Fk Zeta

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mirko_Vucinic88

Primećen član
Banovan
Poruka
919
Posto vidim da nigdje nema ove teme,evo da je otvorim temu jer taj klub to i zasluzuje...Prva titula u istoriji nezavisle Crne Gore osvojena je od strane Fudbalskog kluba Zeta iz Golubovaca
Tim koji je ucestvovao u tom pohodu:
Igrači:
1. Saša Ivanović
3. Milan Vučković
4. Milan Raduloviić
5. Miroslav Kaludjerović
7. Bojan Ivanović
8. Darko Marković
10. Marko Ćetković
11. Slaven Stjepanović
14. Srdjan Bogićević
15. Aleksandar Nenadović
17. Nikola Franović
18. Mirko Marinković
19. Srdjan Nikić
20. Janko Tumbasović
21. Nenad Djurović
22. Vladan Pelicić
23. Zarija Pelicić
24. Aleksandar Kaludjerović
25. Žarko Korać
26. Ivan Knežević
28. Vladimir Boljević
32. Dejan Mustur
30. Blazo Igumanović
34. Miloš Krkotic
39. Marko Đuretić

Stručni štab:

Dejan Vukićević - glavni trener
Velibor Matanović - trener I tima
Malesija Vojvoda - trener I tima
Žarko Lučić - trener golmana
Petar Kavarić - ljekar
Željko Maraš - fizioterapeut
Dejan Roganović - trener omladinaca
Drago Maraš - trener kadeta
Dragoljub Đuretić - trener pionira i petlića
 
Malo o ostoriji kluba ali blizoj naravno:

FK”ZETA” se 1996. godine po prvi put plasirala u II saveznu ligu u kojoj se takmičila do 2000. godine kada je ostvaren plasman u elitni rang, u I saveznu ligu. U četiri godine takmičenja u II ligi klub je dva puta bio četvrti, jednom peti, a u sezoni 1995/1996. ubedljivo osvojio prvo mesto. U međuvremenu su osvojena i dva Kupa Crne Gore i ostvaren plasman u četvrt-finale Kupa Savezne republike Jugoslavije.



U Prvoj saveznoj ligi FK”ZETA” se neprekidno takmiči sa uspehom od 1996. godine (najveći uspeh do sada je peto mjesto u sezoni 2002/2003.). U sezoni 2004/2005. FK”ZETA” se posle jesenje polusezone nalazi na trećem mestu iza Partizana i Crvene Zvezde, a sa 9 bodova prednosti u odnosu na četvrtoplasirani OFK”Beograd”, i nalazi se na domaku plasmana u Kup UEFA.



Iz kluba je poteklo puno igrača koji su nastupali u različitim reprezentativnim selekcijama. Iz starije generacije pomenućemo Jagoša Boljevića, Vlada Usančevića, Mićka Kovačevića, Bigu Maraša, od nešto mlađe Spasa i Dragoljuba Đuretića, Mladena Vukićevića, Stoja Božovića, Iliju Ivanovića. To su najistaknutiji predstavnici tih generacija koji su više nego uspješno branile boje Zete u takmičenjima na prostoru Crne Gore. U klubu je u tom periodu ponikao i Zoran Batrović, prvi “A” reprezentativac iz Zete, kasnije izvanredan igrač u Prištini, Partizanu, La Korunji.



Iz novijeg perioda (1996. godine) iz kluba je ponikao veliki broj igrača pa navodimo najistaknutije:

- Braća Bojan i Nenad Brnović (igrali za “mladu” i “A” reprezentaciju Jugoslavije, a mlađi Nenad je i aktuelni “A” reprezentativac Srbije i Crne Gore).

- Miloš Marić (danas član “Olimpijakosa” iz Atine, igrao je za “mladu” reprezentaciju i “A”selekciju Srbije i Crne Gore čiji je i danas član).

- Mitar Peković, Branimir Petrović, Milanko Rašković, Darko Vukašinović (“mlada”reprezentacija Srbije i Crne Gore),

- Ivan Vuković i Darko Marković (“kadetska” reprezentacija Srbije i Crne Gore).

- Vladimir Boljević, Vladan i Zarija Peličić (“pionirska” reprezentacija Srbije i Crne Gore).
 
Inace sam veliki fan Mirka Vucinica ali Sutjesku ne mogu ocima da vidim,i sa obzirom da je iz Sutjeske od 15,16g vec otisao u Lece ne priznajem ga kao Sutjeskinog igraca,da je ostao u Sutjesku ko zna gdje bi on bio danas...Nego da se okrenemo sampionima FK Zeti..Moguci protivnici u 1 kolu kvalifikacija za Ligu Sampiona:
*u zagradi je klupski uefin koeficient

Dinamo Zagreb Cro 17.533
APOEL Nicosia Cyp 6.492
NK Domzale Slo 5.272
IF Elfsborg Swe 4.478
FK Sarajevo Bos 4.190
FK Ventspils Lat 3.860
MSK Zilina Svk 3.575
Derry City Irl 3.145
FH Hafnarfjardar Isl 2.650
FBK Kaunas Lit 2.420
Tampere United Fin 2.420
Sheriff Tiraspol Mol 2.365
Olimpi Rustavi Geo 2.035
Pobeda Prilep Mac 1.925
*Kao sto vidite najgori moguci protivnik je Dinamo Zg,mada po meni nebi bilo dobro da izvucemo NK Domzale,MSK Zilinu i IF Elfsborg...Sa ostalima mozemo da se nosimo i te kako..
 
