Руси, Украјинци, Белоруси

СЛОБОДА84419

Primećen član
Banovan
Poruka
525
Волео би да чујем ваше мишљење да ли су ово три различита народа или подврсте руског народа(Велики, Мали и Бели). На Википедији истичу да су Белоруси и Украјинци наследници Киевске Русије, док су Руси наследници Московске кнежевине. Наглашавају да је Киевска Русија Русија, док је Московска-Росија, како се уосталом каже на руском, пољском и неким другим језицима. Нисам најбољи познавалац Русије из периода пре Петра Великог, па би био захвалан на објашњењу.
Знам само да је Белорусија често падала под Литванску и Пољску власт, док је Украјина била под Кримским Татарима(били су и делови Русије под Казанским), Турском, а Галиција је дуго била аустријска.
 
Tri politicka naroda! I u Ukrajini i Belorusiji postoji kriticna masa ljudi koja sebe dozivljava kao NE pripadnika ruskog nacionalnog korpusa. Njihov broj ce se, nastavi li se ovako samo uvecavati a broj pro-ruski orijentisanih ljudi ce opadati :-( Tuzno ali istinito!

Na njihovom zapadu javlja se novi centar koga finansira Amerika i EU i naravno da oni streme ka tome. Nije bas slicno RS ... slicnije je odnosu SRB i CG i MK.
 
Учествовао сам на пар руских форума чатујући са русима из различитих делова Русије и различтих политичких опредељења.

Код њих постоје две струје. Једна про-западна и нису баш били нешто причљиви, чак су били одбојни према србима.
Док друга, која је, бројнија, сматра србе својом "браћом" (мада је ово већ "извикана" реч) и знају за све прилике, политичке и војне, које се дешавају у Србији, за разлику од Американаца који мисле да је Србија део Сибира или Сирије ;)
 
Da budemo iskreni i da se ne zaj. bez potrebe...

Nemacku smo osetili nekoliko puta i to vecinom zbog lose diplomatije, tj. diplomatija je bila dobra ali krhka. I svetski rat je bio rat u periodu nacionalnog budjenja, koji nije mogao biti izbegnut, ali je moral naroda, na srecu, bio izvrstan! Drugi svetski rat je mogao proci sa manje posledica da smo pustili velike da se mlate medjusobno!

Americku sapu jos uvek nismo osetili jer se kod nas, priznaces, ne desava ono sto se desavalo u Vijetnamu, Koreji, Iraku ... Opet i Nemci i Japanci osetise tu americku sapu pa se izvukose i gle cuda, sede u G7 krugu. Nemoj misliti da simpatisem Amere, naprotiv!

Hrvatsku sapu u principu nismo osetili nikada. Kada ovo kazem, pricam u ime vecine ljudi iz Srbije. Postojali su upadi na teritoriji Srbije, najgore je bilo u Backoj i Sremu, mada, nismo im ostali duzni!

Muslimansku sapu nismo osetili, osetili smo Tursku koja nas je unazadila opako!

Kinesku sapu NISMO osetili niti cemo je osetiti ukoliko USA i EU to ne dozvole...

Sve sape, pa i ruska su se zasnivale na tome da istrebe elitu i sve nepozeljne faktore! Rusi su u Poljskoj pobili oko 20.000 oficira, lekara, sudija, advokata i istaknutih pojedinaca u nadi da ce stvoriti drustvo koje ce im biti pokorno. Isto je ucinjeno u Ceskoj, Slovackoj, Madjarskoj (cuo si za madjarsku revoluciju), Letoniji, Litvaniji, Estoniji i da ne nabrajam dalje ...

Iz Rusije nam je dosla najveca posast olicena srpom, cekicem i boljsevicima! Malo je falilo da zaglavimo pod njihovu sapu '46 ali vidoviti hromi bravar je imao druge planove. Verovatno nije zeleo da njegovi sunarodnici (mislim na Hrvate) osete svu toplinu ruske kandze! Ne verujem da bi mi bolje prosli i verovatno smo tada imali srece sto je tu, mora se priznati - geografski izvanrednu drzavu, vodio bas covek pod pseudonimom TITO! Ono sto ce se kasnije desiti svakako je cena koju smo platili, ali ... pod hrvatskom sapom nismo ziveli, kao ni pod ruskom (na srecu).
Ja ne zelim da zivim u drzavi koja je pod icijom sapom, pa makar ona bila i ruska!

