za one koje se razumju u........

Svaki keylogger se smatra malicioznim programom ( virusom ).
Keylogger je program ( pokrenut bez znanja korisnika ) koji prati sve što korisnik otkuca ( najprostije rečeno ).
Ne postoje ''programi za hakovanje'' jer bi tada svako bio haker. To nije stvar softvera, već znanja...
A sada kad sve znaš, 'ajd' na spavanje... Crtać je davno završio...
 
Postoje ljudi koji takve programe instaliraju kod sebe, pozovu prijatelja, nekog iz tehnicke sluzbe ISP-a ili bilo sta slicno, cekajuci da se ta osoba negde uloguje koristeci svoju lozinku.
To nije samo lejm, vec je ispod svakog morala iskoristiti necije poverenje (na takav nacin).
Ja ne vidim drugu svrhu intaliranja istog na svoj racunar. (eventualno neke zaboravljene ukucane lozinke, ali mi je nelogicno da neko zaboravi lozinku :) )
 
dr bora je potpuno u pravu.
Svaki takav program ce biti detektovan od strane "protivodbrane" zbog stvari koje rade u racunaru.
Inace postoje mnogi razlozi zasta se koriste i nema potrebe da zezate i napadate coveka.
Recimo ja sam sa takvim programom spasao drugu privatnu firmu jer smo provalili da ga je "saradnik" hteo da zezne i da ga "sutne" iz biznisa.
Ne mora sve da se svodi na banalnu kradju sifre. Nekad takvi programi odigraju vrlo bitnu ulogu.
 
tab503:
dr bora je potpuno u pravu.
Svaki takav program ce biti detektovan od strane "protivodbrane" zbog stvari koje rade u racunaru.
Inace postoje mnogi razlozi zasta se koriste i nema potrebe da zezate i napadate coveka.
Recimo ja sam sa takvim programom spasao drugu privatnu firmu jer smo provalili da ga je "saradnik" hteo da zezne i da ga "sutne" iz biznisa.
Ne mora sve da se svodi na banalnu kradju sifre. Nekad takvi programi odigraju vrlo bitnu ulogu.

Ma u redu je to, ali covek rece da koristi TRI godine taj program. Zbog toga sam se i zacudio.. sta mu treba tri godine...
 

Back
Top