Progovoriće!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
03. avgust 2007.
KUJE PLAN
Milorad Ulemek na sudu nije rekao sve što zna i upravo razmišlja na koji način će se oglasiti, otkriva za Kurir njegov advokat Slobodan Milivojević

BEOGRAD - Teorija da će "zemunci'' i Milorad Ulemek Legija, prvooptuženi za ubistvo premijera Đinđića, Ivana Stambolića i atentat na Vuka Draškovića, progovoriti tek kada im presude postanu pravosnažne, mogla bi da se obistini. Naime, Ulemekov advokat Slobodan Milivojević kaže za Kurir da njegov klijent još nije sve rekao i da upravo razmišlja na koji način će se oglasiti.
- Njemu očigledno ovo nije bilo dovoljno. On ima razloga da još govori na tu temu, ali na njemu je da izabere način. On ima nameru da traži zaštitu od Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu - kaže advokat Milivojević.

Ulemekov branilac namerava da najpre podnese zahtev za ocenu zakonitosti presude, kako bi nakon što iscrpi sva pravna sredstva u zemlji posegnuo za Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu.
- Naime, procedura je sledeća: tužilac odlučuje da li ima osnova da pokrene postupak za ocenu zakonitosti presude. Ako ne odbaci zahtev, o tome odlučuje Vrhovni sud. A posle toga imamo pravo na Strazbur - kaže advokat Milivojević.


LEGIJINA ŽENA:NIŠTA U NJEGOVO IME

- Moj suprug će pronaći način da se oglasi, kao što je to činio i ranije, ako nađe da ima potrebe za tim. Ja, inače, ne bih ništa govorila u njegovo ime. Tu je advokat za te stvari. Ne želim ništa da komentarišem - rekla je Aleksandra Ivanović, supruga Milorada Ulemeka.




Na pitanje zašto Legija tokom suđenja nije rekao sve što je imao i na koji način će sad da progovori, njegov advokat kaže da "ovima ne vredi govoriti", a da su varijante za iznošenje istine "razne".
S druge strane, advokat Borivoje Borović sumnja da će, sudeći po načinu na koji se Ulemek držao tokom suđenja, on reći nešto što već nije kazao.

- Moj je utisak da tu više ništa ne treba očekivati. Sve vreme suđenja ponašao se kao vojnik. Vojnički je primio i presudu i ne verujem da će naknadno razvezati jezik - utisak je advokata Borovića.

Inače, bivši premijer Zoran Živković više puta je u javnosti iznosio svoje mišljenje da će pripadnici "zemunskog klana" progovoriti o svemu što znaju tek kada im presude postanu pravosnažne. Vrhovni sud Srbije je prošle nedelje trećestepenom presudom potvrdio po 40 godina zatvora bivšem komandantu Jedinice za specijalne operacije (JSO) Miloradu Ulemeku Legiji i pripadniku JSO Branku Berčeku za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi.

Ulemek će iz bezbednosnih razloga ostati u beogradskom CZ sve dok se pravosnažno ne okončaju sva suđenja na kojima je on optužen, odnosno slučajevi "Đinđić" i "Ibarska". Potom će ležati u požarevačkoj Zabeli. Do sada su knjige bile način na koji je na sebe skretao pažnju javnosti, pa ih je objavio tri, odnosno po jednu godišnje otkad se predao.

(S. V.)
Kurir.
 
Legija treba biti oslobodjen zbog ratnih zasluga u odbrani Srba.
Ako vlast saradjuje sa Cekuom i ostalim siptarskim narkodilerima, pored toga sto je drzava iste krivicno gonila a sada se pravi luda, onda nema smisla da Ulemek koji se borio protiv tih kriminalaca lezi u zatvoru.

Prvi normalan predsednik ce to uciniti posto je poptuno ocigledno da je Ulemek zrtva politickog obracuna bivseg i sadasnjeg rezima koji jos traje.

U svakoj drzavi se sluzbe bezbednosti koriste za razne stvari ukljucujuci i likvidacije i one samo izvrsavaju naloge vlasti.

Kod nas tajne sluzbe nakon rasturanja UDBE i DB-a vise nikada nece biti mocne posto niko nije lud da radi za njih kada se zna da ce naredna vlast sve otkriti i staviti pripadnike ovih sluzbi na milost i nemilost.

Kada vlast ne stiti sluzbe, cak i ako su pogresile (osim ako nisu samovoljno odlucivale), to je cisti znak da su se uplele strane obavestajne sluzbe i preuzele kontrolu. U protivnom drzava nije luda da vlada bez tajnih sluzbi posto je to samo po sebi velika opasnost za bezbednost gradjana i same drzave.


Znaci ako sluzba casno obavlja svoj zadataj, onako kako joj naredi vlast, onda ona ne moze snositi nikakvu odgovornost. Vlast je ta koja snosi odgovornost.