Fk Zeta jos nije odlucila gdje ce da igra svoje evropske meceve,najvjerovatnije na stadionu Buducnosti jer sumljam da ce Zeta ici u Srbiji da igra svoj prvi mec u Ligi sampiona:
Sada jedna sokantna vijest koja je dosla u nezgodno vrijeme i sasvim neocekivana:
Dejan Vukićević


Nakon desetak dana odmora poslije izuzetno uspješne sezone, u kojoj je sa Zetom osvojio šampionski pehar, tim-menadžer Zete Dejan Vukićević se (ne)očekivano povukao sa kormila. U svom četvorogodišnjem mandatu Vukićević se dokazao kao strateg koji je evropske fudbalske standarde doveo na Trešnjicu.
Zeta se pod njegovom dirigentskom palicom okitila istorijskom krunom uprkos činjenici što je prošlog ljeta ostala bez devetorice prvotimaca. Ove sezone su u orbitu lansirani kapiten Tumbasević, Stjepanović, Korać, Ćetković, Igumanović, a iskusniji Radulović potvrdio klasu.
 
Neki su trazili i evo,kompletna tabela Prve Crnogorske lige za sezonu 2006/2007:

TABELA

1 FK Zeta 33 25 4 4 65:18 78
2 FK Buducnost 33 22 10 1 58:12 76
3 FK Grbalj 33 14 7 12 37:30 49
4 FK Rudar 33 14 5 14 37:32 47
5 FK Mogren 33 10 12 11 27:27 42
6 OFK Petrovac 33 10 10 13 24:37 40
7 FK Kom 33 9 11 13 27:31 38
8 FK Sutjeska 33 10 8 15 24:33 38
9 FK Mladost 33 9 11 13 34:49 38
10 FK Decic 33 8 10 15 29:46 34
11 FK Jedinstvo 33 6 13 14 27:51 31
12 FK Berane 33 7 7 19 25:48 28

*Fk Zeta champions league
*Fk Buducnost,Fk Rudar(pobjednik kupa)- UEFA CUP
*Fk Grbalj - Intertoto kup (protiv Rumunske Glorije)
 
A sada neosto malo i o pripremama:


Vrijeme slavlja još uvijek traje, međutim, kako dani odmiču sve je više obaveza u Fudbalskom klubu Zeta. Naime, svega sedam dana je ostalo do početka priprema ovog tima za start u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je još uvijek neizvjesno hoće li Dejan Vukićević predvoditi ekipu u narednoj sezoni. Veoma brzo bi i to to trebalo da bude razjašnjeno, a kada je u pitanju igrački kadar, on će ostati isti, barem za evroscenu.
Zvanično, pripreme će krenuti 14. juna. Tog dana će se na "Trešnjici" pojaviti igrači koji nijesu imali reprezentativnih obaveza, dok će se Tumbasević, Ćetković, Igumanović, Đurović i Stjepanović ekipi priključiti četiri dana kasnije. Gotovo je izvjesno da će se nakon nekoliko dana uvodnog dijela rada u Golubovcima ekipa preseliti na Zlatibor, svoju staru bazu. Takođe, postoji mogućnost da ekipa ode nekoliko dana u Sloveniju, gdje bi učestvovala na jednom jakom turniru.
 
anderba:
Onda si sigurno vatreni navijac Chelika
Pfff vise cijenim Celik nego Sutjesku..Ma sta ti je Mirko je diete Lece-a
 

Prilozi

  • vucinic.jpg
    vucinic.jpg
    14,5 KB · Pregleda: 2
Ko ce na klupi FK ZETE?

VERMEZOVIC kandidat broj 1

Zeti je mirno. Pravo zatišje. Hoće li biti bure, vodjećemo. Jedino je sigurno da Dejan Vukićević neće ostati. No, uveliko se šuška da će njegovo mjesto zauzeti Vladimir Vermezović. Nekadašnji trener Partizana trenutno bez posla, a hoće li doći na mjesto stratega crnogorskog šampiona i hoće li se obistiniti nagađanja "sveznalica" ostaje da se vidi i sačeka četvrtak, za kada su čelnici kluba najavili promociju novog trenera
 
DELIJE HN:
ne peglaj,nije nas bbriga!!
Nisi mnogo gostoprimljiv! :roll: Neka pise. Ima onih koje interesuje. Evo, mene na primer. Taman da imam argumente kada ih Sutjeska pocepa! :lol: :lol: :lol:E da. Da ti mozda ne navijas za Arsenal (iz Tivta)? On ti je komsija, preko bare.:wink:
 
Е а јел се сећа неко оног снимка кад оног јадног лика наговарају да гласа за независност???

