Jadranska Liga

4 kluba iz Srbije
4 kluba iz Slovenije
3 kluba iz Hrvatske
1 klub iz BiH
1 klub iz Crne gore i
1 klub iz Izraela
Zamisli 3 kluba iz Hrvatske. Pa njihova liga je smejurija. A sta reci za 4 iz Slovenije. Stvarno mislim da je ovo cista besmislica. Okrenuti se domacoj ligi i podici kvalitet domacih timova , jer je ocigledno da sve manje imamo kvalitetnih igraca. A i ono sto iole valja ide napolje i utapa se u neki prosek.
 
Zamisli 3 kluba iz Hrvatske. Pa njihova liga je smejurija. A sta reci za 4 iz Slovenije. Stvarno mislim da je ovo cista besmislica. Okrenuti se domacoj ligi i podici kvalitet domacih timova , jer je ocigledno da sve manje imamo kvalitetnih igraca. A i ono sto iole valja ide napolje i utapa se u neki prosek.
Naravno...ali treba dugo vremena da se sve vrati sve na normalu iz ove tvorevine...jer od kako je nastala ova liga napravljena je sve veca razlika izmedju klubova...
 
Razlika i nije toliko velika , ako ne racunamo Partizan koji je apsolutno najbolji na komplet prostorima bivse sfrj. Problem je sto ostali timovi igrajuci samo domacu ligu ne mogu finansijski da se nose sa onima koji igraju ovu frankenstajn ligu. Tu je lova i od sponzora , reklama itd. Samim tim pravi se uzan krug timova koji su bogatiji od ostalih, pa ispada da svi ostali klubovi sluze kao filijale Partizanu, Zvezdi, sada i Radnickom i Hemofarmu. Kad se tako stvari postave, ko ce da gleda prakticno drugorazrednu ligu u kojoj se nista ne desava. Umesto da se vratimo staroj dobroj prvoj ligi gde ce biti po 2-3000 ljudi na svakoj utakmici mi se zajebavamo sa Krkom, Cedevitom i tim sranjima gde ne dodje ni 1000 ljudi da to gleda. A domaca liga propada.
 
Razlika i nije toliko velika , ako ne racunamo Partizan koji je apsolutno najbolji na komplet prostorima bivse sfrj. Problem je sto ostali timovi igrajuci samo domacu ligu ne mogu finansijski da se nose sa onima koji igraju ovu frankenstajn ligu. Tu je lova i od sponzora , reklama itd. Samim tim pravi se uzan krug timova koji su bogatiji od ostalih, pa ispada da svi ostali klubovi sluze kao filijale Partizanu, Zvezdi, sada i Radnickom i Hemofarmu. Kad se tako stvari postave, ko ce da gleda prakticno drugorazrednu ligu u kojoj se nista ne desava. Umesto da se vratimo staroj dobroj prvoj ligi gde ce biti po 2-3000 ljudi na svakoj utakmici mi se zajebavamo sa Krkom, Cedevitom i tim sranjima gde ne dodje ni 1000 ljudi da to gleda. A domaca liga propada.
Jeste velika je...nemoj da poredis Partizan sa Crvenom zvezdom nego poredi Partizan sa nekim domacim klubom koji se ne natjece u ovoj NLB ligi...pa vidi kolika je razlika...
 
iskreno sumnjam da bi dolazilo po 2-3 hiljade ljudi na nasu ligu, utakmice bi bile potpuno nezanimljive jer je razlika u kvalitetu ogromna
nemoj zaboraviti da jadranska liga znaci i finansijski dobitak a kad nasi glavni timovi imaju vise para onda samim tim mogu i vise da postignu na evropskoj ceni jer ce zadrzavati kvalitetne igrace a time indirektno jacati i reprezentaciju jer nasi talenti vise nece grejati klupe nekih evropskih timova.
i u fudbalu je slicna situacija i to je sadasnjost naseg sporta
par jakih uzima sve sto valja iz ostalih.
 
Jeste velika je...nemoj da poredis Partizan sa Crvenom zvezdom nego poredi Partizan sa nekim domacim klubom koji se ne natjece u ovoj NLB ligi...pa vidi kolika je razlika...
A i rekao sam nemoj racunati Partizan. To nije tim za bilo kakvo poredjenje . Ljudi zadnjih 10 godina sve osvojili na ovim prostorima. Njih zaboravi. Prosle godine i Radniciki i Hemofarm i bivsa Zvezda su gubili utakmice od ostalih domacih timova. Bez obzira sto su igrali tu ligu. Sustina je sto su svi timovi poleteli za lovom u tu ligu , a sad se sve manje isplati igrati tu ligu. Ali kad su se Srbi slozili oko bilo cega. Zbog sujeta u klubovima nece da istupe iz tog sranja.
 
iskreno sumnjam da bi dolazilo po 2-3 hiljade ljudi na nasu ligu, utakmice bi bile potpuno nezanimljive jer je razlika u kvalitetu ogromna
nemoj zaboraviti da jadranska liga znaci i finansijski dobitak a kad nasi glavni timovi imaju vise para onda samim tim mogu i vise da postignu na evropskoj ceni jer ce zadrzavati kvalitetne igrace a time indirektno jacati i reprezentaciju jer nasi talenti vise nece grejati klupe nekih evropskih timova.
i u fudbalu je slicna situacija i to je sadasnjost naseg sporta
par jakih uzima sve sto valja iz ostalih.
Naprotiv, mislim da bi itekako dolazili i u Leskovcu i u Nisu da gledaju Partizan, Zvezdu , Hemofarm....
 
