kako dobro da naucim solid works?

jovev goran

Početnik
Poruka
5
Radim 12 god. kao dipl. mas ing. kao konstruktor kalupa za inekciono brizganje....auto cad... moze da se kaze da dobro poznajem.. ali sada mi treba da radim u 3d... koji je program najbolji za to... poceo sam solid works... i cini mi se da je dobar... kako da naucim... one finese.. za komplikovanijih delova... gde da nadzem literaturu... i sl....
moj e-mail je jovevg@hotmail.com
 
uzmi casove kod mene ;)

salu na stranu i ja preporucujem catia-u

Sto se tice solida u ovom trenutku ti je najbolje da nadjes materijal preko P2P-a ali bice nesto i kod nas, trenutno sam u kontaktu sa ljudima koji spremaju da naprave solid demo centar u saradnji sa generalnim distributerom za ovu zemlju pa cemo videti sta ce biti od svega toga a i od specijalistickih kurseva. Za sada je u pripremi (a i nesto se radi) samo osnovni koji tebi ne radi posao.
 
Pa odlicno mu je uradjen online tutorial! tu imas bukvalno sve po lekcijama od proste ka najtezoj... ja sam student mashinskog faxa, sto se tice literature nama je profesor dao neku knjigu, mada u principu nije bila potrebna pored tog tutorijala... sve u svemu meni je solid ipak ne preebiv :) a i sad je izasao 2007 ;) pozdrav
 
Vidim da svako ima svog favorita kada je 3D u pitanju, to je poprilicno subjektivno i zalazi u domen licnih preferenci, ali evo bas sam sada izmenjao par mailova sa svojim profom AutoCad-a sa jednog koledza u Torontu koji ima veliko iskustvo u tom domenu, jos od prvih verzija AutoCad, 3D Max itd sve do danasnjih dana. I bas sam ga pitao u vezi 3D programa, i evo sta mi je odgovorio:

As for the best 3D program, I think it would depend on the type of Model you want to create:

Mechanical - Solidworks
Architectural - Architectural Desktop or Revit
Industrial Design - Maya
Character Design - 3DSMAX

To je neko njegovo iskustvo, sve znaci zavisi sta se konkretno radi, postavljac teme rece da je masinac cini mi se, znaci na pravom si putu , Solidworks, a tutotijali, pa googlaj, naci ces vec nesto, nadam se da ti je engleski dobar.
Iz licnog iskustva mogu reci da se najbolje i najbrze ove stvari uce preko tutorijala, po mogucstvu interaktivnih, e sada, to je malo teze naci za dzabaka, ako ti je to bas neophodno onda moras uloziti neki novac i nabaviti dobre CD-ove, siguran sam da postoji nesto na ovu temu.
 
dvr_liberty:
Naravno,kao i ti što imaš adut u svom profesoru i njegovom predlogu!
Ne znam šta si hteo da kažeš,kakve preference ti pominješ....

Pa svako ima licnog favorita kada je odredjeni alat u pitanju, u ovom slucaju program koji ce mu najbolje odraditi posao. Ja sam samo naveo primer coveka koji ima ogromno iskustvo u ovom domenu, ne znam sta je tu lose. Valjda je normalno da prihvatim savet nekoga sa iskustvom, i sam sam neko vreme u dilemi koji 3D program da koristim, ali kao sto covek lepo rece, zavisi sta konkretno radis. Kao sto recimo AutoDesk ima odredjenih prednosti u odnosu na AutoCAD u domenu arhitekture , sa druge strane Catia je dosta skuplja od Solid Worksa, cini mi se tri puta........i to je parametar koji treba uzeti u obzir prilikom odabira programa, takodje pitanje je sta se dobija za tu razliku i da li on avredi ulozenog novca? Nekome da, nekome ne.

To sto ti preferiras Catia-u , to je tvoj izbor, niko ti se ne mesa u to. Zasto mislis da je to ultimativni program za 3D, samo zato sto ga ti koristis ili .......svaki program ima svojih prednosti i mana, znaci sve je stvar licnih afiniteta. Na kraju krajeva, krajnji rezultat zavisi od strucnosti i znanja same osobe koja koristi program, dzaba nekome i tri Catia-e, Solid Works-a , nebitno , ako nije sposoban da iz istih izvuce maximum.

Postavljac teme ce se, nadam se, vec naci u jednom od ovih pomenutih programa.
 

Back
Top