VAZNO!! Izmena odluke o poveravanju dece

TihDanmma

Početnik
Poruka
13
Zna li neko dobrog advokata koji radi starateljstva u NS?
Da se neko ne bi prevario pa da se dogovori pri razvodu da deca ostanu sa ocem jer je tada imao bolje uslove i onda tu majku posle niko ne zarezuje ni 2%, kao "ko ti je kriv???" Pa vodis vise od 2.5 godine sud, promeni se sudija i zakon, pa prvo dobijes sva sretna decu, pa ti poniste pa izgubis, pa opet izgubis...
Ali onda zelis da ides na Vrhovni sud, pitas se ima li pravde?! Nema, jer dogovor je pao, izmedju sudije i oba advokata...verovatno.
Onda vise nikome ne verujes, mislis nema kraja tvojoj muci.
Ali, tu je jedna mala devojcica koja drzi tebe u zivotu svakodnevno, i ona dva andjela koja vidjas vikendom...
Elem, zna li neko ili je neko ambiciozni iskusni advokat sa dobrim vezama da sredimo ovu stvar i da deca budu tamo gde i pripadaju - sa svojom MAJKOM.
Hvala.
 
Dogovor je verovatno bio napismen da deca pripadnu ocu zbog materijalni bolje situacije(zakljucujem iz gore navedenih reci)
Onda majka *dobija decu* sudskim resenjem.
Kako se promenio zakon ,pa su deca oduzeta?Po kom osnovu?
To je malo nejasno.
Cinjenicno tuzno stanje Srbije je korumpirano pravosudje i dilovi advokata i sudija, ali mi nije jasno kako to da si dobila decu pa su ti i h oduzeli naknadnom promenom zakona.
To je nemoguce!
Moguce je da se otac zalio na doneto resenje.......
 
Dakle, jeste promenjen zakon, donet je nov porodicni zakon koji je na snazi od 01.07.2005. ja sam u aprilu te godine prvostepenom presudom dobila decu ali je drugostepeni sud uvazio zalbu tuzenog i vratio na ponovno sudjenje . Tada se promenila i sudija koja je donela odluku u njegovu korist i drugostepeni sud je odbio moju zalbu.
Ukratko, u procesu postoje niz kontradiktornih stvari, koje ni moj advokat "nije primetio" ili je slegao ramenima, zelim da razjasnim ljudima, tj. majkama koje se razvode, da NEMA DOGOVORA.
Kad tad, bivsi muz pocinje da se sveti preko dece! U mom slucaju ih ne da, a da on ustvari i ne vodi brigu o njima nego njegova majka.
Cudno je to da se on ozenio i ja sam se udala i imam jos jedno dete, vodim novi zivot i on me ne interesuje, ali ne dozvoljavam da me tek tako izbrise gumicom.
On fura pricu da sam ja decu napustila, sto nije istina. Da bi to sebi pre svega a kasnije i deci dokazao, sada utice na takav nacin da sprecava nase vidjanje, ne obavestava me o priredbama, ne dozvoljava tel. razgovore itd.. To se cini sitnim ali deca trpe. Deca ( 5 i 6.5) zele kod mene da zive. btw, decu vidjam svakog vikenda i po pola raspusta, znaci tu sam!
A sad, ima li neko nekog sposobnog advokata??
Hvala na razumevanju, cesto nailazim na osudu, ljudi lakse prihvataju lose o nekome, ali ja sam samo jedna obicna 32-god zena, sa sss, koja nikad nije zapadala u nevolje, nisam alkos, drogeras ni sl. (nikad nisam probala tako nesto).
Zivci stradaju...deca me cuvaju, jer gde god bili ja sam njihova mama i puno ih volim! :)
 
E, da, ja sam u svojoj tuzbi i isla na promenjene okolnosti jer ja sad imam "super" okolnosti sto sud i ne spori, imam pozitivna misljenje 2 razlicita Centra za socijalni rad gde stoji: Veoma je brizan, nenametljiv i dosledan njen roditeljski uticaj do sada..
Sta da kazem dalje???
Hellen, to je u pitanju, samo, nije da ih sad trazim, trazila sam cim se ispunio zakonski minimum od 6 mes. nakon prve presude..
 
Ево, Муња је правник (а и стручњак опште праксе), он ће ти дати информације шта и како...

Колико ја знам из бројних искустава - тешко да ће суд мењати одлуку о старатељству над децом ако је деци добро са оцем и ако не постоје неки објективни разлози и докази да он децу занемарује, злоставља или да је неподобан да буде отац (коцкар, алкохоличар или тако нешто)...

