buducnost Kosova

  • Začetnik teme Aaleksandar
  • Datum pokretanja
A

Aaleksandar

Gost
koja je po vama najizglednija varijanta buducnosti Kosova. da li ce dobiti nezavisnost, da li ce se pripojiti (Velikoj) Albaniji, da li ce se vratiti Srbiji, ostati status quo, podijeliti na srpski i albanski dio isl. molim vas bez nacionalistickih reagovanja!
 
Dobro Aleksandre, zar nisi mogao i ovo pitanje da postavis na onu drugu temu, a ne da dva topica o buducnosti Kosova otvaras...
Kako bilo, nijednom od njih ovdje zapravo nije mjesto, jer ovo nije "Politika"...
No, neka ih za sada... Upetljate li se previse u politiku, znate sta slijedi...
Pozdrav
 
Aaleksandar:
koja je po vama najizglednija varijanta buducnosti Kosova. da li ce dobiti nezavisnost, da li ce se pripojiti (Velikoj) Albaniji, da li ce se vratiti Srbiji, ostati status quo, podijeliti na srpski i albanski dio isl. molim vas bez nacionalistickih reagovanja!

Najizglednije po meni je podijela Kosova na dva entiteta bo Bosanskom modelu!!!Iskreno se nadam da to što pre bude urađeno!!!To bi vratilo mira preostalim Srbima!!!A onda slijedi ujedinjenje Srbije,Republike Srpske,Crne Gore i srpskog entiteta u jedinstvenu državu Srba,čime bi Srbi konačno riješili svoje državno pitanje na adekvatan način!!!! 8)
 
Gazdarica:
Dobro Aleksandre, zar nisi mogao i ovo pitanje da postavis na onu drugu temu, a ne da dva topica o buducnosti Kosova otvaras...
Kako bilo, nijednom od njih ovdje zapravo nije mjesto, jer ovo nije "Politika"...
No, neka ih za sada... Upetljate li se previse u politiku, znate sta slijedi...
Pozdrav
izvini za novi topic ali sam htio posebno da naglasim da tema prije svega nije politicka. sto prije to skontamo...
 
Gazdarica:
Dobro Aleksandre, zar nisi mogao i ovo pitanje da postavis na onu drugu temu, a ne da dva topica o buducnosti Kosova otvaras...
Kako bilo, nijednom od njih ovdje zapravo nije mjesto, jer ovo nije "Politika"...
No, neka ih za sada... Upetljate li se previse u politiku, znate sta slijedi...
Pozdrav

... budala nezna, da tamo gde ide... zetoni vrednosti nemaju.... tj. treba razmatrati sudinu cele planete.. kosovo je samo jedan njen deo... to je kao kada bi imao rak debelog creva i AIDS, a uplasio se tripera... mislim.. razumete....
 
ISTINA I PRAVDA:
Aaleksandar:
koja je po vama najizglednija varijanta buducnosti Kosova. da li ce dobiti nezavisnost, da li ce se pripojiti (Velikoj) Albaniji, da li ce se vratiti Srbiji, ostati status quo, podijeliti na srpski i albanski dio isl. molim vas bez nacionalistickih reagovanja!

Najizglednije po meni je podijela Kosova na dva entiteta bo Bosanskom modelu!!!Iskreno se nadam da to što pre bude urađeno!!!To bi vratilo mira preostalim Srbima!!!A onda slijedi ujedinjenje Srbije,Republike Srpske,Crne Gore i srpskog entiteta u jedinstvenu državu Srba,čime bi Srbi konačno riješili svoje državno pitanje na adekvatan način!!!! 8)

E pa koliko god zvucalo provokativno(a stvarno ne zelim da me tako bilo ko shvati)hocu da kazem je besmisleno da bilo ko iz druge drzave odlucuje sta ce biti sa nama u BiH. To sto se pise i planira u BG se vise nece primjeniti u BiH (jer je ono iz 90-tih ocito propalo), jer kako bi bilo da se sudbina Srba pise u npr. Sofiji i da se od tamo pisu neki modeli. Beograd moze odlucivati samo o Srbiji, jer niti smo mi Irak, a niti je Beograd Amerika, razumjete!
Ja bih bio najsretniji da se nadje model kojim ce svi narodi zivjeti u miru i spokoju, jer smo svi vise umorni od svojih i tudjih ideala, stvarno!

