POZIV NA PODRSKU AKCIJI!

dusan28

Početnik
Poruka
4
Ja nisam postavio ovu temu sa ciljem da se vodi rasprava koja ne vodi nikakvom poboljsanju sadasnjeg stanja telekomunikacija u Srbiji, vec da bih pomerio stvari sa mrtve tacke i nasao podrsku na ostvarenju tog cilja. Uvideo sam da na ovom forumu imam dosta istomisljenika i ljudi koji su spremni da urade nesto po ovom pitanju. Mislim da nema vise izgovora da Srbija kasni za svetom a neko kao sto je telekom samo povecava kasnjenje i vodi nas u propast, kako nas vodi u propast pa evo mog stava:
Zasto bi nasa omladina ostala u Srbiji i trpela frustracije kada mogu da se odsele u zapadne zemlje i zive 10tak puta bolje nego u Srbiji. Ako nasa vlade ne ucini nesto da zadrzi nas u zemlji suocice se sa neresivim problemom nedostatka strucnih radnika, stanovnistvo ce postati staro(kao sto je u nekim selima), izgubice narod pa ce samim tim i drzava propasti. Ja licno ne zelim da napustim Srbiju ali ukoliko se stvari ne poprave drasticno u sledecih nekoliko godina tesko da cu ostati, a vraticu se mozda sa 80 godina ako ih dozivim.Mi mladi ne treba da cekamo na dede i babe da urade promene umesto nas oni su svoje preziveli... Vreme je da uzmemo stvar u svoje ruke zato pozivam sve clanove ovog foruma da se ukljuce u akciju ciji je cilj popravljanje trenutnog stanja interneta(brzine i cene) izvrsicemo ogroman pritisak na telekom i vladu. Akcija se sastoji u sledecem: kontaktiracemo televiziju B92 (mislim da su najpogodniji) sa predlogom da naprave prilog o stanju telekomunikacija u Srbiji, uporedjivanje brzina interneta kod nas i u inostranstvu, uporedjivanje cena, odgovor na pitanje koliko je ADSL zaista dostupan u celoj Srbiji van velikih gradova, kvalitet ADSL-a kod nas, cene iznajmljivanja linkova od telekoma i verata i poredjenje tih cena sa inostranim cenama... Potrebno je da u sto vecem broju kontaktiramo B92 da bi oni uvideli da ima interesovanja za takvu temu. Ovom prilikom bih pozvao i administratore da se ukljuce u ovu akciju time sto ce se potruditi da sto veci broj clanova vidi ovaj apel na sve ljude koji zele da promene sadasnje stanje u Srbiji.Mislim da bi bilo dobro da se i provajderi ukljuce jer bi i oni imali znacajne koristi od pokretanja ovakve akcije...
 
Ne vidim poentu. Nije problem smarati B92, pristace oni na to, napravice anketu, reportazu, shta god... I onda? Zar zaista mislish da ce neka reportazica promeniti stanje telekomunikacija u Srbiji? Pa da dobijesh i emisiju na tu temu u trajanju od 1h opet se nishta nece promeniti... Treba neshto mnogo vece da se dogodi od reportaze na B92 da bi se stanje promenilo, a plashim se da mi na to ne mozemo da utichemo. Bar ne civilizovanim i mirnim putem. Naravno, ovo je samo moje mishljenje, mozda i greshim.
 
Agent Orange:
Telekom = "drzava" = mafija.
Toliko o tome.
g035.gif

Drzava ne mora obavezno da bude mafija, ali u ovom slucaju jeste 8-)
 
Dobio si iskrenu podrsku,zar ne ? :)
Obzirom da se slazem sa Dusan28 da nas sisaju kao ovcice,zelim da mu saopstim kako put u WideWorldWeb ne mora iskljucivo biti legalan,vec postoje i druga resenja!
Pitanje je samo sta stvarno zelis>da ti je sve dostupno ili da si limitiran samom konekcijom,te da nema downloadova,uploadova,pa cak i messova .....
Neko vec rece....koliko para ,toliko muzike :)
Ako ne platis,na crnom si i naravno da nemas ista prava kao ostali:)))))
Ja sam svakako za OTPOR!!!! :)
 
ArkantoS-Vrbas:
Jbg... Kada su nam telefonske linije starije od Tita....
Meni likovi probusili temelj kad su kopali za ''razdvajanje dvojnika'' pre mesecak dana i ostavili tako......Ja upravo renoviram sestrinu sobu i posto su pametnjakovici probusili a nisu zamalterisali, jer ima jos ko zna kolko da se busi( tel.kutija je na krovu) kroz to lepo ulazi Kisa i plavi sobu.....Toliko o brzini i kvalitetu usluge :roll: .....Ali jedini su za sada pa sta mozes osim da ih verbalno opomenes :confused: .....
 
Ne gradi se tako drzava... Znam da se provajderi u inostranstvu bore "kukom i motikom" da bi privukli korisnike, i poklanjaju sve zivo samo da ti budes taj koji ce da koristi njihove impulse... impulsi su promene u vremenu, u telekomunikaciji mislim na internet i telefoniju svaki sekund znaci novac i dok ja pisem ovu poruku telekom je mozda vec nakupio par hiljhada evrica na svoj racun, znaci radi se o enormno velikim parama a oni i dalje muzu narod a to ce da traje sve do trenutka zdrave konkurencije koja ce naravno pratiti i donosenje novih liberalnijih zakona itd. da ne ulazim u te pravne stvari posto sam za to nepismen... Ali evo jedan primer iz Holandije... Provajder mobilne mreze nudi, telefon SoniyEricson, 200 besplatnih minuta mesecno, Lap Top Dell Inspiron 1501 sa pratecim softverom na dve godine po ceni od 18Eura mesecno. Samo Dell kosta preko 650E pa sad vi vidite... a situacija je slicna i sa internet uslugama.... Evo jos jedan ziv primer... da bi ste kod nas uzeli kredit morate platiti u proseku 13% kamate na mesecnom nivou a ta kamata na zapadu iznosi oko 5.5% na mesecnom nivou pa sad vi vidite... Znaci po prostoj logici i matematici, sto si vise bogatiji manje te deru i muzu...

Znaci drzava pljacka svoj narod svake sekunde.... a kazu narod je drzava pa ispada da mi sami sebe pljackamo svake sekunde...

moja mala podrska dusanu28 koji je bar svestan trenutnog stanja i ne miri se sa tim...

ajd uzdravlje
 
"samo" jos par godina... dok svi u kompletu... telekom, nis, eps... i slicni ne budu privatne firme... i kad budu morali sami da zaradjuju svoje pare, a ne da uzimaju iz budzeta (budzet = porez koji placamo)

A i ostale oblasti ce biti uredjenije tada
 

Back
Top