Kako se konektovati na net preko koristeci mobilni kao modem???

Uspeo sam da se konektujem na net preko gprs-a(brzina 115,2kb/s),ali probam da otvorim neku stranu,ali izbacimi poruku server not found. E sad probam ja sa Operom i vidim da ona krene da ucitava(obicno ucita oko 3kb) i onda odjednom stane i izbaci server not found. To mi se cak dogadjalo i sa Operom Mini na telefonu(ucita pola i onda stane) i to je pocelo od subote,ali ponekad samo cekam minut da ucita,a ponekad ucita normalno. Mislite da mreza preopterecena zbog 3G mreze i Velikog Brata??? Inace koristim MT:S.
 
Pa da. Imam lepo tastaturu,a preko Opere lepo iskljucim slike i extra. Samo vidim ja da ovo nece ici. Mreza je isuvise opterecena 3G korisnicima koji,verovatno,gledaju Velikog Batu. A inace ja je dino mogu da uzmem kablovski net. Tel mi nije dobro prikljucen tako da dial-up ili ADSL ne dolaze u obzir. E sad treba ubediti roditelje da uzmu kablovski net. Mada mislim da od toga nema nista. :(
 
ivam91:
Yebo te nateraj ih....Mesecno puknes barem cetiri iljade za kredu zbog neta a za dva soma mozes da uzmes kablovski od 256mbps i da skidas kolko oces.....
4000. dinara?
Pa ako je ovako,stvarno nemam sta da dodam...
Lepo covek rece uzmi cabl i zavrsen posao...
Ne razumem ljude(bez uvreda) ali kako mogu da ti plate 4000. dinara kredit mesecno a internet ne mogu da ti uvedu?
Stim sto garantujem da ti je 50% kredita potroseno na GPRS...
 
Ma nije 4000 vec negde oko 1000-2000. Sve zavisi od toga koliko novih tema ima na forumima. :) Inace ne mogu da uzmem 256MB vec 256KB. Btw rekli su kao da ce videti tamo negde u julu. Inace veci deo kredita placam ja. E sad mogao bih da krenem da stedim i da za otprilike mesec dana sakupim pare za 256k,ali onda ne bih isao na net sto tesko da bih izdrzao. A opet treba mi novi mis sto opet znaci nema neta do jula.
 
Klothius:
Tel mi nije dobro prikljucen tako da dial-up ili ADSL ne dolaze u obzir.

A kako ti je prikljuchen ? Loshe ili nikako ? :D

Vidi ako nemozesh da nagovorish roditelje da ti uzmu kablovski net, lepo se ti ispruzi nekih 30 € i kupi najjeftiniju PCI Wi-Fi karticu ( nekih 20 € ) i lepo sam sagradi antenu ( za onih preostalih 10 € ) i imash net.... Josh ako ima tamo neka free mreza sa izlazom na net slichno kao Freedom u NS i okolnim selima ( sad treba da dodju i u moje selo samo moraju da nadju neku visoku zgradu za AP )
samo neshto share-ujesh, s tim da npr kod freedom-a nesmesh da vuchesh velike file-ove sa neta ( do 10 mb ) ali od drugih korisnika smesh da vuchesh koliko got velike file-ove hocesh....
 
Ma lose prikacen. Prvi tel je dobro prikacen u zid,ali je onda moj tel na zice prikacen na taj prvi tel,ali nisu sve zice spojene(ne znam koja ide s kojom). Videcu da uzmem kablovsli net,ali losa stvar je sto za 2000 ja dobijam samo prikljucak,a na to dodajem jos 2000 za 256k,a ja cu najverovatnije uzeti neku ponudu uz koju dobijas prikljuck+payTV+64k besplatno 2 meseca,mada cu ja verovatno 64k da imam samo jedan mesec.
 

Back
Top