Pozicioniranje u CSS-u - sve sto ne razumete objasnio sam

The Scientist

Zainteresovan član
Poruka
208
Posto vidim da ovde ima puno ljudi zainteresovanih za CSS, a mnoge muce poneke stvari, pogotovo pozicioniranje: apsolutno, relativno itd... evo napisao sam jedan veoma jasan tutorial. Sta god vam nije jasno pitajte na blogu, odgovaramo na sve komentare i pitanja. Takodje nacice te i mnogo drugih zanimljivih stvari, mada mislim da vam je ovaj blog vec poznat ovde:

http://numbersandshapes-design.blogspot.com/

Poz

Nikola
numbers&shapes design team
 
Dosta truda, ali je znanje samo teorijsko! Nedostaju primeri. I da ne bi bilo komentara kako ja samo popujem evo naprimer na sajtu stoji:

background
Ovo je atribut gde možete podesiti sva gore pomenuta podešavanja pozadine elementa uoviru samo jedne deklaracija, npr:

body
{
background: url(stars.gif) no-repeat top
}

To je OK za body, ali kada se radi o obicnoj slici koju prikazujemo u pozadini onda u pozadini valja navesti i boju.

.moja_slika{background: url(stars.gif) no-repeat #ffffff}

Time omogucavamo belu pozadinu pre nego sto se slika ucita ili ako se uopste ne ucita.
 
dvr:
P.S.Dal' je moguće da je ovaj blog čisti plagijat? Nekako tripujem da sam video sajt na engleskom sa skoro identičnim tekstom?


Naravno da nije moguce. Ovaj blog je veliki trud par ljudi koji cine jedan veoma ozbiljan dizajn studio i zele svoje znanje koje su godinama sticali da nesebicno prenesu ljudima kojima ta pomoc treba...

I naravno da ima sajtova na engleskom i da ce mnogi to razumeti, ali ipak je ovako bar za 10% lakse, zar ne :) ...
 

Back
Top