avast

shwargla

Zainteresovan član
Poruka
177
koristim avast antivirus, ali se ne razumem bas u te viruse........... bilo bi lepo kad bi mi neko malo pojasnio
ustvari ja imam problem sa nekim virusima.... skenirao sam komp i avas mi je tu pronasao neke viruse (malware, adware, win32 itd) problem je sto su mi zarazeni sistemski fajlovi.......
zanimam me da li ce biti problema ako prebacim sistemske fajlove u kovcheg (i sta se uopste zbiva u kovcegu i zasto se tamo shalju fajlovi)
cini mi se da prosli put kada sam sistemske fajlove stavio u kovceg nisam mogao posle da dignem sistem, odnosno kada sam posle palio komp nije se podigao sistem
pomagajte HITNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
@dvr_liberty
vec sam koristio taj SpyBot ali i tu je bilo problema sa tim sistemskim fajlovima.....
recimo pokrenem spybot i on najde fajl, ja ga izbrishem ali posle nema shanse da dignem sistem... i onda opet dizi sistem, izbrise mi se sve i tako dalje

zarazeni fajlovi su:
C:\WINDOWS\sistem32 ovo mi se redovno dogadja
C:\PROGRAM FILES\bla bla\ bla bla\temporary internet files e i ti temporary internet fajlovi me cesto zajebavaju..........
ima josh dosta fajlova i svi su u chestu
nisate mi rekli sta se to desava u tom chestu (kovcegu)
 
To nisu fajlovi već direktorijumi, a to baš i nije isto.

Odradi skeniranje pri startovanju windowsa ( ono što je dvr_liberty objašnjavao ).

Skini HijackThis, skeniraj i iskopiraj log ovde. Nemoj ništa njime da brišeš!
http://www.merijn.org/files/HiJackThis_v2.exe

Virus Chest je karantin - nijedan fajl koji je u njemu nije moguće pokrenuti, a pristup je moguć uz određene restrikcije.
 
pokrljo sam sistem i sve podigo iz pocetka i tako to....... e sada bih ja malo promenio antivirus samo mi recite koji da uzmem od ovih (sve su NOD32 samo ne znam sta je to sto pishe pored njih)
for Windows NT/2000/XP/2003/Vista (32-bit/64-bit)
2.70.39
11.78 MB Download Manual
for Windows NT/2000/XP/2003/Vista (32-bit/64-bit) - LAN Update Server
2.70.39
12.49 MB Download Manual
for Windows 95/98/ME
2.70.39
10.98 MB Download Manual
for Windows 95/98/ME - LAN Update Server
2.70.39
11.66 MB Download
NOD32 for MS Exchange Server
2.51.15
9.91 MB
Download
Manual
NOD32 Remote Administrator Console 95/98/ME
1.0.15
5.31 MB Download Manual
NOD32 Remote Administrator Console NT/2000/XP/2003/Vista
1.0.15
5.75 MB Download Manual
NOD32 Remote Administrator Server
1.0.15
25.30 MB Download Manua
 

Back
Top