palacinkarnica

Prvo trebas da registrujes radnju.To radis u Agenciji za privredne registre.Za sve opsirnije informacije pogledaj njihov sajt.Kad dobijes resenje moras napraviti pecat.Nakon toga u Poreskoj upravi predajes zahtev za izdavanje PIB-a.Zatim treba da otvori ziro racun i predas Poreskoj upravi prijavu poresku prijavu.Treba da obidjes ministarstva da ti tacno kazu koje uslove treba da ispunjavas iz razloga sto radis s hranom.Srecno
 
to je pravi posao i uspesan moj drugar guza je zakacio ribu koja ima palacinkarnicu i sada je pravi gazda ,,,,uziva covek a para kao pleve .......provereno dobar i isplativ posao.ali on ima lokal pored skole i zato dobro radi.ako krenes samo trazi lokaciju pored skole...
 
I mene zanima koliko je novca potrebno u startu??? Ja sam nesto racunala, pa na kraju shvatila da ima mnogo stavki, na koje treba da se misli pre nego sto se neko upusti u ovaj posao. Registracija firme, lokal, prvobitni troskovi, fiskalna kasa, prateca oprema itd...
 
Ja bih ti big savetovala,kao jedan od neophodnih uslova je da se maksimalno potkujes makar nekim predznanjem,jer dodjes li u inspekciju po pitanja i informacije,ceneci da ne znas,dozirace ti ih na kasicicu,a ustvari im je posao da te informisu.O cemu se radi?o tome da ti ne znas,pa ti kazu malo ali nepotpuno,dok ne doteraju pricu na nivo usluge,a tada si ti njima duzan kontra uslugu,npr.palacinku za DZ
 
Za sada pokusavam da se informisem ovako od kuce preko neta, posto imam neku prehladicu, pa za par dana krecem u akciju. joj u totalnoj sam frci, sama sam u ovome i sve mi je za sada, po nekim mojim pretpostavkama, posto nikad nisam nista slicno probala, tj otvarala firmu i to. Da li neko zna koliki je PDV za palacinkarnicu (ugostiteljski objekat koji ne prodaje alkoholna pica).
 
Hvala na informaciji, nisam bila sigurna. Pa nije mi lako, hocu sama zato sto sam razocarana u ljude s kojima sam ista radila poslovno, ako to tako mogu da nazovem. A znam da nije problem bio u meni.

Obicno kad imas problem s ljudima oko tebe postavis pitanje koji je njihov problem, ali ja postavim jos jedno koji je moj problem pa su oni takvi, ma nebitno hocu da probam sama i da izguram.

Ako nisam u PDV sistemu, da li to znaci da ako kupujem npr. marmeladu u metrou da je placam po ceni s PDV-om ili bez?
 
Hvala na informaciji, nisam bila sigurna. Pa nije mi lako, hocu sama zato sto sam razocarana u ljude s kojima sam ista radila poslovno, ako to tako mogu da nazovem. A znam da nije problem bio u meni.

Obicno kad imas problem s ljudima oko tebe postavis pitanje koji je njihov problem, ali ja postavim jos jedno koji je moj problem pa su oni takvi, ma nebitno hocu da probam sama i da izguram.

Ako nisam u PDV sistemu, da li to znaci da ako kupujem npr. marmeladu u metrou da je placam po ceni s PDV-om ili bez?
Zakomplikovala si............Probaj jednostavnije.........Iskoristi predjasnje poslovno znanje ,kad ti bude prolike za to,posto se trenutno nalazis u konfuznoj situaciji.Proci ce i to,ne brini.Desava se
 
Hvala na informaciji, nisam bila sigurna. Pa nije mi lako, hocu sama zato sto sam razocarana u ljude s kojima sam ista radila poslovno, ako to tako mogu da nazovem. A znam da nije problem bio u meni.

Obicno kad imas problem s ljudima oko tebe postavis pitanje koji je njihov problem, ali ja postavim jos jedno koji je moj problem pa su oni takvi, ma nebitno hocu da probam sama i da izguram.

Ako nisam u PDV sistemu, da li to znaci da ako kupujem npr. marmeladu u metrou da je placam po ceni s PDV-om ili bez?

Ako nisi u PDV sistemu, SVE plaćaš sa PDV u startu (kao da kupuje fizičko lice),ali ti nikom ne fakturišeš PDV.z:)
 
Hvala, antoniusss!!!

Da li znas kolko je potrebno para za registracijupalacinkarnice> registracija, pib, pecat... i kolki je mesecni porez. jel tako ako nisi u pdv sistemu, placas mesecni porez???
 
Hvala, antoniusss!!!

Da li znas kolko je potrebno para za registracijupalacinkarnice> registracija, pib, pecat... i kolki je mesecni porez. jel tako ako nisi u pdv sistemu, placas mesecni porez???

Otvaranje radnje je 540,00 din.,PIB se ne plaća,pečat 600,00 din.Ako uzneš lokal,kiosk koji je već radio sličnu delatnost ni to te ne košta ništa (odobrenje) košta te zakup i porez a to su promenjive vrednosti (kako se pogodiš) kao i REKET (i to kako se pogodiš).z:lol:
 
A.ne................to je obaveza.............ovako je sve na jednom mestu-kod automatika.Da ne bilo drpenzi bite..............Neko klepi pecat,zlouporabi ga,i..............proglasiti ga nevazecim,dok se to ne uradi,lopov je vec napravio prekrsaj na ime vlasnika firme i pecataz:lol:z:lol:
 
Otvaranje radnje je 540,00 din.,PIB se ne plaća,pečat 600,00 din.Ako uzneš lokal,kiosk koji je već radio sličnu delatnost ni to te ne košta ništa (odobrenje) košta te zakup i porez a to su promenjive vrednosti (kako se pogodiš) kao i REKET (i to kako se pogodiš).z:lol:

Hvala ljudi!!!

Izvinjavam se, ali samo jos par pitanja.

Kako se pogadjas za porez od cega to zavisi??? ne mogu da zamislim da odem tamo, pa mi oni kazu lupam porez 20%, a ja kazem 10%, pa se nadjemo na 15%

Nisam znala da reketasi jos postoje, nista odo ja u REKETASE. z:dd:
 
Hvala ljudi!!!

Izvinjavam se, ali samo jos par pitanja.

Kako se pogadjas za porez od cega to zavisi??? ne mogu da zamislim da odem tamo, pa mi oni kazu lupam porez 20%, a ja kazem 10%, pa se nadjemo na 15%

Nisam znala da reketasi jos postoje, nista odo ja u REKETASE. z:dd:

Za porez se pogađaš na tako što treba da odlučiš da li ćeš ga plaćati paušalno (od oka ti poreznici kažu 20.000,00 mesečno i ti koliko god zaradila daš uvek tu cifru) ili ćeš plaćati po prometu,znači koliko prodaš, puta porez i uplatiš taj iznos.z:dm::sanke:
 

Back
Top