XSARA 3d

qwertynis

Zainteresovan član
Poruka
376
Ljudi sta mislite o ovom klik klak programu za izradu weba kod manjie "pametnih" korisnika....kojih ipak ima. Pa ne mogu svi da budu codemaster i slicni. Eh kada bih mogao bar pola da budem ko on.....
 
Ovaj program mozes koristiti kao pomagalo pri izradi sajta,ali o nekim ozbiljnijim radovima nema ni reci.Posle je stvar ukusa.Ovu temu si treba da stavis u drugi podforum na krstarici.:)
 
LovacMoreplovac:
Ovaj program mozes koristiti kao pomagalo pri izradi sajta,ali o nekim ozbiljnijim radovima nema ni reci.Posle je stvar ukusa.Ovu temu si treba da stavis u drugi podforum na krstarici.:)
Znas nov sam ovde jos se polako snalazim, ali polako. ste se xsare tice pitam jeli bolja od web page makera jer radim jedan sajt pa malo da ga osvezim nekim novinama ali gde ne treba puno znanja.
 
qwertynis:
Ljudi sta mislite o ovom klik klak programu za izradu weba kod manjie "pametnih" korisnika....kojih ipak ima. Pa ne mogu svi da budu codemaster i slicni. Eh kada bih mogao bar pola da budem ko on.....
Pre svega momak, nema potrebe da pokusavas da budes sarkastican. Ne ide ti. A i nemas podloge, sarkazam moze upotrebljavati samo onaj koji je u temi o kojoj se radi mnogo dobar. To ti je kao kad bi ja, gledajuci atomski akcelerator cestica (o kome znam samo ono sto normalno obrazovana i donekle zainteresovana za temu osoba zna), sarkasticno izjavio kako su spojevi elemenata tunela uradjeni neprikladno...

Ako je za tebe Xara 3D "klik klak" program, onda je tvoje shvatanje web grafike veoma zanimljivo. Xara 3D se koristi samo za izradu elemenata koje ces postavljati na sajtu (dugmici, tekstovi, meniji itd..) ali je mnogo graficki mocna i veoma efektne stvari se njome mogu uraditi
Uporedjivati programe Xara 3D i Page Maker je smesno, jer su sasvim razlicite vrste prgrama

Postoji program iz serije Xara je "Xara Webstyle" koji moze mnogo vise, od izrade efektnih elemenata (menija, dugmica, banera, logoa itd) pa do izrade celog sajta, sto izborom iz nekog template, sto izradom "from scratch". Ovaj je program po meni mnogo bolji i kompleksniji od Xare 3D

Ako vec zelis da se bavis web dizajnom, bolje ti je da ucis osnove HTML, JavaScripta, PHP, jer ni najbolja grafika nece ti pomoci ako je "engine" los. A tu si tanak.
 
codemaster izvini molim te ali ajd malo da me ostavis na miru. Vac sam 2 dana na forumu a vec mi se smucilo. Sorry drugarski pozdrav i nemoj vise da mi "pomazes"
Evo u znak izvinjenja reci cu javno i glasno
CODEMASTER JE GENIJE
CODEMASTER JE GENIJE
CODEMASTER JE GENIJE
CODEMASTER JE GENIJE
CODEMASTER JE GENIJE
CODEMASTER JE GENIJE

s postovanjem ali ipak ocu da ti kazem da ja nisam toliko los koliko jesam
 
To si ti besan na samog sebe, pre ce biti. Trpas se u nesto o cemu ne zelis da naucis, o cemu ne zelis savete sem kako moze nesto da se sklepa za minut-dva, sve ostalo je pretesko za tebe i prevelik napor.
Posto nemas veze sa onim sto trenutno pokusavas, umesto da pitas, ti se "gadjas" izrazima kao klik-klak za veoma dobar graficki program. Sve je to za tebe neki klik-klak posao, koji bi ti za par dana magistrirao, samo te mrzi nesto?
Budi ljubazan pa postavljaj suvisla pitanja i slusaj sta ti se savetuje. Ako ne znas, nemoj o tome tvrditi nista vec opet pitaj. Ali pitaj brate konkretno! Pitanje da li je bolji ovaj ili onaj program su potpuno bez veze sa radom. I sa Page Makerom ces uraditi sajt i sa upotrebom Xara 3D elemenata ces uraditi sajt i sa Xara Webstyler i sa Actual Drawing ces uraditi sajt, i sa Front Page ces uraditi sajt i sa DW ces uraditi sajt i sa Notepadom ces uraditi sajt....
Zapamti, bilo sta da izaberes, neces nista uraditi ako se malo ne potrudis. I kad zagusti pitaj konkretne stvari a ne sta bi bilo bolje da mozda uzmes i da pomocu toga radis sajt.

