Tocak vremena

Smara, smara, smara a ti i dalje citas. Zar nema nista zanimljivo u knjizi osim smaranja. Ajde daj i neku pozitivnu kritiku, sigurno da imaju nesto sto vredi citanja (zasto ih onda i citas). Sad mi se u opste ne nastavlja serijal, a bas mi se svideo.
 
danez,zar je stvarno toliko strasno? Ja sam prvo procitao Veliki lov i istog momenta se navukao.Vratio sam se na Zenicu dok sam cekao drugi deo Dolaska senke.Ja licno imam prilicno dobru memoriju i voleo sam da sam nagadjam sta ce da se dogodi.I obicno i pogodim,ali je Jordan jedini koji me je izjebo.Met mi je bez sumne postao omiljeni lik od kad se Perin ne pominje.Ali kako se prica razvija sve vise se gubi na autenticnosti.Jordan pocinje da lici na Martina(za koga mogu da kazem da je medju najvecim smaracima sveta).Gospodar Haosa I sam upravo zavrsio i smucio mi se.Za ime Bozje,covek je bukvalno pola knjige bacio na opisivanje Ninaevinog i Elejninog smaranja.Mislim ...stvarno.Sede u Salidaru i cesu p...u o trofaznu zicu.Sta je sa Ordejtom(odnosno Mordetom),sta je sa Isamom i Lukom.Isam je rodjeni Lanov brat,koliko se secam,a lord Luk je brat kraljice Tigrejne,odnosno Randove mame.I Isam i Luk su nestali u pustosi odavno.Mislim toliko ima zanimljivih tema a on je bacio papir na gluposti koje mogu i sam da smislim.Ne slazem se sa Vraganom u pogledu celog serijala,ali je ovaj Gospodar Haosa potpuno s...nje.
 
Opa, izgleda da ste me pogresno shvatili.
Sto bih inace citao sve te knjige da mi nisu zanimljive. Mada ima delova, pa i poglavlja koja su mogla biti duplo pa i troduplo manja, a sadrzajnija i samim tim zanimljivija, ali pretpostavljam da se Robert malo zaneo.Ali nista tako strasno.
Recimo posle dosta strana smaranja sa Metom dolazi do njegovog susreta sa cerkom devet meseca, sto dosta vraca car citanja, Egvena posle smaranja sa organizacijom napada na Tar Valon pronalazi neke zaboravljene stvari koje upotrebljava, Ashmani imaju svoje trenutke, Rand stalno zanimljiv, odradio ciscenje saidina i tako dalje i dalje radnja se odvija.(provaljujete da necu sve da napisem, bilo bi kvarno od mene).Ponovo se pominje Moiriania. Rasplet sa sasheanima se blizi, to se kao provaljuje u toku citanja i jos masa stvari.Verovatno bi se serial zavrsio da je Robert poziveo za jos dve, mozda i tri knjige jer se malo rasplinuo u razgovorima svojih likova.
Sta drugo da vam kazem, citajte, meni je bilo dosta zabavno dok sam citao, ako vas bas nesto smara, a vi preletite tekstom, cisto da ubrzate, a da usput primetite kad se nesto znacajno dogadja, ja sam to primenjivao kod delova sa Perinom.
 
E to je vec osvezavajuc niz informacija.Za prociscenje saidina sam mogao i da pretpostavim,cim sam cuo sta Randu prica onaj istoricar kojeg je unajmio. Shvatam sto ne zelis da pricas mnogo. I nemoj.Samo mi reci jednu stvar.Ima li ikakvih novosti o Morskom narodu? Nadjose li oni svog Koramura? Pretpostavljam da to nije Rand,bilo bi dosadno da bude izabranik i od obicnog naroda i od Aijela i od Morskog naroda? I mozes li da mi kazes ,danez,gde si ti procitao te buduce delove?Engleski mi je drugi maternji jezik pa mi ne smeta da citam i tako.Ali ne znam gde da se snabdem knjigama.:lol:
 
Znaci ne verujem kako je drugi deo Gospodara Haosa mocan. Zaista mi je vratio entuzijazam koji sam imao kad sam citao prvu knjigu. Pravi pravcati rat izmedju muiskaraca i zena. Ludilo,tebra,ludilo. A tek deo u kom muskarci ulecu u borbu...prosto fantasticno.Bloody briliant.:lol:
 
01_UMPC_MainImage.jpg
 

Back
Top