p.s. ovo bas i nije istorijska tema, nego vise buducnost, ali ako ce donijeti nesto dobro onda nema veze

pozdrav
 
Sarajevo:
E pa koliko god zvucalo provokativno(a stvarno ne zelim da me tako bilo ko shvati)hocu da kazem je besmisleno da bilo ko iz druge drzave odlucuje sta ce biti sa nama u BiH. To sto se pise i planira u BG se vise nece primjeniti u BiH (jer je ono iz 90-tih ocito propalo), jer kako bi bilo da se sudbina Srba pise u npr. Sofiji i da se od tamo pisu neki modeli. Beograd moze odlucivati samo o Srbiji, jer niti smo mi Irak, a niti je Beograd Amerika, razumjete!
Ja bih bio najsretniji da se nadje model kojim ce svi narodi zivjeti u miru i spokoju, jer smo svi vise umorni od svojih i tudjih ideala, stvarno!

p.s. ovo bas i nije istorijska tema, nego vise buducnost, ali ako ce donijeti nesto dobro onda nema veze

pozdrav



Nikada ne moze da se povuce paralela izmedju Bugarske i BiH. Bugarska je drzava koja je oduvek bila nezavisna i koja se odavno konstituisala. BiH je jedna hibridna monstrum-drzava kakva ne postoji u ljudskoj istoriji. O tome da ce cela BiH biti u sastavu Srbije nece odlucivati niko iz Srbije, vec ce to biti volja bosanskih drzavljana. I muslimanima je u interesu da se BiH ujedini sa Srbijom, zato sto je to prirodno! Beograd je oduvek bio centar Balkana i normalno je da on bude stozer okupljanja svih okolnih drzava.
 
E... srpski problem... srpsko drzavno pitanje...

Granice se NECE menjati... Mi cemo lepo dati Kosovo Albancima, i zadovoljiti se Vojvodinom (posto smo je isto tako ukrali kao sto su sada Albanci ukrali Kosovo nama... generalno, nista nismo ni izgubili, izuzev raznoraznih manastira i kulturnih i istorijskih dobara, ali smo za uzvrat zamenili kamenjar za najplodniju zitnicu u Evropi)...

A onda, ako budemo imali mozga, uci cemo u EU, pa cemo na granice i zaboraviti... Evropa ide ka istom cilju koji je USA ucinio jakim: Drzavne integracije i potpomaganje. Stari evropski san - biti jaci od USA.

Neke drzave i drzavice (Albanija, Makedonija, BiH...) nece nikad uci u EU (a ako ovako nastavimo, i mi cemo se pridruziti tom soju), i bice samo obodi EU, sa toplom preporukom izbegavanja. Nesto kao Meksiko i Kuba...

Dakle, manite se granica... tu smo - gde smo... Daj malo da mislimo gde cemo biti sutra...
 
...Mi znamo:

-Kakva je zitnica METOHIJA! Veoma ,veoma plodna zemlja?!!!!
-Da li mi znamo koje sau sve planine na Kosovu(za Sharu i da ne pricham,za SKI centre),o rekama Kosova i Metohije(precistim ,punim potocnih Pastrmki:CITAJ:TURIZAM!
-Da li mi znamo da se upravo USA malo vise uplasila ujedinjenja Evrope?
-Da li smi MI iskoristoli Vojvodinu onoliko koliko moze ona stvarno da da? Nismo.Bili Japanci pre desetinu i vise godina.Prosli Vojvodinom uzduz i popreko.VRISNULI:JAOOOOOOO,DAJTE NAM VOJVODINU DA HRANIMO I EVROPU I JAPAN!!! Vrisnuli ljudi,odusevili se. Mi zatvaramo secerane.Mi prodajemo secerane(za 3 eura?!).....Sta ce nam to! Secerane su gubitak.MK je koristan.Njega ceni Evropa i Cane Subotic.

Da li mi na posletku znamo,kad ce ovaj narod neko za nesto da pita? Kad cemo bre vladu,Gospodara dobiti.S' cime cemo mi to pred Milosem(citaj:U EVROPU)? Niti zemlje,niti Gospodara...tek samo gladna zavedena raja...koja ce sad opet da glasa...za godinu neku opet da talasa...

Ma i ja... :?
 