Најјача ми је она: Е бре Зета ће ти играт' Лигу Шампиона!!!:lol:
 
v.v.ilic:
Nisi mnogo gostoprimljiv! :roll: Neka pise. Ima onih koje interesuje. Evo, mene na primer. Taman da imam argumente kada ih Sutjeska pocepa! :lol: :lol: :lol:E da. Da ti mozda ne navijas za Arsenal (iz Tivta)? On ti je komsija, preko bare.:wink:
hahahaha,brate,ja sam za OSK IGALO!!!!! :razz: :lol: ;)
 
Evo intervju sa Masanom xexe

Mašan Bušković, domaćin iz Golubovaca i zvijezda predreferendumskog "Zeta filma" bio je raspoložen da za Vijesti priča o svom životu godinu dana nakon proglašenja nezavisnosti, 3. juna 2006. godine.

- Da ti kažem iskreno, živim na istom nivou. Što onaj vika, ni bolje, ni gore - kaže Mašan.
Objašnjava da mu je pod vinovom lozom tri rala zemlje, da ima nešto stabala breskve, da je zasadio lubenicu...

- Ali, kako je krenulo, otprilike će biti gore. Što se god radi i posadi to ne možeš da unovčiš, nego bacaš. Narod nema para, i vidi da ti kažem, oni robu uvoze, a kod nas izvoza nema nikakog. Kad sve u jedan kota staviš, kuće to - ekonomski promišlja Mašan dok sjedi u hladu ispred pomoćnog objekta, odmah pored kuće, u kojoj je prošle godine napravljena skrivena kamera.

Zahvaljujući filmu u kojem ga aktivisti DPS-a Ivan Ivanović i Ranko Vučinić ubjeđuju da glasa za nezavisnost, nudeći da mu plate dug od 1580 eura za struju, Mašan Bušković je postao popularan i poznat.

Jedan od argumenta zbog kojeg bi trebalo da glasa za nezavisnost bio je taj što će, kako je tada naveo Ranko Vučinić, "naša Zeta" biti "reprezentativni predstavnik u Kupu šampiona Evrope".

Na pominjanje toga segmenta filma, Mašan i njegova supruga Beba se slatko smiju.
- Oni su za to natucali - veli Mašan, a Beba koja sa distance sluša razgovor nema dilemu ko bi bio najpoželjniji protivnik FK Zeti u Ligi Šampiona - kaže (Mirko) Vučinić (Roma).

Ni Mašan nema ništa protiv da Roma bude rival crnogorskog prvaka :"Svak pošteni neka dođe... Zašto da ne, neka dođu".

Priča opet skreće ka ozbiljnijim temama. Kaže da je platio uoči Nove godine 600 eura duga za struju, ostatak će kada proda poljoprivredne proizvode. Srijeće Ivanovića i Vučinića, ali se ne pozdravalju, iako kaže da nema ništa protv njih.

- Oni njini posao, ja moj - kaže Mašan.

Znalački pokreti prilikom poziranja pred objektivom u zelenilu vinove loze odaju da je Mašan bio u prilici da često razgovara sa novinarima, ali ne krije da mu je popularnost opala godinu dana nakon proglašenja nezavisnosti.

- Kada se to desilo došao mi je Goran Danilović, nije prošlo mnogo i Mandić, Peđa je obećavo, ali... Opet ja im želim svako dobro, oni su moji, ja sam njin. Ne mijenjam vjeru za večeru - priča Mašan.

Sudeći po Mašanovoj priči, ako su ga zaboravili opozicioni prvaci, vlast nije.

- Iz vlasti je došao jedan mali kad je ovo posljednje glasanje bilo (parlamentarni izbori u septembru) - kaže Mašan, a supruga mu opet sugeriše: "Ne pominji ovog malog, znaće svak ko je".

- Kaže, evo Migo je uputio hiljadu eura. Daj mali te pare. Daj, kaže, lične karte - priča Mašan, prećutno se saglasivši sa Bebinom sugestijom da se ne pominje "ime malog".

Kaže:"Ima puno tih Milovih, đe gođ se sretnemo, pozdravimo se i sve fino, ljudski, taman posla".
 
Novi trener Zete:
Novi trener Zete od juče je Slobodan Halilović, iskusni 56-godišnji stručnjak. Halilović je crnogorskoj fudbalskoj javnosti poznat kao bivši trener (od 1997. do 1999. godine) i direktor omladinske škole Mogrena (2003. godine).
Halilović je bivši igrač Radničkog iz Niša iz vremena kada je taj klub igrao na evropskoj sceni. On je dobar dio trenerske karijere proveo u Radničkom, a devet godina radio je u Ujedinje-nim Arapskim Emiratima, kao trener Al-Vahde.
Halilović će biti promovisan na konferenciji za novinare danas u podne.
Prica se za je cijene novog trenera 500 000e
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top