A i rekao sam nemoj racunati Partizan. To nije tim za bilo kakvo poredjenje . Ljudi zadnjih 10 godina sve osvojili na ovim prostorima. Njih zaboravi. Prosle godine i Radniciki i Hemofarm i bivsa Zvezda su gubili utakmice od ostalih domacih timova. Bez obzira sto su igrali tu ligu. Sustina je sto su svi timovi poleteli za lovom u tu ligu , a sad se sve manje isplati igrati tu ligu. Ali kad su se Srbi slozili oko bilo cega. Zbog sujeta u klubovima nece da istupe iz tog sranja.
Hajde dobro...poredi eto Zvezdu sa nekim klubom koji je 10.po snazi u Srbiji...razlika je prevelika...
 
Poslednja izmena:
Ma nema veze, ta liga ce se ionako igrati, bili mi za ili protiv. Sustina je da polako ali sigurno dolazimo na iste grane gde su hrvati i slovenci - trecerazredne reprezentacije koje ne predstavljaju nista u kosarci. Bez jake domace lige bice samo jos gore. Zivi bili pa videli.
 
Mozda bi najbolje resenje bilo da postoji Prva i Druga Jadranska liga. Ukljuciti 30-ak timova iz celog regiona u obe lige i onada kvaltet kosarke ne bih nigde opadao jer bi vecina znacajnih klubova sa ovih prostora tu igralo. Svakako da postoji ulazenje i ispadanje timova medju ovim ligama, kao i sto je uobicajeno za vise i nize rangove takmicenja.
 
Ma nema veze, ta liga ce se ionako igrati, bili mi za ili protiv. Sustina je da polako ali sigurno dolazimo na iste grane gde su hrvati i slovenci - trecerazredne reprezentacije koje ne predstavljaju nista u kosarci. Bez jake domace lige bice samo jos gore. Zivi bili pa videli.

Svaka drzava danas mora imati jaku domacu ligu...ako nema domacu ligu onda ne zasluzuje da se zove drzavom...
 
Mozda bi najbolje resenje bilo da postoji Prva i Druga Jadranska liga. Ukljuciti 30-ak timova iz celog regiona u obe lige i onada kvaltet kosarke ne bih nigde opadao jer bi vecina znacajnih klubova sa ovih prostora tu igralo. Svakako da postoji ulazenje i ispadanje timova medju ovim ligama, kao i sto je uobicajeno za vise i nize rangove takmicenja.
To ce napraviti jos vecu razliku izmedju klubova...
 
a kako mislis da se napravi jaka liga kad svako jedva ceka da ode iz zemlje za sacicu evra?

zato su upravo i potrebni jaki klubovi koji ce moci da zadrze igrace a da bi klub bio jak mora da ima para a da bi se imalo para potreba je jaka liga i tako upadamo u zacaran krug.

Zato po mom misljenju jadranska liga i jeste jedini izlaz jer tu lezi daleko vise para nego u domacem prvenstvu.

Kad klub ima para da zadrzi kvalitetnog igraca onda svoje mlade talente umesto da gura u prvi tim kao sto sad rade daje na pozajmicu drugim klubovima na "kaljenje" i na taj nacin se jacaju i drugi klubovi i poboljsava se baza igraca jedne zemlje
 
Vec sam se bio osvrnuo na jadransku u temi za regionalnu ligu u fudbalu.

Mislim da je bila velika greska sto se prihvatilo da se ulazi u ovu ligu, kada je YUBA liga krajem devedesetih i pocetkom 2000-ih bila 3-4 nacionalno takmicenje po kvalitetu u Evropi. Zna se kome je to u tom trenutku odgovaralo i zbog cega.

Medjutim, kakvi god da su nasi klubovi sada, koliko god da su Olimpija, Cedevita ili Buducnost slabi, nasi petoplasirani i nize plasirani su jos slabiji, tako da za sada ne vidim sta bi napustanje ove lige popravilo u kvalitetu domacih ekipa.

Ali generalno, gotovo svi klubovi iz ex-yu su u krizi, tako da bi ovu ligu definitivno trebalo smanjiti na 10, najvise 12 klubova i naustrb toga produziti zavrsnicu nacionalnog prvenstva duzom ligom ili play-offom.
 
