Guca

guca je sa muzicke strane ok. i razumem da ljudi tamo ne idu da sede i slusaju samo vec da se provesele.ali ono sto se tamo radi i to kako redovni posetioci dozivljavaju svoj omiljeni muzicki festival je sramota.da im je imalo stalo do tog festivala kao do neceg lepog a ne kao do mesta gde je sav njihov primitivizam i seljastvo kao-srpska_tradicija (sto ih onda cini je l' da velikim patriotama.)oni bi odavno stali da jedu ..... i otisli da se izive u nekom svinjcu uz golu pevaljku.i ne generalizujem.to se ne odnosi na sve posetioce guce.vec na one koji doprinose neukusu koji imamo prilike tamo da vidimo
 
trubaci.jpg

VS
koca_sulejmanovic1.jpg

ko je bolji?
 
guca je sa muzicke strane ok. i razumem da ljudi tamo ne idu da sede i slusaju samo vec da se provesele.ali ono sto se tamo radi i to kako redovni posetioci dozivljavaju svoj omiljeni muzicki festival je sramota.da im je imalo stalo do tog festivala kao do neceg lepog a ne kao do mesta gde je sav njihov primitivizam i seljastvo kao-srpska_tradicija (sto ih onda cini je l' da velikim patriotama.)oni bi odavno stali da jedu ..... i otisli da se izive u nekom svinjcu uz golu pevaljku.i ne generalizujem.to se ne odnosi na sve posetioce guce.vec na one koji doprinose neukusu koji imamo prilike tamo da vidimo

Chovek je sve lepo rekao,a vi shto tamo niste bili i ne znate,ne serite.

Bio sam tamo,kao i svake godine jer mi je rodbina odatle i uvek sam kod njih za sabor.
 
trubaci.jpg

VS
koca_sulejmanovic1.jpg

ko je bolji?

Sine, mogu ovi dole peškiri dase lickaju i navlače košulje i budu kolko oćeš svecki... al oni nemaju tradiciju koju mi imamo... i mogu da sviraju kake god kompleksne stvari... to nikako nemože da žigne za dušu i noge kao naše kolo...

Ai čitam dole... kao, mnogo cigana... seljaka... šta god... Ljudi, toje sabor trubača u zemlji Srbiji... po kojoj osnovi, davas ja pitam, očekujete bilo šta suprotno tome... ?... Jel toliko strašno šuknuti koe žuto zlo i blesiti uz trubu... ?...
 
ja sam odrastao na selu, ne secam da je tamo bilo ciganije i uopshte da su se slushale trube, to je vas neko prevario da se osetite domacinski, a vecina vas nikad kravu nije videla a glumite tradiciju, sisajte ***** svi vi wanna be srbende....
 
boli me q za tebe i za shkote... ocete tradiciju, shajkachu na glavu, motiku u ruku i u 5 ujutru na njivu do 5 uveche, eto ti tradicija, i onda se mi pasivni posmatrachi necemo buniti... a ne da koristite takve bolesne manifestacije za izgovor da bi se masovno opijali, i slushali one poremecene divljake koji ne sviraju vec siluju trube, to jednom godishnje a onda kuci na komp, pa da igrate counter strike i popujete nama kako nismo srbi jer nismo deo tog raspalog soja... **** off...
 
onda je i exit bolesna manifestacija.

siluju trube? Boban Marković i njegov orkestar (bivši pobednici na saboru trubača u Guči) su napravili takav spektakl na Szigetu (na World music stage-u), da su svi maltene bili raspomamljeni i sa odredjenom dozom smorenosti ispratili jednog Roberta Planta (frontmena Cepelina). svaki stranac kog sam čuo je bio oduševljen, a i ja bogami. spektakl. kvalitet. upravo tad sam se setio toga koliko manje cenimo sami sebe nego drugi.

a nećeš me navući na to sa tradicijom, jer, ona se održava, a ne treba biti njen rob. prema tehnologiji treba postupiti kritički, ali ne odbaciti je - Hajdeger
 

Back
Top