To sto ti se smucilo je tvoj problem, cim se javljas na forum, ocekuj i odgovore. Neces moci da biras ko ce ti odgovoriti a ko ne. Ja sam ti odgovorio iz najbolje namere usput kritikujuci tvoj pristup ucenju i radu a ti se ljutis na samog sebe jer sam u pravu.
Rado cu pomoci svakome kome treba pomoc, ako taj pomoc trazi u konkretnoj formi i ako vidim da pokusava i sam nesto da smisli i potrazi na goole. Ako ne razumem sta hoce, kako da pomognem?

Jos uvek nisam rastabirio sta je tvoj konkretni problem u web dizajnu sajta koji kazes da radis? U cemu ga radis i sta ti je problem, sta ti nedostaje ili gde si zaglavio pa ne mozes dalje? To su konkretna pitanja a ne da li je za tebe neki program klik-klak...

Uostalom, zabole me sto se ti ljutis, cim si ovde, ukljucen si u diskusiju, svidjalo se to tebi ili ne.
Ako nisi sposoban ni template da nadjes na google onda bi trebalo da razmislis da batalis to sto pokusavas.
 
U sustini ovim se izvinjavam svima pogotovo codemasteru za pricinjenu "uvredu"koju sam mu nehotice naneo i molim ga na iskreno izvinjenje.Da shvatio sam sa pravim majstorima programiranja nema sale. Momci soory evo jos jedared Vas molim da me shvatite.....
 
Nisi ti nikoga uvredio.
Jednostavno, mislim da bi ti bilo bolje da iskoristis sto ovde ipak ima ljudi koji hoce da pomognu, u koje ubrajam i moju malenkost. Ako cu vec da nudim pomoc, zaista ne zelim da gubim vreme kad neko ne zna da pita, kad ne zna sta tacno hoce, kad nece i sam da se potrudi ili kad ne ume da zada upit na google da nesto nadje. Pitam se onda sta taj covek onda uopste zna.

lepo kaze nas narod, "ne ide se bez qrca na svadbu...", dakle ako imas problem pitaj, ko zna odgovorice, jer nisam ja taj koji najvise zna, ima ovde ljudi koji vise znaju od mene, i ja ponekad pitam i nije me sramota. Bilo bi me sramota da pitam a da nisam ucinio sve da pokusam sam da saznam... Ovako kad bas zapnem, pitam i uvek dobijem koristan odgovor.

Simple as that.
BTW: nema potrebe da brises svoje postove, ovako se tok diskusije poremeti pa ispada da neki od nas razgovaraju sami sa sobom....
 
Tesko je se navici na coda,ali vremenom postane jasno da on uziva na ovom forumu kao RA u Egiptu.

Hvala jos jednom za obilne tekstove,ja stvarno retko kad imam volje da ih pisem.Zato i tvoje znanje i pomaze ljudima ovde.
 
Hvala Bogu najzad zakopsmo ratne sekire.
Aj pa u buduce cu ja vise da se trudim, a ti code nemoj odma da bijes u rebra ako neko bas i nezna sve.
Ajd sad da popusimo lulu mira pa nazad na posao.
Uzgred hvala na korisnoj informaciji za Actual Drawing, skinuo sam ga kao i crack pa da kazem posteno i svidja mi se...
Pozdrav code maker - u
 
Nema sta da se zakopava, jer nikada nisam ni iskopavao nikakve sekire.
Zelim da pomognem ljudima ali isto tako zestoko cu kritikovati nerad i lenjost, a pogotovo bezrazloznu indolenciju.

Kad si vec uzeo da probas Actual Drwaing, mogu ti reci da je jedan od elegantnijih (ne kazem najboljih) programa za web osnovni dizajn. Ja ga intenzivno koristim i veoma sam zadovoljan. Kad kazem osnovni, mislim zaista na osnovnu postavku rasporeda elemenata, izbor osnovnog izgleda i graficke koncepcije programa. Za te stvari je mnogo dobar jer lako i brzo omogucava da pocnemo rad. U mnogim slucajevima je to sasvim dovoljan program da se i ceo sajt uradi jer je interfejs WYSWYG a to u mnogome olaksava posao. Kasnije zamenis postojece elemente ako hoces na veoma jedonstavan nacin.

