Razmena markica

Zdravo
Tek sam dvadeset minuta član ovog foruma i evo več sam dobio prvu ideju .
Marke skupljam več 24 godine , imam oko 38 albuma .
A imam puno vatrogasnih ordenov ( odlikovanj ) koje bi mjenjao za poštanske marke .
Mogli bi da menjamo i marke za marke .
To bi bilo za početak .
Puno pzdrava od Mirka
mirko.lavrih@gmail.com
 
Odlična zamisao! Mislim na razmenu maraka. Ono ordenje za marke - to bi teško išlo, pogotovo što uglavnom ljudi koji sakupljaju marke nisu baš zainteresovani za ordenje i obrnuto.
Super je to kolekcija 38 albuma... Ali koje su to marke (iz kojih država, iz kog vremena)? Takođe bi bilo lepo da napišete odakle ste, ako ste voljni da menjate marke uživo (naravno postoji mogućnost razmene preko pošte, ali je to nešto komplikovanije i nesigurnije).
 
Mene interesuje razmena ,ukoliko imate neponishtene kompletne serije u odlichnom kvalitetu teme WWF iz stranih zemalja ...moze i uzivo a moze i poshtom detalje bi dogovorili kasnije..
pozdrav
Dragan



Zdravo
Tek sam dvadeset minuta član ovog foruma i evo več sam dobio prvu ideju .
Marke skupljam več 24 godine , imam oko 38 albuma .
A imam puno vatrogasnih ordenov ( odlikovanj ) koje bi mjenjao za poštanske marke .
Mogli bi da menjamo i marke za marke .
To bi bilo za početak .
Puno pzdrava od Mirka
mirko.lavrih@gmail.com
 
Primi puno pozdrava Kuato
Prvo da ti kažem da sakupljam marke svih zemalja a meni su najomilinije:
Polska , Madžarska , Češkoslovaška , Avstrija , Jugoslavija (1848-1991)
Ja dolazim iz Slovenije tako da razmena uživo ne dolazi u obzir .
Ja predlažem da iti kažeš šta sakupljaš pa se onda dogovorimo .
Izvinjavam se svima pošto mi ne ide baš dobro vaš jezik !
Pozdrav od Mirka
 
Primi puno pozdrava Kuato
Prvo da ti kažem da sakupljam marke svih zemalja a meni su najomilinije:
Polska , Madžarska , Češkoslovaška , Avstrija , Jugoslavija (1848-1991)
Ja dolazim iz Slovenije tako da razmena uživo ne dolazi u obzir .
Ja predlažem da iti kažeš šta sakupljaš pa se onda dogovorimo .
Izvinjavam se svima pošto mi ne ide baš dobro vaš jezik !
Pozdrav od Mirka

Mirko, a šta to znači "Jugoslavija (1848-1991)"? Mislite na period predfilatelije kod nas, ili na inostranu poštu (Austrougarsku) koja se koristila na našim prostorima? Inače prva marka na prostorima bivše Jugoslavije je izdata u Kneževini Srbiji 1866. godine, u vreme kneza Mihaila Obrenovića. To su bile čuvene novinske marke od 1 i 2 pare sa slikom državnog grba. Pogledajte u moj profil, pa u album o filateliji, tamo možete da vidite njihovu sliku. Ubrzo posle toga, stigle su i redovne marke iz Beča za unutrašnji saobraćaj. Imale su nominalne vrednosti od 10, 20 i 40 para (čaršijskih) i na njima je prikazan knez Mihailo.
Šta ja sakupljam? Uglavnom sam orijentisan na domaću filateliju. Zanima me sve sa prostora bivše Jugoslavije do kraja II svetskog rata, a posebno sam fokusiran na Kneževine / Kraljevine Srbiju i Crnu Goru (dakle do zajedničkog izdanja za Kraljevstvo SHS 1921). Uglavnom imam odatle sve osnovne marke, bez par rariteta, pa sada sakupljam specijalitete, probe, eseje... To bi bilo ono što mene najviše interesuje.
Ako Vam se učini da možemo da sarađujemo po tom pitanju, molim Vas javite.
Srdačan pozdrav!
 
Zdravo
Vjerovatno te ono što imam ja za zamjenu ne interesuje .
Ja imam svega pomalo , iz tog obdobja koje tebe zanima nemam skoro ništa .
Imam KATALOG poštanskih maraka u upotrebi na teritoriji Srbije 1840-2006 ,
koji sam naručijo u Beogradu . Moram da kažem da je prava specialiteta ,
unutra ima sve , od grešaka na markama do pojašnjenja zašto bila izdata .
Ako te još nešto interesuje onda mi javi , za sada bi bilo toliko .

