Igra sa Mesecom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BivshiPrijatelj

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
200
Ajde ko zna gde mu se nalazi Mesec u natalnoj karti neka prvo napishe 2 omiljene boje i 2 pojma (2 rechi, koje bi stavio uz te boje) pa tek onda tacnu poziciju Meseca da vidimo
koliko tu ima slichnosti, jednakosti medju energijama itd. ;-)
 
Pa eto npr. ove pozicije Meseca shto vidimo ovde su generalno najache pozicije...U Biku daje plodnost i tu mu je najbolje mesto da ne pricham o mesecu u Raku itd.

Vidimo ovde i to da kada je upitanju Mesec ljudi povezuju neshto romanticno,vezuju boje sa morem,cvecem,suncem,mirom...

...za sada vodi plava boja koja i jeste vezana za emocije ;)
 
U drugoj grupi imamo kombinaciju sa marsovim principom vodenim i vatrenim Ovan- prva Crvena ..a u kombinaciji sa Mesecom Shkorpion- prva Ljubichasta. Shto je opet blisko tim znakovima,ovde koliko vidim mars je dao i klasichne asocijacije tipa Bela-Nevinost..Plava-Voda,Nebo..Zelena-Drvo ..Tipichno.
 
BivshiPrijatelj:
Pa eto npr. ove pozicije Meseca shto vidimo ovde su generalno najache pozicije...U Biku daje plodnost i tu mu je najbolje mesto da ne pricham o mesecu u Raku itd.

Vidimo ovde i to da kada je upitanju Mesec ljudi povezuju neshto romanticno,vezuju boje sa morem,cvecem,suncem,mirom...

...za sada vodi plava boja koja i jeste vezana za emocije ;)
Ima jedna jako liša stvar kad ti je mjesec u raku, barem koliko sam ja čitala, kaže da su takve osobe manipulatori. A ja to mogu potvrditi na svom primjeru.
 
malla-malla:
Ima jedna jako liša stvar kad ti je mjesec u raku, barem koliko sam ja čitala, kaže da su takve osobe manipulatori. A ja to mogu potvrditi na svom primjeru.

...pa pazi da ti kazem, Mesec u Raku generalno znachi sve drugo samo ne manipulator.
Zanima me gde si to chitala? Manipulator moze biti osoba koja ima konjukciju Neptuna i Sunca ili tako neshto slichno sa loshom pozicijom Merkura itd.
 
BivshiPrijatelj:
...pa pazi da ti kazem, Mesec u Raku generalno znachi sve drugo samo ne manipulator.
Zanima me gde si to chitala? Manipulator moze biti osoba koja ima konjukciju Neptuna i Sunca ili tako neshto slichno sa loshom pozicijom Merkura itd.
Ne sjećam se tačno kako se knjiga zvala ni ko je bio autor, pogledat ću pa ću ti javiti. Ali nije baš doslovno pisalo manipulator nego nešto u smislu da je u stanju svojim suzama ucjeniti druge da ostanu uz njih, tako nekako. Inače merkur mi je fino položen u prvu kuću blizance i sekstil sa marsom tako da mislim da ne leži tu moj problem. Ovo ucjenjivanje suzama je upravo ono šta ja radim...skrenila sam sad s teme skroz, brišite ako treba :oops:
 
BivshiPrijatelj:
skrenila? odakle si ti? ti ako manipulishesh suzama moze vishe da se kaze da si LUDA nego da si sposobna..
ko je rekao da sam sposobna? Ni meni se to ne sviđa i ne manipuliram ja ljude suzama ali sam sklona raditi "scene" da bi stvari ispale po mome i nisam niti malo ponosna na to, ali ne znam kako to promjeniti. Ali nije važno, jer nema vezez sa temom i to je moj problem.
 
BivshiPrijatelj:
skrenila? odakle si ti? ti ako manipulishesh suzama moze vishe da se kaze da si LUDA nego da si sposobna..

alo, ljudi, kakva je ovo komunikacija ? :confused:

Ljudi sa Mesecom u Raku jesu hipersenzitivni, ali to nije jedini položaj koji ljude može načiniti takvima. Još manje je to pokazatelj nečije nazovi "manipulativnosti" - za to je već potrebno mnogo više, i analize i pokazatelja, čak više i od onog opisa manipulativnih ljudi koji uglavnom imaju " ...konjukciju Neptuna i Sunca ili tako nešto slično sa lošom pozicijom Merkura ...".

Problem nastaje kada neko ko je početnik ili ne poznaje astrologiju dovoljno dobro, krene da opise iz knjiga tumači doslovno. Opisi jesu tu i jesu korisni, ali su više tu da bi pojasnili i objasnili stvari, nego zato da bi se svaka pojedinačna rečenica mogla uzeti kao tačna, u konkretnom slučaju. Jer da je tako, zašto bi uopšte bilo potrebno učiti astrologiju, zašto bi uopšte bili potrebni astrolozi - lepo bi se svi opisi i njihove kombinacije ubacili u kompjuterski program, i - kraj priče.

Jeste da nije u direktnoj vezi sa temom, ali sam našla za shodno da napišem neke stvari jer su ovo nedoumice i problemi sa kojima se malo-malo susrećemo na forumu. A i ovako se vaša polemika razvila u dovoljno dugu, da bih mogao još neko da se uključi ;)
 
Mesec ne daje jasnu sliku ako se samo gleda njegova pozicija u znaku. Jer ako je u jakom aspoektu sa nekom planetom moze dosta promeniti "karakter", ogrubeti ili postati nezniji. Mislim nije to slucaj samo sa posmatranjem Meseca, isti je slucaj i s drugim planetama. Evo na primer kod mene je Mesec na MC-u u konjukciji sa Naptunom u Strelcu. Ponekada mi je uzasno krivo sto moram da priznam da sam vise Mesec- Neptun nego Mesec u Strelcu, ali doci ce do izrazaja i Strelac nadam se.
Zbog aspekta Mesec - Neptun obozavam ljubicastu i indigo boju!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top