UBRZAN PULS

dr:
Tesko, pogotovo ako bi bio u akutnoj fazi no naravno nista se ne moze tvrditi samo na osnovu tog jednog podatka.
Shaddow..odes u laboratoriju, uradis test, dobijes rezultate i znas na cemu si.
Ma razmišljam, nemoguće da mogu toliko da se naprežem fizički, a da imam koksaki. Valjda...
Nego, kako se vrši test na koksaki? Vađenjem krvi? Jel to neka posebna analiza?

Ukoliko neko ima koksaki, trebalo bi da mu je sedimentacija povišena, zar ne?
 
Udjes u laboratoriju i kazes meni treba analiza na koksaki.
Da, radi se iz krvi.Sto se tice tog lupanja srca, koliko imas godina ako nije tajna da ne kopam sad po profilu.
Jeli to osecaj da se uzlupalo srce ili osecas samo jaci udar u grudima?
 
Ma ja uopšte ne osećam da mi lupa srce. Jednostavno, kada merim pritisak puls mi je uvek ubrzan (90-100, a nekada i malo preko 100), a pritisak normalan. Nemam nikakvih posebnih tegoba. Samo, ponekad se brzo zadišem, ali to je verovatno nedostatak kondicije. Pitam sve ovo zato što ne bih da idem bez razloga kod lekara. A iskren da budem nemam baš ni vremena.

Inače sam 1973. godište.
 
WithdrawnWater:
'ebote, shade, jesi se ti pretvorio u hipohondra ili sta ti je coveche?! :shock:
Ma nisam, majke mi.. :) Zar tako delujem?

Inače sam osoba koja veoma retko ide kod lekara i uopšte nisam paničar.
Malo mi je bilo čudno što kad god izmerim pritisak imam ubrzan puls, pa reko da pitam da li ima razloga da idem na neke preglede ili da iskuliram. :)
 
shaddow:
Ma nisam, majke mi.. :) Zar tako delujem?

Inače sam osoba koja veoma retko ide kod lekara i uopšte nisam paničar.
Malo mi je bilo čudno što kad god izmerim pritisak imam ubrzan puls, pa reko da pitam da li ima razloga da idem na neke preglede ili da iskuliram. :)

Sindrom belog mantila...i doktorke koja ti je zadnji put merila pritisak! Priznaj!
 
Bas citam ovo sa paznjom,meni je recimo puls uvek oko90 naprezao se ili ne,osecam svaki udarac srca i mogu da ih prebrojim kako hocu,narocito je nezgodno utrenutku kada se budim imam osecaj da ce iskociti iz grudi.Otkcaje neprimecujem kao bolne ali ih inace osetim jedan po jedan.Inace jako lose spavam i imam ceste glavobolje.Dali puls izmedju 80 i 90 spada u normalne?Nemojte mi govoriti da idem kod lekara jer to i sam znam.Dali ovo moze biti nesto opasno to traje vec nekoliko godina
 
jedno pitanjce samo... koji su optimalni uslovi za merenje pulsa u mirovanju?

u uputstvu koje sam dobio uz pulsmetar, pise da je najbolje ujutro, odmah posle budjenja, dok smo jos u krevetu jer je tada najnizi. da li je ovo zaista tako ili samo marketing prozivodjaca? :)
 
Danas sam 3 puta mjerio puls i stalno mi je oko 120 i 130 u stanju mirovanja!
A sinoć nisam mogao spavati od lupkanja u ušima.
Moram napomenuti i da imam gripu te da mi je temp. 38,5 te moze li to biti povezano s tim?
Sada ne osjecam niakkvo lupkanje ali cim pocemm mjeriti pokaze 120-130
 
Procitaj i samo ce ti se kasti.:)
Ako imas grip potpuno je normalno da usled povisene temperature se ubrza srcana radnja.
Sa druge strane koju vrstu meraca si koristio, digitalni aparati su izuzetno neprecizni.
 
a da.
Kada mjerim rucno po principu borj otkucaja u 5 sekundi puta 12 onda uvijek ispada uredu oko 96...
pa sada neznam koja je metoda preciznija jer sa ovim mjeracem i svi ukucani mjere i kod njih je uvijek uredu.
 

Back
Top