Pozdrav od mirka
 
Zdravo,
Da li je to katalog koji su izdali Milutin i Zoran Šafar? I tom, II izdanje iz juna 2006, crvenih korica? Ako je taj - imam ga i ja. :)
Da, katalog je odličan. Uz par manjih grešaka, imam jedino zamerku u vezi sa sortiranjem maraka u katalogu. Marke su poređane hronološki bez obzira da li se radi o redovnim, porto, ili doplatnim markama (crveni krst). Taj sistem mi se lično ne dopada, a ni većini ozbiljnijih filatelista koje znam. U svakom slučaju, svaka pohvala ocu i sinu Šafar, jer su se zaista potrudili da naprave jedan ozbiljan katalog u kome za skoro svaku pojedinačnu marku koja je opisana, stoji i adekvatna slika.
 
Zdravo
Pada to je taj katalog , mene osobno smeta pošto nema unutra i marke sa drugih zemalja
na teritoriji bivše Jugoslavije .( FIUME , VUJA , NDH, BOSNA , CRNA GORA ...... )
Drugo me ne smeta pošto vidim da sam još amater .
Primjetio sam da ste na ovom forumu sami specijalisti , tako da niko ne sakuplja
jeftine marke kao ja (MOŽDA ČE DA SE POJAVI)
Priatno svima
Mirko
 
Dobar dan svima na ovome forumu , najviše pa tebi pošto vidim da si novi ovde na forumu .
Hvala za ovu informaciju ali ima jedan veliki problem , ja znam samo slovenski .
I nešto se mučim sa vašim jezikom , a na internetu treba da znam engleski .
A vidim da ovde niko ne sakuplja jeftine marke , svi su profesori na svom području .

Svi primite lepe pozdrave isretnu Novu godinu iz Slovenije
Mirko
 
Rimljane75, nemojte da Vas obeshrabri to što ne znate dobro srbski jezik. Za sad Vam sasvim dobro ide. :) A za marke - ista stvar, pa svi smo mi nekada bili početnici. Filatelija je takva - potrebno je puno volje i strpljenja da bi se prikupila sva ta saznanja, a i same marke. Moj savet je da ne odustajete, pratite ovaj forum, gledajte, slobodno pitajte šta Vas zanima. Vremenom ćete shvatiti šta Vas najviše zanima, pa ćete se opredeliti za tu oblast. A marke mogu zaista da budu skupe, ali i to je relativno. Ako Vas nešto zaista zanima, prištedite malo, a onda Vam ni para neće biti žao...
Pozdrav!
 
Dobar dan svima
KUATO , imam ja za vas jedno pitanje .
Kako to da do sada nisam nigdje naletio na marke " POMOČNA IZDANJA - SENTA " .
Jel tako rijetka ili zašto nisam naletio na nju .
Kod nas postji " oglasnik BOLHA " i ima 12000 oglasa na temu filatelija , a SENTE nema .
Več sada hvala i prijatno svima
Lep pozdrav iz Slovenije
Mirko
 
Da, pomoćna izdanja za Sentu su relativno retka. Uglavnom su to Mađarske marke preštampane u svega 500 - 1.000 primeraka, a neke iz one rezervne serije još i ređe. Onaj ko ima kompletnu kolekciju partizanskih maraka iz Sente, ne prodaje ih ispod 2-3000 €. Ipak ova izdanja su dosta diskutabilna i postoji nekoliko vrsta falsifikata pretiska, tako da bez atesta, ove marke ni ne vredi razmatrati.
 
Pozdrav svima.

Registrovao sam se na ovom forumu samo zato sto sam video mnogo tema vezanih za markice. I ja ih skupljam i pocetnik sam ali veoma zainteresovan za dalje istrazivanje i proucavanje ovog veoma "zaraznog" hobija.

Imam relativno malu kolekciju od oko 1000 markica iz raznih zemalja i mali broj duplikata, pa bi mi odgovarala ona razmena sa pocetka teme. Inace zivim u Sapcu i ako iskusnije kolege imaju neki savet posaljite mi mejl na sanke666@yahoo.com

Jos jednom pozdrav svima
 
Na internetu ,posebno na face book-u imash dosta sajtova gde se okupljaju istomishljenici i razmenjiju markice ,tvoj troshak je poshtarina .
Razmene se vrshe 100 za 100 ponishtenih markica ili serija za seriju neponishtene a po kataloshkoj vrednosti podrazumeva se da vrednost bude iz jednog kataloga.
Pa proguglaj malo,pravila lepog ponashanja su da ako ti kontaktirash nekoga prvi za razmenu ti treba i da shaljesh prvi tako da pazljivo odaberesh sa kime cesh uraditi prvu razmenu da ne bi bio prevaren meni se to nekoliko puta dogodilo....
Evo ti za pochetak jedan sajt koji se time bavi
http://www.stamplisting.com/viewscat.asp?id=10006
Pa sretno u ovom lepom hobiju i dobrodoshao
Dragan
 
Pozdrav svima
ZIROS dobro si rekao , različita boja i sad sam u katalogu pronašao i greške u tisku .
Tako sam odlučio da ovih 60 "verigara " zadržim . Prvo vidim razliku kad opet pogledam je
nevidim , tako da se ti izvinjavam pošto sam ti dao lažnu nadu .

Pozdrav

Mirko
 

Back
Top