Jel moguce ovo ?????

Evo da ti pojasnim....
Imam dugogodišnje iskustvu u radu u turističkim agencijama, ZNAM o čemu govorim.

Agencija zakupi zgradu, po principu ''PUNO ZA PRAZNO'' - termin u slengu turizmologa.
To znači, da npr. plate 18000 eur za zgradu / kuću za celu sezonu, a sad da li će je napuniti ili ne, to je njihov rizik, kao i u svakom poslu. Zakup je uglavnom na 4 meseca, neretko i na 5.
I sad, agenciji je svejedno, u Maju , da li će apartman biti prazan ili ne, ionako moraju da plate.

Ako gledamo malo dublje, NIJE im svejedno, jer naplate prevoz autobusom, i od toga zarade cca 2500 eur po turi. Četiri majske smene i zadnje dve septembarske X 2500 eur = 15000 eur, dobro, minus troškovi, cca POLA. Pa sad ti vidi......

NIJE u pitanju prevara, samo dobra poslovna politika, besplatna reklama itd...

Ali, to mogu da izvedu samo malo bolje agencije, manje idu putem manjeg otpora, odnosno zakupe samo 90 dana, jer nemaju para da plate...

Sve je to kao u običnom životu čoveka...Ko ima više para, ode u Supermarket i plati karton sokova 30 dinara po komadu. Ko nema, plaća svaki dan 50 isti taj sok u lokalnoj radnji.

To je to....
 
4,300 dinara ($70) za 7 dana mnogo?

Ja sam letos potrosio $300 (18,000 dinara) za 3 dana u Las Vegasu (sa putem, hranom, hotelom i izlascima) i to sam imao besplatan put vecinu vremena (jedino sam morao iznajmiti kola od Idaha do Vegasa). I to sam sve samo pola placao jer sam isao sa drugom.
 
zvala sam ih.
sumnjala sam da je ta priča koju je ispričao REPRESIJA.
tačnije, pošto znam za ''PUNO ZA PRAZNO'' to sam i očekivala.
i jeste. ozbiljno razmišljam da pošaljem mamu i ćerkicu.
 
Može samo da se pojavi problem da vam bude hladno u apartmanu.
Tačnije, Grci su zaključali apartman krajem Septembra, kad su zadnji gosti otišli, i otključaće ga dan pre dolaska ljudi u Maju. UVEK to rade ! Eventualno su okrečili, ali to je trajalo jedan dan. Zidovi su hladni, dole su pločice, i bez obzira što je napolju toplo, ima da tražite još jedno ćebe, koje oni naravno nemaju.

SAVET : Odmah po dolasku napravite promaju i onda ostavite otvoreno sa sunčane strane ceo dan. Uveče će već biti bolje.

NE PRETERUJEM, deset godina sam kao vodič išao sa prvom smenom, oko 01 maja.
UVEK sam imao problema. Ljudi su čak otvarali uključene rerne od šporeta da se ugreju.
 
REPRESIJA:
Može samo da se pojavi problem da vam bude hladno u apartmanu.
Tačnije, Grci su zaključali apartman krajem Septembra, kad su zadnji gosti otišli, i otključaće ga dan pre dolaska ljudi u Maju. UVEK to rade ! Eventualno su okrečili, ali to je trajalo jedan dan. Zidovi su hladni, dole su pločice, i bez obzira što je napolju toplo, ima da tražite još jedno ćebe, koje oni naravno nemaju.

SAVET : Odmah po dolasku napravite promaju i onda ostavite otvoreno sa sunčane strane ceo dan. Uveče će već biti bolje.

NE PRETERUJEM, deset godina sam kao vodič išao sa prvom smenom, oko 01 maja.
UVEK sam imao problema. Ljudi su čak otvarali uključene rerne od šporeta da se ugreju.



Ovo sto cu ti sad reci ne shvati provokativno vec upitno,ok?!

Letovala sam u Grckoj cesce u skromnijem i jeftinijem apartmanskom smestaju nego u skupljem mada je bilo svega...i po neki luksuz mi se desavao....ne tako cesto ali jeste....ali mi se sporet s rernom i kada u kupatilu i parket u Grckoj nisu desili!!!!!!!
S toga sledi pitanje:Da li u gore pomenutom apartmanu ili vili imaju i nude slicno?
Kakva rerna ,kakvo cebe......
Znam zima je u maju.....nek si svak kupi po cebence i onako ga nosite kuci.....
 

Back
Top