Bez tajnih sluzbi Srbija ce biti puna Svilanovica, Perisica, Davinica i slicnih.
 
Karlito Brigante:
Neće oni nikog osloboditi tako lako.Sve države imaju antiterorističke jedinice,a mi nećemo imati dok se ne desi neki teroristički akt većeg obima.Tada će navrat-nanos da prave takvu jedinicu.Jadno!



Nemoguće da nemamo. Ne razumem se u te stvari, ali to mi je prosto neverovatno. Skoro su na TV prikazivali neku vežbu, čini mi se baš takve jedne jedinice.
 
Легија крајње војнички дисциплиновано и војнички чека правноснажну пресуду - а када је буде добио и када он буде накнадно "отворио уста" - мислим да ће неки зажалити што су се уопште родили.
 
Registra:
Nemoguće da nemamo. Ne razumem se u te stvari, ali to mi je prosto neverovatno. Skoro su na TV prikazivali neku vežbu, čini mi se baš takve jedne jedinice.
Nemamo mi nikakave jedinice...ocajni smo, slabi katasrtofalno, pa zar se ne vidi?? ;)
Ovi vojni ministri sve unistise, cak bi da onesposobe rad kontraobavestajnih sluzbi, nekima se ne sudi za izdaju i spijunazu jer se ne prihvataju informacije kontraobavestajne sluzbe, kao validni. Eto, dokle smo dosli s sjajnim nam Djindjicevim demokratama.
 
sevilja:
Nemamo mi nikakave jedinice...ocajni smo, slabi katasrtofalno, pa zar se ne vidi?? ;)
Ovi vojni ministri sve unistise, cak bi da onesposobe rad kontraobavestajnih sluzbi, nekima se ne sudi za izdaju i spijunazu jer se ne prihvataju informacije kontraobavestajne sluzbe, kao validni. Eto, dokle smo dosli s sjajnim nam Djindjicevim demokratama.


Jaooooj, majko moja, dokle? A sa Miloševićevim "demokratama" smo bili jaki? To hoćeš da kažeš?

Ljudi moji, vi kao da ste prekjuče došli iz Južne Amerike, pa vam sve nešto nije jasno i sve se nešto iščudjavate, otkud da smo toliko slabi, jadni.

Pa kako da ne budemo kad je monstrum pokrao sve što je moglo da se pokrade. Kad su opustošili sve fondove, onda su krenuli na stanovništvo, samo što nisu išli po kućama da nam iz novčanika otimaju ono malo bede što smo imali.

:evil: :evil: :evil:
 
eremita:
Легија крајње војнички дисциплиновано и војнички чека правноснажну пресуду - а када је буде добио и када он буде накнадно "отворио уста" - мислим да ће неки зажалити што су се уопште родили.

to su pricali i za njegovo prvo veliko "otvaranje usta", u dokaznom postupku tokom sudjenja utvrdjeno je da je covek lagao. evo da ponovim jos jednom: znaci dokazano je da je ulemek lagao kada je optuzio djindjiceve ljude za onaj heroin iz trezora komercijalne banke. znaci, da rezimiramo, covek je lazov i to dokazani, osudjen za najteze krivicno delo, znaci kriminalac, covek koj je ucestvovao u raznim likvidacijama raznih ljudi koje je milosevic odredio za odstrel

svakim danom sve vise nadmasujete sebe utrkujuci se ko ce vise da opljune po dindjicu, citira kurir i ponudi neku novu konstrukciju koja dovodi dindjiceve ljude u vezu sa njegovim ubistvom.

veoma jadno
 
eremita:
Легија крајње војнички дисциплиновано и војнички чека правноснажну пресуду - а када је буде добио и када он буде накнадно "отворио уста" - мислим да ће неки зажалити што су се уопште родили.
И ја имам такав утисак ...
pouleexplose.gif
 
Lorens Darel:
to su pricali i za njegovo prvo veliko "otvaranje usta", u dokaznom postupku tokom sudjenja utvrdjeno je da je covek lagao. evo da ponovim jos jednom: znaci dokazano je da je ulemek lagao kada je optuzio djindjiceve ljude za onaj heroin iz trezora komercijalne banke. znaci, da rezimiramo, covek je lazov i to dokazani, osudjen za najteze krivicno delo, znaci kriminalac, covek koj je ucestvovao u raznim likvidacijama raznih ljudi koje je milosevic odredio za odstrel

svakim danom sve vise nadmasujete sebe utrkujuci se ko ce vise da opljune po dindjicu, citira kurir i ponudi neku novu konstrukciju koja dovodi dindjiceve ljude u vezu sa njegovim ubistvom.

veoma jadno


Nemaš pojma koliko si u pravu.
 
