Sudski tumac (prevodilac)

  • Začetnik teme Madame Bovari
  • Datum pokretanja
M

Madame Bovari

Gost
Cao!!!

Oduvijek me zanimalo kako se postaje sudski prevodilac kad se zavrsi fax (bilo koji jezik da je u pitanju), da li treba neki kirs da se zavrsi, polaze nesto, koliko iskustva, znaci po kom kriterijumu neko postaje sudski tumac, dakle da ima ovlasceni pecat za ovjeru dokumenata.

Hvala unaprijed!!!
Cmoka :) :)
 
Freja:
Jezik treba da znas od ranije, i onda polazes samo ja mislim neku vrstu pravosudnog ispita, ili kako se to vec zove, a moras necim da dokazes da znas jezik, diploma isl. Valjda...

Znaci, ja to mogu poslije faxa, kad dobijem diplomu. samo mi je to malo cudno bilo, kako neko moze biti sudski tumac, a nema diplomu, a zna dobro jezikk..? Ili ima vezu... sto znam.
Vjerovatno se mora polagat neki ispit, mislis?
e ako znam... nikoga nema da mi ovo objasni... mada, mozda se pravo za ulazak u clanstvo Udruzenja prevodilaca stice razlicito u Cg i Sr...
 
Mala Mo:
Freja:
Jezik treba da znas od ranije, i onda polazes samo ja mislim neku vrstu pravosudnog ispita, ili kako se to vec zove, a moras necim da dokazes da znas jezik, diploma isl. Valjda...

Znaci, ja to mogu poslije faxa, kad dobijem diplomu. samo mi je to malo cudno bilo, kako neko moze biti sudski tumac, a nema diplomu, a zna dobro jezikk..? Ili ima vezu... sto znam.
Vjerovatno se mora polagat neki ispit, mislis?
e ako znam... nikoga nema da mi ovo objasni... mada, mozda se pravo za ulazak u clanstvo Udruzenja prevodilaca stice razlicito u Cg i Sr...
Definitivno moras da polazes neki ispit! 'Ajde raspitacu se, pa ti pisem!
 

Back
Top