Zamisli 3 kluba iz Hrvatske. Pa njihova liga je smejurija. A sta reci za 4 iz Slovenije. Stvarno mislim da je ovo cista besmislica. Okrenuti se domacoj ligi i podici kvalitet domacih timova , jer je ocigledno da sve manje imamo kvalitetnih igraca. A i ono sto iole valja ide napolje i utapa se u neki prosek.

Da li su neke stvari smejurija ili ne, to je jedna prica. A sasvim druga prica je da se broj timova u NLB odredjuje na osnovu rezultata. I sad je nekome smejurija sto su nasi timovi prosle sezone bili losi. Ako izuzmemo Partizan.

Neko je sada drugi kriv sto su slovenci imali 2 tima i oba su otisla na F4 i tako dosli do 4 tima u ovoj sezoni. Hrvatska liga nije nista veca smejurija od nase domace. Hrvati ce ove sezone imati u NLB 3 sasvim dobra tima. zagreb, Cibonu i Cedevitu.

Sve je to lepo sto se sada pojedini zalazu za napustanje jadranske, jacanje domace lige i klubova.

Ali nikako da daju neke odgovore. Kako ojacati domace klubove? To pitanje se pre svega odnosi na klubove iz Cacka, Valjeva, Kraljeva, Nisa.......
To je samo pitanje finansija. A kod nas pare nisu problem jer para nema.

I drugo, jos bitnije pitanje.U slucaju napustanja NLB lige svi nasi klubovi gube pravo igranja eurolige i eurokupa. Ta takmicenja mogu igrati samo klubovi koji igraju u ligama koje su clanice ULEB-a. Nasa domaca liga nije clanica ULEB-a. Ali jadranska jeste i nasi klubovi preko nje ostvaruju pravo igranja u euroligi i eurokupu.

Ili borci za "dobrobit" nase kosarke misle da je za klubove bolje da igraju fibin eurocelendz i balkansku ligu?

Ova prica se svodi na onu narodnu : dala baba dinar da udje u kolo, a sad bi dala dva da izadje iz njega.

A da ne pricamo koje potrcao da udje u tu jadransku, a koje maltene na silu ( pod pretnjom da nece moci da igra euroligu ) nateran u jadransku.

Definitivno , jadranska je u ovom trenutku nuzno zlo.
 
Da li su neke stvari smejurija ili ne, to je jedna prica. A sasvim druga prica je da se broj timova u NLB odredjuje na osnovu rezultata. I sad je nekome smejurija sto su nasi timovi prosle sezone bili losi. Ako izuzmemo Partizan......

I drugo, jos bitnije pitanje.U slucaju napustanja NLB lige svi nasi klubovi gube pravo igranja eurolige i eurokupa. Ta takmicenja mogu igrati samo klubovi koji igraju u ligama koje su clanice ULEB-a. Nasa domaca liga nije clanica ULEB-a. Ali jadranska jeste i nasi klubovi preko nje ostvaruju pravo igranja u euroligi i eurokupu.
Ja sam i u ranijim postovima rekao da ce se ta liga - nazalost igrati kako-god mi pricali o njenoj opravdanosti ili ne. Sticajem okolnosti bio sam aktivno ukljucen u neke price oko te lige pre nekoliko godina i imao prilike da vidim cemu to vodi. Zato ne bih zamarao ljude supljim pricama . Samo kazem da ce dalje ucesce nasih klubova u ovom vidu takmicenja dovesti dalje do pada kvaliteta nase kosarke u celini. Rezultati se vec polako naziru.
 
Samo kazem da ce dalje ucesce nasih klubova u ovom vidu takmicenja dovesti dalje do pada kvaliteta nase kosarke u celini. Rezultati se vec polako naziru.

izvini ali ovo je previse pausalna ocena..ako moze malo konkretnije kako igranje sa jacim timovima, liga koja donosi vise novca i izlaz na evropsku scenu dovode do pada kvaliteta nase kosarke?

ako mislis da bi nas "top" timovi bili kvalitetniji jer bi igrali sa ostakom domace lige (gde realno nema tima koji moze na 20 poena razlike da im dodje) ili da bi slabiji timovi bili bolji jer bi imali mozda dve utakmice vise sa kvalitetnijim timovima ... varas se..za dokaz ne treba ici dalje od fudbalske lige koja nam je dno..dna a okrenuta je samoj sebi.
 
Koji novac, koji izlaz na koju scenu.Osim Partizana ko je preko te lige video evropu? Ako se ne ulaze u domace igrace i domace timove , baza domacih igraca ce biti sve tanja i tanja. Pogledajte gde nam odlaze igraci - po Bugarskoj, Makedoniji, Madjarskoj. Ne racunam ove poznatije koji uglavnom greju klupe osrednjih evropskih ekipa. Cast izuzecima. Taj odliv igraca i talenata ce se tek nastaviti.
 

Back
Top