Косово и Метохија су историјски, културно и политички део Србије скоро читав миленијум. Док је за Албанце Косово земља демографске и политичке експанзије, дијаспора с тенденцијом да постане матица, за Србе је Косово "Српски Јерусалим", средишње области српске културе и српске државе, прекривен с преко 1.300 цркава и манастира. Под османском доминацијом и Косово и Метохија су, као и читава Србија, биле од средине 15. века до 1912. У Првом балканском рату ослобођене су и враћене у оквир двеју српских држава : Косово је припало Србији, а Метохија Црној Гори, по међународним мировним уговорима склопљеним на конференцији амбасадора у Лондону (1912-1913).

KOСОВО МОЖЕ БИТИ САМО У СРБИЈИ!!!
 
Incognito:
generalno, nista nismo ni izgubili, izuzev raznoraznih manastira i kulturnih i istorijskih dobara, ali smo za uzvrat zamenili kamenjar za najplodniju zitnicu u Evropi)...

Ako su za tebe nista razna istorijska i kulturna dobra,onda nije ni cudo sto tako razmisljas.Kosovo kamenjar???
Sto se Svajcarci ne odreknu svog kamenjara da mi je znati? :shock:
 
Anonymous:
Sarajevo:
E pa koliko god zvucalo provokativno(a stvarno ne zelim da me tako bilo ko shvati)hocu da kazem je besmisleno da bilo ko iz druge drzave odlucuje sta ce biti sa nama u BiH. To sto se pise i planira u BG se vise nece primjeniti u BiH (jer je ono iz 90-tih ocito propalo), jer kako bi bilo da se sudbina Srba pise u npr. Sofiji i da se od tamo pisu neki modeli. Beograd moze odlucivati samo o Srbiji, jer niti smo mi Irak, a niti je Beograd Amerika, razumjete!
Ja bih bio najsretniji da se nadje model kojim ce svi narodi zivjeti u miru i spokoju, jer smo svi vise umorni od svojih i tudjih ideala, stvarno!

p.s. ovo bas i nije istorijska tema, nego vise buducnost, ali ako ce donijeti nesto dobro onda nema veze

pozdrav



Nikada ne moze da se povuce paralela izmedju Bugarske i BiH. Bugarska je drzava koja je oduvek bila nezavisna i koja se odavno konstituisala. BiH je jedna hibridna monstrum-drzava kakva ne postoji u ljudskoj istoriji. O tome da ce cela BiH biti u sastavu Srbije nece odlucivati niko iz Srbije, vec ce to biti volja bosanskih drzavljana. I muslimanima je u interesu da se BiH ujedini sa Srbijom, zato sto je to prirodno! Beograd je oduvek bio centar Balkana i normalno je da on bude stozer okupljanja svih okolnih drzava.

LEGENDO, NA FORUMU JE SRBIJA DO TOKIJA, VI STE INACE VELIKI IDEOLOZI ALI SAMO NA INTERNETU !!!1
hahahaha muslimanima u interesu da Beograd bude glavni grad hahahahahahaha
Hej slusaj, obavezno dodji u Sarajevo i javi mi se. Ovo sto ti govoris je za svaku pohvalu, ma kralj si legenda si ne znam sta da ti kazem fakat. MOras da dodjes da se upoznas sa nekim profesorima, a pogotovo Srbima profesorima ! hahahaha

(200 000 pobijenih muslimana, RS tvorevina nastala ne etnickom ciscenju (100% Srbi), zlocinima i masakrima na kojima bi i Hitler i Ante Pavelic i svi turski sultani pozavidjeli, i da NAM BEOGRAD BUDE GLAVNI GRAD I DA BIH UJEDINI SA SRBIJOM ) HAHAHAHHAHAHAHA
A ona legedna govori o ulazku u Evropu, a CETNIK VAM BOLAN PREMIJER, HALO ??!!!!!!!!
Pa SESELJ, KAO RATNI ZLOCINAC, BOLESNIK I PSIHOPATA SA SVOJIM CETNICIMA I RADIKALIMA KOJI JOS VJERUJU U NAJOMILJENIJI SRPSKI SF - VELIKA SRBIJA DA VAS UVEDE U EVROPU !!!!???????
Prvo Milosevic pa Kostunica pa Seselj, sve cetnik do cetnika, pa da ste dali Ani Nikolic da vas vodi prije biste usli u Evropu.
Smijesni ste ALI ZAPAMTITE JEDNOM ZAUVIJEK:

MUSLIMANI OSTAJU U BOSNI I HERCEGOVINI INSALA SVE DO SUDNJEG DANA I SAMO SE BOGA BOJIMO! DA SMO IMALI ORUZJA KOLIKO I VI ****** BI VAM I ROD I PLEME JEDNOM ZAUVIJEK, KUKAVICE JEDNE SAMO ZNATE CIVILE UBIJATI I PO SUMAMA GUSALTI I VI HOCETE U EVROPU !!!
 
limunada:
Besmisleno je i da je BiH drzava... :wink:

Skupljam pasose i licne karte imaginarnih tvorevina.
Vec imam od Atlantide i Esperanto pasose. Fale mi jos pasosi:
Republike Srpska Krajina, Republika Srpska, Velika Srbija, i Srce Srbije (mislim Kosovo) a posto si ti pametan posalji mi to, kao i album sa samoljepljivim slicicama "Svi Srbi u jednoj drzavi" !

Smijesni ste koliko ste primitivni i iskompleksirani

FCS
 
Oglasi:
limunada:
Besmisleno je i da je BiH drzava... :wink:

Skupljam pasose i licne karte imaginarnih tvorevina.
Vec imam od Atlantide i Esperanto pasose. Fale mi jos pasosi:
Republike Srpska Krajina, Republika Srpska, Velika Srbija, i Srce Srbije (mislim Kosovo) a posto si ti pametan posalji mi to, kao i album sa samoljepljivim slicicama "Svi Srbi u jednoj drzavi" !

Smijesni ste koliko ste primitivni i iskompleksirani

FCS

Imam jedan bolji za tebe:pasos BiH.Meni i onako nicemu ne vrijedi,jer ne planiram u Tursku,Saud.Arabiju,a ni Obalu Slonovace... :wink:
 
Incognito:
E... srpski problem... srpsko drzavno pitanje...

Granice se NECE menjati... Mi cemo lepo dati Kosovo Albancima, i zadovoljiti se Vojvodinom (posto smo je isto tako ukrali kao sto su sada Albanci ukrali Kosovo nama... generalno, nista nismo ni izgubili, izuzev raznoraznih manastira i kulturnih i istorijskih dobara, ali smo za uzvrat zamenili kamenjar za najplodniju zitnicu u Evropi)...

A onda, ako budemo imali mozga, uci cemo u EU, pa cemo na granice i zaboraviti... Evropa ide ka istom cilju koji je USA ucinio jakim: Drzavne integracije i potpomaganje. Stari evropski san - biti jaci od USA.

Neke drzave i drzavice (Albanija, Makedonija, BiH...) nece nikad uci u EU (a ako ovako nastavimo, i mi cemo se pridruziti tom soju), i bice samo obodi EU, sa toplom preporukom izbegavanja. Nesto kao Meksiko i Kuba...

Dakle, manite se granica... tu smo - gde smo... Daj malo da mislimo gde cemo biti sutra...
đ

Vidi se na kom se nivou nalazi tvoja mogućnost rasuđivanja!!!!Odreći se Kosova zarad Vojvodine koja je već NAŠA!!!Da kažeš odrekni se Kosova zarad cele Bosne i Hercegovine,pa de,de,de....ali ovo!!! :shock: :shock:
Vrlo brzo doć će do ujedinjenja Srbije sa Srpskom,dijelom Kosova,i Crnom Gorom,u pravu (ne veliku)SRBIJU!!! :wink:
 
DON:
...Mi znamo:

-Kakva je zitnica METOHIJA! Veoma ,veoma plodna zemlja?!!!!
-Da li mi znamo koje sau sve planine na Kosovu(za Sharu i da ne pricham,za SKI centre),o rekama Kosova i Metohije(precistim ,punim potocnih Pastrmki:CITAJ:TURIZAM!
-Da li mi znamo da se upravo USA malo vise uplasila ujedinjenja Evrope?
-Da li smi MI iskoristoli Vojvodinu onoliko koliko moze ona stvarno da da? Nismo.Bili Japanci pre desetinu i vise godina.Prosli Vojvodinom uzduz i popreko.VRISNULI:JAOOOOOOO,DAJTE NAM VOJVODINU DA HRANIMO I EVROPU I JAPAN!!! Vrisnuli ljudi,odusevili se. Mi zatvaramo secerane.Mi prodajemo secerane(za 3 eura?!).....Sta ce nam to! Secerane su gubitak.MK je koristan.Njega ceni Evropa i Cane Subotic.