Деца нису монета за поткусуривање - ''сад их нећу - сад их хоћу'' ... Она не ''припадају мајци'', и отац може да буде једнако добар родитељ као и мајка...а ако си веровала да је довољно добар родитељ да могу да остану са њим после развода, зашто он сада не би био довољно добар родитељ и за убудуће? Да ли се нешто драстично променило код њега?
 
hellen...neuspesan pocetak skolske godine? izbacili te iz sindikata prosvete?.opoosteno samo...bez nervoze...ipak si ti pedagog ....ipak si aktivista sindikata..clan parije......jesen, i zivot bez smisla......................( :

TihDammna...............nema retroaktivnog vazenja zakona.....svejedno..ako su ti rekli nesto o starom/.novom.....i ako ti pricaju da je zbog novog...ondaj da je to povreda postupka......i ta presuda u tvoju korist doneta u vreme vazenja novog....on je stupio na snagu negde u martu....u aprilu je donesena presuda u tvoju korist........i to je dobro....jer imas nekog osnova da se pozivas na razloge donete u obrazlozenju te presude....teskoca je sto je presudom o razvodu braka donesena odluka da dete bude poverno ocu na cuvanje i vaspitanje...i to je bilo sporazumna odluka...ti si se saglasila.....posto si se predomislila...najcesci razlog kada sud menja odluku je da su nastaupile NEGATIVNE POSLEDICE ZA RAZVOJ DETETA... ti razlozi su cesto u kz....zapustanje, zlostavljanje maloletnog lica....jer se sve odluke donose u korist deteta....90% slucajeva deca se poveravaju majci.......uopste, sporovi su drugostepeni.....retko se vracaju na ponovni postupak...o kontaktima roditelja sa decom odlucije organ satateljstva...centar ya socijalni rad...o zalbama protiv resenja za socijalni rad resava ministarstvo nadlezno za socijalnu zastitu...........
moras da nadjes mnogo dobrog advokata........i da istrajes.....cak i se i misljenje dece, razgovor sa njima uzima samo kao strogo formalan...ne utice bitnije...bice ti mnogo tesko.....svako dobro...
 
ali, ja nisam advokat....nisam procesualista......hvala ti, u svakom sl.....cela situacija je pricno konfuzna ...jer je ovde dobneta odluka suda prvog stepena u njenu korist...........ovde bi joj najbolje pomogla logika prakticnog uma...... nadji politicki vezu...ko igra foodbal sa sudijom II stepena...ministarsvo pavde.., a najbolje veza nekoga iz gradskog sekretarijata.....ti to, kao aktivista, najbolje znas....nadam se da te ne vredja...
 
Hellen:
Ево, Муња је правник (а и стручњак опште праксе), он ће ти дати информације шта и како...

Колико ја знам из бројних искустава - тешко да ће суд мењати одлуку о старатељству над децом ако је деци добро са оцем и ако не постоје неки објективни разлози и докази да он децу занемарује, злоставља или да је неподобан да буде отац (коцкар, алкохоличар или тако нешто)...

Деца нису монета за поткусуривање - ''сад их нећу - сад их хоћу'' ... Она не ''припадају мајци'', и отац може да буде једнако добар родитељ као и мајка...а ако си веровала да је довољно добар родитељ да могу да остану са њим после развода, зашто он сада не би био довољно добар родитељ и за убудуће? Да ли се нешто драстично променило код њега?
Baš tako,u potpunosti se slažem sa Hellen
 
Hellen:
Ево, Муња је правник (а и стручњак опште праксе), он ће ти дати информације шта и како...

Колико ја знам из бројних искустава - тешко да ће суд мењати одлуку о старатељству над децом ако је деци добро са оцем и ако не постоје неки објективни разлози и докази да он децу занемарује, злоставља или да је неподобан да буде отац (коцкар, алкохоличар или тако нешто)...

Деца нису монета за поткусуривање - ''сад их нећу - сад их хоћу'' ... Она не ''припадају мајци'', и отац може да буде једнако добар родитељ као и мајка...а ако си веровала да је довољно добар родитељ да могу да остану са њим после развода, зашто он сада не би био довољно добар родитељ и за убудуће? Да ли се нешто драстично променило код њега?