Uostalom, nadam se da si citao poemu Milovana Danojlica o proti Mateji Nenadovicu, inace Valjevcu i jednom od popecitelja Karadjordjevog Sovjeta... koja opisuje muke prote koji je otisao u Rusiju da trazi pomoc i trazio je godinu dana ... trazio je prijem kod ruskog cara koji ga nije zeleo primiti. Na koncu, posle godinu i po dana kada je izbio ustanak u Srbiji i kada su pocele da padaju prve srpske glave car ga je primio. Na kraju poeme je zapisano:

Sloboda se ne dobija, no se otima, a placa se krvlju i ljudskim zivotima.
Iz poeme o Proti Mateji od Milovana Danojlica

Zato, muka mi je od te vrste "pomoci" koja nije nista bolja od "saveznickog" bombardovanja Beograda!
 
Вилко, ми овде на форуму те све побројане шапе засигурно нисмо осетили, живи смо и здрави и форумишемо по цео дан, поготово ти...

али да ти виде одговор, поједини људи... :evil:


јаој...
:lol:

п.с. Руси су најгори када нам дају мању помоћ од очекиване,
а ови други су нам добри ако нам не побију или узму све него оставе мало...
 
Wilk - vuk
Wilkołak - vukodlak (prim. aut.)
---
To
sto sapetine nismo osetili licno mi, ne znaci da ih nisu osetili nasi preci! Da mi vide neki ljudi odgovor? Pa sta? Ja iza svojih reci stojim!

Nego, sta ti kazes, da treba da budem pod ruskom sapom? Jel to?

Veleizdaja se definise kao akt kojim se na silu, ili sa teznjom upotrebe sile ugrozava status Republike Srbije a sa pokusajem izmene njenog ustavnog uredjenja. (recimo da pod ovu definiciju spada i nametanje bilo cije shape)

Koliko ja znam, moji preci nisu ratovali da bih ja danas ziveo u Rusiji, Austro-ugarskoj ili nedaj Boze Turskoj! Ratovali su za Srbiju onakvu kakva je i onoliku kolika je! Ratovali su ovaj 'lebac, za ovaj vazduh i za ovu vodu a ne za ruske careve, austrijske kajzere i turske sultane.

Ako su tvoji ratovali za neku od pomenutih palih imperija (obrati paznju da su sve pale), izvoli, idi tamo! Meni je mesto ovde, na ovom kamenu i ovom komadu zemlje!

Dok ne smislis neki zdravorazuman odgovor, ti i ja smo zavrsili!
 
Србија је са својим самосталним доношењем Устава завршила чим је ушла у нове "глобализаторске" токове . Дакле, твој "лебац" и ваздух можеш само да сањаш.
Не кажем да је то бог зна колико лоше али са неке стране... али...

Од данас/сутра ти други кроји судбину, а застава Српска и химна су приче за малу децу...

п.с. нико није поменуо руску шапу осим тебе
 
Mislim da je adekvatnije da Ukrajinci budu Makedonci ... Srbija nikada nije imala toliki uticaj na Bugarsku koliko je to Rusija imala na Ukrajinu...

@Crow
Lik je veoma neozbiljan, nadobudan je do mojega, samo ne znam zasto ... Uostalom, zaista mislim da je otvorio dva naloga da bi neko nekada pricao sa njim! Ali, junak je to! Nije odmah hteo da kaze o kome se radi, nego je verovatno zaboravio da se izloguje ... HAOS! Pitam se da li ima jos neki?

Nadam se da nije poceo sam sa sobom da polemise ...
 
zato shto je straci, ebote... pa nije to malo! 8)

jel si imo prilike da gledash sucheljavanja na nekim politichkim emisijama?

jel si video kako izgleda onaj profesor, ne secam se kako se zvashe, al ga shalju u zadnje vreme.

bio skoro on vs. ostojic iz LDP-a i mislim da je matija beckovic bio tad...

pa ko ovog stvora gore da gledash!

dal su oni takvi, pa se prepoznaju tamo, u stranci

il ih naprave takvima...

ko bi ga znao


ja mislim da je pro prvo, a da se onda usavrshe, ono drugo ;)
 
Crowe sto drugima pricas za 2 naloga a imas ih 3, treba da strpati u pritvorsku jedinicu Seveningena jer si politicki opterecena osoba. Tamo imas tvoje kolege "starce" pa lomi jezik...
:)
:)

LDP je liberalna stranka. Ako si liberal znaci da treba da budes u neku ruku apolitican.
A svi liberali u Srbiji su kao neki drtavi starci koji lice na one Slobine...

dakle nema sustinske razlike u osobinama ljudi...

naravoucenije: ovde je sve naopako!
 

Back
Top