@Registra

Niko ne kaze da Milosevicevi i Mirini nisu opljackali drzavu i narod! To je i budali jasno!
Ali i budali je jasno da u Srbiji imamo socioloski fenomen skidera! Drugi skinuli prve i nastavili da rade isto kao prethodnici!!!

Cisto da te podsetim na, ako si zaboravila: Kolesara i Janjusevica, na Mariju Rasetu Vukosavljevic i zloupotrebu sluzbenog polozaja, zatim Perisic koga je kontraobavestajna sluzba uhvatila licem u lice kako otkucava informacije Americkom ambasadoru, pa se setimo onih laznih glasanja po skupstini kad glasaju umesto Nede Arneric koja se u tom trenutku brcka na moru u Turskoj!!!
Mislim, smesno!!
Ili je mozda to u redu, posto si simpatizer stranke kojioj pojedinci pripadaju ili pripadase!!
To i jeste tragedija naseg naroda sto ima za sve duple kriterijume i sto mnogo vise razmislja emotivnim mozgom nego se sluzi kognicijom!

Prema tome, Milosevic nas jeste skoro dokusurio, ali ovi su nas stvarno dokusurili. I to je jasno ko dan!

I za kraj: i Hrvatska je imala Tudjmanovce koji sve pokrase i rat na sad svojoj teritoriji, pa su ipak ispred nas. Misli o tome!
 
@Sevilja

Hrvatska je imala i Gotovinu pa ga je isporučila, da mislimo malo i o tome. A naši su zaštićeni kao beli medvedi, jel' tako?

Kolesar, Janjušević, Rašeta... sve je to luk i voda u odnosu na one monstrume. Čista igrarija. A kako vidim dolaze polako na red, jedan po jedan i tako i treba. Ali su se zato izvukli mnogi koji su devedesetih harali, jednostavno za njih nema dokaza. Zašto je to tako, stvarno ne znam.

Ovi na vlasti jesu loši, sa mnogim stvarima se ne slažem, ali nikad neću reći da su gori od Miloševića, ili da su nastavili tamo gde je on stao. Biti gori od njega znači biti Hitler, a to jednostavno nije tačno.

A Hrvatska je malo ispred nas, nije to nedostižno, to je jedno, a drugo, oni su znali kako da se dodvore onome kome treba, a mi se sa celim svetom bijemo - onako ponosno.
 
@ Registra
Za tebe je odavanje drzavnih tajni beznacajno!
Za to se u Americi ide na elektricnu stolicu ili te jednostavno pojede mrak!
I mozda, lazno glasanje u skupstini, takodje beznacajno!
I ne vidim da je bilo ko dosao na red!

Milosevic je zasluzio da bude javno lincovan na sred Terazija, ali ovi, ovi su mi mnooogo jadniji, ljugaviji, da ne kazem da je Milosevic i njegova ekipa bila skup genijalaca za njih sve zajedno!!!
Zato i jesu afere isplivale tako brzo!

I nisam sigurna da je Hrvatska ispred jer je isporucila Gotovinu. I sta mu je bilo u Hagu??
Reci mi koliko je Srba procentualno u Hagu u odnosu na Muslimane I Hrvate??
Zasto je to tako? Da neces mozda da mi kazes da smo samo mi ubijala i cinili zlocine??

Nista nama nece biti bolje ni ako se neki isporuce! To je sarena laza!
Evo, zivi bili pa videli.
Samo se ja nadam da ce odnos snaga u svetu da se promeni.
Zelja mi je da, ipak, zadrzim svoj identitet, celokupan.
 
eremita:
Легија крајње војнички дисциплиновано и војнички чека правноснажну пресуду - а када је буде добио и када он буде накнадно "отворио уста" - мислим да ће неки зажалити што су се уопште родили.

Ti ces tom Legiji verovati ako optuzi i tvoju rodjenu majku kao glavnog organizotra svega.

Jednostavno ljudi, vi ste nakalupljeni da verujete u sve sto je donelo zlo ovoj napacenoj zemlji. :evil:
 
robespjer:
Ti ces tom Legiji verovati ako optuzi i tvoju rodjenu majku kao glavnog organizotra svega.

Jednostavno ljudi, vi ste nakalupljeni da verujete u sve sto je donelo zlo ovoj napacenoj zemlji. :evil:

Ti si nakalupljen da verujes u ono u sta drugi ne veruju, sto i dalje ne znaci da si u pravu!
I sta cemo sad??
 
@sevilja
U pravu si. DOS je bio cista katastrofa, jedna rec je dovoljna, BEBA.
Sumnja se cak da je pripadnik neke strane obavestajne sluzbe> Nesto me ne cudi sto je Djindjic ubijen i sto su VISE puta pokusavali.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top