caletovog prijatelja koga nisam video dvesta leta i posle pet minuta...pogadjate.
 
Desavalo mi se, narocito s jednom osobom koju i nisam toliko dobro poznavala. Naime, vise puta smo pomislili na potpuno istu stvar, ili u istom trenutku izrekli istu recenicu...i to je rec o prilicno nesvakidasnjim recenicama, idejama, razgovorima, tako da sam iskljucila mogucnost da je rec o ''pukom nizu slucajnosti''...
 

Back
Top