Obrati paznju na sitnne stvari koje lako promaknu oku.
- Kada zelsi da eksportujes sadrzaj na neki direktorij, obrati paznju na vrsu grafike koja ce se eksportovati (Export to HTML file opcija) i tamo imas dugme "Default image conversion" Izaberi pravi format (GIF ili JPG) a obrati paznju NE cekiras opciju "Anti alias resize" inace ume da napravi distorziju grafickickih elemenata.
- Savet ti je da upotrebis GIF tip fajla jer mnogo su manji a ono sto odusevljava je izuzetan kvalitet GIF fajla iakom GIF barata sa mnogo manje boja nego JPG. Probraj da napravis neki komplikovan gradient pa eksportuj HTML i navedi da zelis GIF format fajlova, zaprepastice te kvalitet GIFa koji kad to prvio puta viids, jednostavni ne bi trebalo da moze da prikaze takav kvalitet boja grafike... Ili insertuj neku fotografiju, pa eksportuj HTML a navedi da zelis GIF i videces da je fenomenalno sacuvao izgled fotografije...
- Imas u Properties dialogu da za svaki element navedews "Name" za "Main" je naziv layera, a za "Conversion" je zaporavo naziv GIF fajla koji zelis. Nemoj to zaboraviti inace ces u HTML kodu imati imena grafike nesto poput "12345678.gif" sto je priznaces lose, mnogo je bolje da je ime GIF-a nesto poput "dugmehome.gif"
- U properties dialiogu imas takodje i "Effects, poigraj se, zanimljivo je.
- Jedna od veoma zgodnih opcija je da nacrtas pravougaoink a onda imas gore na baru opciju "Rounded" gde podesavas zaobljenost ivica pravougaonika. Jedan od retkih web dizajn programa koji to efektno uradi.

Ima toga jos, ja ga koristim godinama i veoma samzadovoljan, pogotovo sto mi finalni HTML nije to sto kreira AD vec mi je to samo template za dalje doterivanje.
 
Hvala na savetu, a jos jedno pitanje, mozda za tebe imbecilno ali meni predstavlja muku.
Naime ako si bio na mom sajjtu www.niris.co.yu mozda si video da sam cenovnik uradio onako bedno (kako sam tada znao), pa te molim da li i kako da napravim samo zip varijantu tako da mi bude lakse za upload novih cena , a i da ljudi mogu na miru da listaju u offisima a ne da budu online.
Neznam da li sam se pravilno "odrazio" pa te molim znaci:
Kako da pravim bazu podataka na netu u vidu kataloga,tj cenovnika.
Jos nesto cu te pitati.
Na pojedinim sajtovima postoje one ankete kao npr sta ste jeli ...idete li na more i slicno pa ti kliknes na radio buton i tamo negde na nekom mailu odlaze podaci.
Strasno bih voleo tu aplikaciju ili Javu ili sta je vec da napravim na mom sajtu tek toliko da vidim kako ce se ljudi ponasati ako me razumes. To bi mi i znacili jer bih znao da sajt nije "mrtav"
:roll:
 
Sta da ti kazem, previse hoces sa premalo znanja - bez uvrede ali to je cinjenica.

Sto se tice baze podataka, morao bi da naucis nesto iz PHP na primer, da ne pominjem neko CGI programiranje (izvrsna datoteka, program), nema druge. Statickim stranama ne mozes pristupiti bazama podataka.
Posto se radi o internetu, uglavnom dolazi u obzir SQL, sto dalje znaci da bi trebao da ucis nesto iz SQL-a

U vezi anketa, generalno takodje koriste neku vrstu baza podataka za cuvanje rezultata glasanja.

I na kraju, sto se tice obavestavanja korisnika o nekim aktivnostima putem maila, to opet zahteva PHP koji to naravno omogucava...

Sve se svodi na mnogo vise znanja i ucenja, tako da ti je to resenje za dugorocno. Ako zelis nesto na brzinu, proveri da li provajder kod koga hostujes sajt dozvoljava SQL i podrazva PHP a zatim krstari internetom u potrazi za odgovarajucim skriptama.
 

Back
Top