Hm, da razjasnimo, nisam temu zapocela da bi me neko osudjivao i da bih se ja pravdala.
Naravno da deca nisu MONETA..pitam se da li ih imas..
Stvar je da cerka ima zdravstvenih problema, ja sam to dokazivala lekarskim nalazima, prva sudija je to razumela, ali druga nije dozvolila da kazem, umesto toga je presudila da ja PRENAGLASAVAM njeno zdravstveno stanje, a dosudila je vecu alimentaciju za nju(7g) za 50% u odnosu na sina(5g) zbog njenih POSEBNIH POTREBA. i drugostepeni sud to sazvace i proguta..i ok.
Pitam se ko je ovde lud? Verovatno ja sto sam svima verovala i kad sam se s njim dogovorila i u CSR razgovarali sa strucnim timom, i kad sam pitala da li cu kada stvorim uslove moci da dobijem decu i oni kazu, da, tuzbom, ja mislim, ok, on ce dati, ni pomislila nisam da ce ovako biti.. Lepo pise u Bibliji: "Proklet je onaj koji se u coveka uzda!"
Deci je dobro sa ocem utoliko sto nisu gladni, zedni, goli ni bosi. Jel to tebi dovoljno?
Da vam lepo kazem, najveci sud je sud te dece, za par godina, kakav odnos budemo imali mi, kao roditelji sa njima..
Oni znaju da uvek mogu mami sve da kazu, sta god da ih muci, da ih interesuje, da mogu uvek da dodju kod mene-nas i da cemo uvek biti tu za njih, ja, moj muz i njihova sestrica.
Vreme ce pokazati svoje, zao mi je jer ce dete trpeti posledice jer joj niko nije pomogao dok je moglo, tata, jer nije hteo da zna i bude svestan odgovornosti a, mama, jer je sprecena od njegove strane. A Centar za socijalni rad i sud traze posledicu kao dokaz. Nazalost.
Verujem da je svako od vas nekad nesto u zivotu pogresio, priznali ili ne, ja priznajem da sam pogresila i zelim to da ispravim, trudila sam se da ispravim. Deca ce proceniti da li ce mi moci to oprostiti jednom.
Ja cu uvek biti tu za svoju decu i uvek cu biti njihova mama.
 
Добро, погрешила си, желиш да исправиш грешку....али бојим се да у свему томе правиш нову грешку... Но, твој живот - твоја ствар!

Ћерка има здравствених проблема, ок. Мислим, није добро што је тако, али шта сад с тим? Хоћеш да кажеш да су ти здравствени проблеми настали због тога што је она са татом, а не са тобом? И кад би била са тобом она више не би имала те здравствене проблеме?
И Муња ти је рекао, а верујем да би ти и сваки адвокат рекао исто: да би добила старатељство над децом морала би да докажеш да је отац неспособан да буде родитељ, а бојим се да би инсистирање на томе (ако заиста није неки алкос, наркос, психопата или слично) било врло лоше по децу!

Верујем да патиш и да ти је ужасно тешко, али овде ниси ти битна, битно је ово:
Oni znaju da uvek mogu mami sve da kazu, sta god da ih muci, da ih interesuje, da mogu uvek da dodju kod mene-nas i da cemo uvek biti tu za njih, ja, moj muz i njihova sestrica.
И ово:
Ja cu uvek biti tu za svoju decu i uvek cu biti njihova mama.

То су сада најважније ствари за њих, битније од твоје нечисте савести.
 
Hellen:
Ћерка има здравствених проблема, ок. Мислим, није добро што је тако, али шта сад с тим? Хоћеш да кажеш да су ти здравствени проблеми настали због тога што је она са татом, а не са тобом? И кад би била са тобом она више не би имала те здравствене проблеме?


То су сада најважније ствари за њих, битније од твоје нечисте савести.

Naravno da je to najvaznije........
Savest mi nije necista, on i ja znamo kako je do tog "dogovora" doslo i zasto.
Jednog dana, ako ih bude interesovalo zasto, reci cu im.

Svakako da bi joj bilo bolje samnom jer ja shvatam da ona ima zdr. problem, kad imas problem, suocis se s njim i trazis resenje i pristupas resavanju. Imala bi sanse da se izvuce. On zabija glavu u pesak, jer ne vodeci je na kontrole i preglede i terapije, nema ko vise da mu kaze da je dete bolesno, pa tako misli i ponasa se kao da joj nije nista. Vreme prolazi, ona trpi, a posledice mogu biti katastrofalne.
To vise boli nego to sto preko nedelje spavaju u kuci njegovih roditelja a ne u mojoj.
Nemoc da pomognes svom detetu.
 

Back
Top