Nokia 3230 pc suite problem

rpc

Početnik
Poruka
26
Trebam pomoc ! Imam nokija 3230 i usb kabal dku-2. I nikako da mi prepozna telefon kompjuter . Imam win xp pro servis pack 2 i prepoznavao mi je telefon jedno vreme ,pa sam menjao sistem mislim formatirao sam hard i stavio opet isti .i sad uopste nece da mi prepozna telefon .kad ga ukljucim samo pise da je nepozanati usb device. probao sam neke druge telefone isto nece. skinuo sam najnoviji pc suite i nece. instalirao sam sve starije verzije jednu po jednu i ni jedna nece ... Drug mi ima n70 i njemu isto tako nece kod njega sa drugim kablom. Neznam sta je uopste mi nije jasno .od kako smo stavili najnoviji nece da radi . AKO NEKO IMA ISTI PROBLEM ILI ZNA STA SE OVDE DESAVA NEK MI KAZE! MOLIM VAS?? Ovako se mucim vec mesecima nemam pojma o cemu je rec. Sve sam zivo probao nije mi jasno . Probao sam i nokija 6230i neki dan i isto pise aaaaaa pomoc!!!
 
rpc:
Trebam pomoc ! Imam nokija 3230 i usb kabal dku-2. I nikako da mi prepozna telefon kompjuter . Imam win xp pro servis pack 2 i prepoznavao mi je telefon jedno vreme ,pa sam menjao sistem mislim formatirao sam hard i stavio opet isti .i sad uopste nece da mi prepozna telefon .kad ga ukljucim samo pise da je nepozanati usb device. probao sam neke druge telefone isto nece. skinuo sam najnoviji pc suite i nece. instalirao sam sve starije verzije jednu po jednu i ni jedna nece ... Drug mi ima n70 i njemu isto tako nece kod njega sa drugim kablom. Neznam sta je uopste mi nije jasno .od kako smo stavili najnoviji nece da radi . AKO NEKO IMA ISTI PROBLEM ILI ZNA STA SE OVDE DESAVA NEK MI KAZE! MOLIM VAS?? Ovako se mucim vec mesecima nemam pojma o cemu je rec. Sve sam zivo probao nije mi jasno . Probao sam i nokija 6230i neki dan i isto pise aaaaaa pomoc!!!
Ako hoces da ti komp prepozna telefon moras da uradis sledece:
1. Obrisi Nokia PC suite, i sve sto je vezano za nokiu.
2. Skini sa interneta Nokia PC suite 6.84.10.3 i skini drajvere za usb kabl dku-2, drajvere za usb mozes naci na http://europe.nokia.com/A4144937.
3. Kad instaliras drivere i PC suite tek onda stavi usb u komp i prikljuci telefon na usb, bilo bi dobro ako bi stavio usb u neki usb port u koji nikad nisi stavljao taj usb kabl.
4. Kada Nokia PC suite prepozna telefon trebalo bi da ti na telefon prebaci jednu instalaciju koju moras snimiti.
 
zadnji put sam koristio Nokia_PC_Suite_683_rel_14_1_eng_web i menjao sam usb portove , a imam ih 5 na kompu i nista a na sajtu nokije pise ovako <

Nokia Cable Driver for Windows 2000, XP and Vista
Nokia_Connectivity_Cable_Driver_rel_6_84_4_0_eng.msi
04-Jul-07 | Version 6.84.4.0 | 817 KB | English

Please note: This driver is included in the latest version of Nokia PC Suite. If your phone and PC are compatible with PC Suite version 6.x or later, you do not need to install this driver. Instead, download PC Suite.
Tako da ne vidim sto bi sad sve opet skidao?
Kao sto rekoh i kod druga na drugom kompu ne radi, a da ne radi kabal ne bi prepoznavao ga kao nepoznati usb objekat
 

Back
Top