Kako promeniti particiju iz FAT32 u NTFS file system, bez formatiranja hard diska

Milos Misic

Početnik
Poruka
18
Dobio sam pre nekoliko dana igricu ciji mdf fajl zauzima oko 8 giga.Problem je u tome sto je moj HDD formatiran kao Fat32, a on ne podrzava fajlove preko 4 giga.Tako da ne mogu da instaliram igricu.Da li postoji neki trick da to instaliram a da naravno ne formatiram HDD da bih ga prebacio u NTFS. Inace igrica je na 2 dvd i rarovana je u paketima od po 100 mega.
 
Jeste. Datoteka je veca od 4 giga.Tako da mislim da snimanje na double layer otpada. Znaci i ako je HDD formatiran kao Fat32, mogu da napravim NTFS particiju???Kako to da uradim?

Inace probao sam i da na drugom racunaru rastavim tih 8 giga u manje delove, i pomocu TotalComander-a sam to i uradio.Kada sam prebacio sve te delove pomocu flash-a izgubio mi se installtext(nemam pojma kako).Tako da ni tako nije moglo da se instalira.A na tom racunaru na kom sam rastavljao, pomocu Deamon tools-a preko kog moram da mauntujem image igrice, sve radi normalno.Ne javalja da mu fali taj instaltext. Pa sam ja pogledao da li je velicina fajla na oba racunara ista, i bila je.
 
Ne, podaci se ne gube procesom konvertovanja.

Osnovne razlike između FAT32 i NTFS s korisničke tačke gledišta su:
- NTFS podržan od strane sledećih verzija OS-a Windows NT4, 2000, XP, 2003, a FAT32 Windows 95, 98, Millenium, 2000, XP;
- maksimlana veličina particije NTFS - 256TB, FAT32 - 2TB
- maksimlana veličina datoteke NTFS - veličina particije, FAT32 - 4GB
- NTFS - omogućava kompresovanje i šifrovanje datoteka i foldera, a FAT32 ne.
 
Nece da mi prihvati komandu. Kaze da je volume label Fat32. Nasao sam i na drugim mestima da pise ista komanda, koja koliko ja razumem vazi i za FAT i za FAT32, ta komanda convert D: /fs:ntfs. Citao sam i probleme prilikom konvertovanja a za ovo nista ne pise.

Ne znam da li to moze Partiton Magic da izvede. Ako znate da moze recite pa da skinem sa neta.
 
Milos Misic:
Nece da mi prihvati komandu. Kaze da je volume label Fat32. Nasao sam i na drugim mestima da pise ista komanda, koja koliko ja razumem vazi i za FAT i za FAT32, ta komanda convert D: /fs:ntfs.

pa normalno da kaze da je volume label fat32 :shock:, ovaj, file system je fat 32.. a ti pozurio pa ga prekinuo,a?


convertaf2.jpg
 

Back
Top