episkop filaret najavljuje radikalizaciju protesta

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
episkop filaret najavljuje radikalizaciju protesta
Politika - Pre 22 minuta

BEOGRAD - Episkop mileševski Filaret odbio je danas molbu Svetog arhijereskog sinoda SPC i poglavara SPC patrijarha Pavla da prekine štrajk glađu iako se njegovo zdravstveno stanje iz časa u čas pogoršava, saznaje agencija Beta.


Molbu Sinoda i patrijarha episkopu Filaretu, koji na graničnom prelazu sa Crnom Gorom Ranče štrajkuje glađu od 28. avgusta, nešto pre 11 časova preneli su episkop budimljansko-nikšićki Joanikije i sekretar Sinoda Gradimir Stanić.

Vladika Filaret, međutim, odbija da prekine radikalan post i ukoliko mu se ne obrati neko od zvaničnika Crne Gore od "nedelje planira da prekine i uzimanje vode i lekova", rečeno je agenciji Beta.

Vladika Filaret ne može samostalno da se kreće i komunicira sa medijima pa je ovlastio novinara Radio Beograda Ratka Nikića za obaveštavanje javnosti.

Prema Nikićevim rečima, očekuje se da medicinske ekipe beogradskog Kliničkog centra i Doma zdravlja iz Prijepolja uskoro stignu na lice mesta. Episkop Filaret je, međutim, juče naložio prijepoljskim lekarima da ga više ne posećuju.

Prema saznanjima Bete, vladika je ranije odbio da ga pregledaju lekari iz Crne Gore.

Zdravstveno stanje vladike Filareta već nekoliko dana je u kritičnoj fazi, a njegovo funkcionisanje, kako je naveo Nikić, znatno otežavaju uslovi u kojima protestuje i neuobičajeno hladno vreme.
 
HEBEHA:
Ja ne jedem meso uopste? Jel' sam Musliman?

E, kad smo vec tu na ovoj dosadnoj temi, ima li neko ko zna da mi kaze da li se Ramazan ljudima cestita.
Ja sam cestitala Bajrame, ali za Ramazan nisam sigurna, a ne bih da ispadnem bzvz.

Naravno da se moze cestitati Ramazan. Na nacinu: Sretan Post Ramazana, Sretan vam mjesec Ramazan itd. Postoji arapska verzija cestitanja Ramazana u stilu Ehlen ve Sehlen Shehri Ramadane.
 
Registra:
Ma kaži lepo: "Čestitam vam praznik" i ne razmišljaj. :lol:

Ali ljudi Arapi... Da im saljem poruku na Srpskom?
Na eng - marry Ramadan?
Ha?
Ne bik...
Za ove nase nije problem, mada se oni i ne pridrzavaju bas. A Arapi su dosta izriciti. Neki od ovih koje znam. Momak ima 24 godine i jako se raduje postu.
Sad ovi ostali... Tu i tamo.

Ali red je da im se cestita. Rekli su mi ako dodjemo za Novu Godinu i ostanemo sedam dana naucice da nam cestitaju nas Bozic na nasem jeziku...
 

Back
Top