Hitno mi je potrebna pomoc oko mreze

  • Začetnik teme netvork123
  • Datum pokretanja
N

netvork123

Gost
Imam dva kompjutera jedan xp na 1700+ a drugi na 450 mhz. Sve je do pre neki dan besprekorno radilo, danas kad sam upalio nece da radi. Video sam u properties da treba da se izvsena neka podesavanja u vezi IP adrese.
Moze li neko to da mi objasni kako da namestim. Znam sigurno da problem nije u hardveru, ves samo u softveru.

Hvala unapred.
 
Otvori LAN konekciju i u TCP/IP properties za mrežnu karticu postavi IP adrese na manuelno. Neka budu:
192.168.0.1 za jedan i 192.168.0.2 za drugi komp.

subnet mask je isti kod oba:
255.255.255.0

proveri naziv mreze i postavi da bude isti.

to bi trebalo da reši problem, ukoliko je sve ostalo u redu.
 
Aj kad je rec o mrezama ako neko zna da mi odgovori na sledece pitanje.
Na jednom kompu je 98se i XP prof....A na drugom je samo WIN2000 Prof.
Zasto ne sljaka 100mbFULLDUPLEX kad je na ovom prvom 98SE a sljaka kada je XP?
Zasto,kada se prvi komp(98SE)ukljucen i kada se upali drugi komp,kada se mreza digne,ovaj prvi se blokira te samo restart radi?To se na XP ne desava....
 
Logitech:
Aj kad je rec o mrezama ako neko zna da mi odgovori na sledece pitanje.
Na jednom kompu je 98se i XP prof....A na drugom je samo WIN2000 Prof.
Zasto ne sljaka 100mbFULLDUPLEX kad je na ovom prvom 98SE a sljaka kada je XP?
Zasto,kada se prvi komp(98SE)ukljucen i kada se upali drugi komp,kada se mreza digne,ovaj prvi se blokira te samo restart radi?To se na XP ne desava....

Hehe, kada bih morao da napišem sve što mi se dešavalo sa ubogim win98 tokom administriranja mreža, ne bi mi bio dovoljan ceo život, ni svi diskovi na svetu :lol: Nisam siguran o čemu se radi, pošto je problem specifičan, tj. vezan je ISKLJUČIVO za tvoju mašinu. Mogao bih da pretpostavim da su u pitanju drajveri za mrežnu, koji ne umeju korektno da se snađu sa "suparnikom" sa druge stane. Probaj da u DEVICE MENAGER-u, u properties za mrežnu karticu (Advanced, LinkSpeed/Duplex) postaviš manuelnu brzinu kartice na 100TX Full duplex, što bi MOGLO da reši problem, ali ne i nužno, jer nije sigurno da je problem u tome.

Drugo, proveri koji su protokoli instalirani na w98. Najbolje je da budu isti. Znači, ako je na Win2000 samo TCP/IP (a jeste, ako ništa nisi dirao), postavi iste i u win98, odnosno izbriši suvišne (NetBEUI, IPX), pa restartuj. Takođe probaj i ti da postaviš manuelne IP, kao ove gore, jer bi uzrok problemu mogle da budu automatske adrese koje na Win2000 dodeljuje DHCP, a kod Win98SE (koji je ujedno NAJVEĆA kompilacija bagova na svetu), to izgleda ne radi kako treba, bar po mom iskustvu.

Za ovo zakucavanje nema leka koji se može "prepisati" preko foruma. Jednostavno, potrebno je eksperimentisanje da bi se utvrdio uzrok.

Još nešto. Ako u očajanju budeš pokušao da reinstaliraš drajvere za mrežnu na Win98, budi pažljiv - pripremi na dohvat ruke ispravne drajvere koji 100% rade i WIN98SE CD, pošto ako ne dovršiš instalaciju mrežnih drajvera "u dahu", Windows bespovratno briše VNETSUP.VXD, VREDIR.VXD i DFS.VXD, kao i kompletan Network Neighbourhood (MSNP32.DLL), koji se NE MOŽE naknadno dodati, jer idiot izbriše i sve reference ka njemu. Užas!

Nadam se da sam bio od pomoći.
:wink:
 

Back
Top