Potraga za fontom

G

Goma

Gost
Molim vas da mi pomognete. Hitno mi je potreban font koji je identican fontu bukvarskih pisanih slova. Znaci, pisana slova, cirilica, ali pravilan bukvarski oblik slova. Nalazio sam slicne fontove, kao na primer cirilicni Palas, ali to nije to. Nadam se da neko ima taj font ili ima ideju gde da ga pronadjem.
 
Goma:
Molim vas da mi pomognete. Hitno mi je potreban font koji je identican fontu bukvarskih pisanih slova. Znaci, pisana slova, cirilica, ali pravilan bukvarski oblik slova. Nalazio sam slicne fontove, kao na primer cirilicni Palas, ali to nije to. Nadam se da neko ima taj font ili ima ideju gde da ga pronadjem.

Da li imas neki sajt gde ima taj font, ili neku sliku ?
 
Jedino sam video na sajtu Srpska dijaspora nesto slicno tom fontu, a adresa je: http://www.srpskadijaspora.info/index2.html
Ima deo gde je podnaslov Bukvar/Standardna azbuka. Klikne se na neko slovo azbuke i vidi se oblik tih pisanih slova. U principu najbolje se slova vide u djackim bukvarima za prvi razred, samo ne izdanje od zadnje godine 2002/2003. jer su tu nesto menjali sa stilom slova. Nigde jos nisam uspeo da pronadjem taj font. Pomazite ljudi!
 

Back
Top