PREOSETLJIVOST JAJNIKA

G

GOST3

Gost
Imam potencijalni probem koji još nije prešao u pravi. Naime, preosetljiva sam što se tiče urino-genitalnog trakta. Jako često osećam bolove u predelu jajnika i bešike.Nisu jaki ali su eto, prisutni tek toliko da me nerviraju.
Letos sam imala čuvenu bakteriju e.coli koji sam na sreću ipak izlečila u dogledno vreme. Relativno redovno idem kod ginekologa baš iz tog razloga što jako lako odreagujem na razne promene. Imam hroničnu upalu jajnika mada mi je lekar reka da je to nešto što u proseku svaka druga žena ima.
Ono što me interesuje da li sem utopljavanja postoji još neki način da se organizam zaštiti s obzirom da sam promenila mesto stanovanja i da je vlažnost u području gde živim veoma velika koja, čini mi se, prosto prodire kroz garderobu tako da prosto više ne znam šta da još navučem na sebe. Standard u stanovima je takav da su svuda pločice na koje se prosto ježim. U svakom slučaju ovi neprijatni bolovi su sve češći i ako postoji neko rešenje molim Vas da mi kažete.
 
Zivim u mediteranskoj zemlji sa veoma slicnim klimatskim uslovima i imam iste telesne simptome.Bila sam kod ginekologa, koji mi je rekao da se to, uglavnom, desava zenama sa poremecenim radom hormona. Naime, visak krvi ostaje u materici i dolazi do cesce infekcije. Dobila sam lekove za hormone koje cu za petnaestak dana poceti da pijem, odnosno od dana pocetka menstruacije.Nadam se da ce mi njihovo dejstvo pomoci.
 
Da li postoji neka prevencija u smislu nekih vitamina, lekova ili čajeva ne bi li se ta preosetljivost nekako smirila? Plašim da ne navučem nešto mnogo ozbiljnije pošto je ova klima vrlo nezgodna a ja planiram da u dogledno vrame ostanem u drugom stanju. Takve hronične upale mogu u mnogome da mi otežaju.
 

Back
Top