Da li mi na posletku znamo,kad ce ovaj narod neko za nesto da pita? Kad cemo bre vladu,Gospodara dobiti.S' cime cemo mi to pred Milosem(citaj:U EVROPU)? Niti zemlje,niti Gospodara...tek samo gladna zavedena raja...koja ce sad opet da glasa...za godinu neku opet da talasa...

Ma i ja... :?

Sta nam je ciniti? Pa, da vracamo zemlju na kojoj je nastao svetosavski Zavet!!!
 
gost No X:
DON:
...Mi znamo:

-Kakva je zitnica METOHIJA! Veoma ,veoma plodna zemlja?!!!!
-Da li mi znamo koje sau sve planine na Kosovu(za Sharu i da ne pricham,za SKI centre),o rekama Kosova i Metohije(precistim ,punim potocnih Pastrmki:CITAJ:TURIZAM!
-Da li mi znamo da se upravo USA malo vise uplasila ujedinjenja Evrope?
-Da li smi MI iskoristoli Vojvodinu onoliko koliko moze ona stvarno da da? Nismo.Bili Japanci pre desetinu i vise godina.Prosli Vojvodinom uzduz i popreko.VRISNULI:JAOOOOOOO,DAJTE NAM VOJVODINU DA HRANIMO I EVROPU I JAPAN!!! Vrisnuli ljudi,odusevili se. Mi zatvaramo secerane.Mi prodajemo secerane(za 3 eura?!).....Sta ce nam to! Secerane su gubitak.MK je koristan.Njega ceni Evropa i Cane Subotic.

Da li mi na posletku znamo,kad ce ovaj narod neko za nesto da pita? Kad cemo bre vladu,Gospodara dobiti.S' cime cemo mi to pred Milosem(citaj:U EVROPU)? Niti zemlje,niti Gospodara...tek samo gladna zavedena raja...koja ce sad opet da glasa...za godinu neku opet da talasa...

Ma i ja... :?

Sta nam je ciniti? Pa, da vracamo zemlju na kojoj je nastao svetosavski Zavet!!!

Ajd ako moramo...vratit ćemo im Dragaš,Djakovicu....
Dosta im je i to!!!Ionako imaju pola Crne Gore!!! :shock:
 
limunada:
Oglasi:
limunada:
Besmisleno je i da je BiH drzava... :wink:

Skupljam pasose i licne karte imaginarnih tvorevina.
Vec imam od Atlantide i Esperanto pasose. Fale mi jos pasosi:
Republike Srpska Krajina, Republika Srpska, Velika Srbija, i Srce Srbije (mislim Kosovo) a posto si ti pametan posalji mi to, kao i album sa samoljepljivim slicicama "Svi Srbi u jednoj drzavi" !

Smijesni ste koliko ste primitivni i iskompleksirani

FCS

Imam jedan bolji za tebe:pasos BiH.Meni i onako nicemu ne vrijedi,jer ne planiram u Tursku,Saud.Arabiju,a ni Obalu Slonovace... :wink:

SA BiH pasosom mozes u neke drzave bez vize (kao npr te koje si nabrojao) a sa pososom RS ...? ups pa vi i nemate pasos!

Bijela kuga ha !

Pozdrav
 
Pa i BIH je dobila pasos prije par godina,sto ne bi mogla i RS?Bolje da skupljas bosanske pasose dok ih jos ima,a vjerovatno su i na cijeni kod terorista.Mozda se i obogatis. :wink:
Mozda bude i ono kako doslo,tako i otislo. :wink:
Ne znam cemu toliki ponos zbog pasosa s kojim mozes da odes u sedam-osam zemalja bez vize,od toga nijednu evropsku.A svi vole bosance... :D :D :D
 
Aaleksandar:
koja je po vama najizglednija varijanta buducnosti Kosova. da li ce dobiti nezavisnost, da li ce se pripojiti (Velikoj) Albaniji, da li ce se vratiti Srbiji, ostati status quo, podijeliti na srpski i albanski dio isl. molim vas bez nacionalistickih reagovanja!
Na buducnost kosova,ne mozemo da uticemo, na zalost.....Da li ste znali,da se na kosovu nalazi rudno bogastvo u velikoj vrednosti(mislim oko 500 m dolara).....I da tu postoji neka retka ruda bitna za americku ratnu industriju?
Inace,kosovo je vrednije od vojvodine...i nije krs!
 

Back
Top