Kako napraviti forum na netu

steley:
E code, mnogo dobar ovaj forum, majke mi...
:)
Neces verovati, i ja sam napravi svoj forum a pojma nemam za sta ce mi to...
Tek da vidim kako to radi. Zanimljivo i brzo, nema sta, cak mi je forum i na srpskom jeziku.
E, kad sam ga napravio, odmah sam se upitao "a za sta ce mi to" i onda mi padaju na pamet ovi clanovi sto na sve strane vabe na svoje forume. I na kraju cak i zaborave link ka forumu ili administracijsku sifru i tako se nahvata paucina i prica se onda "bio jednom jedan forum"
Ali da je zanimljivo organizovano, jeste.
 
Sut' bolan, ne pricaj, kad cuju ovi da i ja probavam neke forume, zivog ce me izedu...
Al' nisam odoleo kad sam video da bukvakno 3-4 poteza urade forum a nema nesto reklama...
Sto se reklame tice, bog me ubio ako se mogu tacno setiti sta sam uneo kao admin nalog....
 
/I/I@Ī@:
e necu da otvaram novu temu ..........

zanima kako da napravim neki template za neki forum (phpbb , ipb ...bilo sta )
ima li neki tutorijal ... trazio sam na netu ...al nista ...pozz
Očigledno da nisi dobro tražio. Većina foruma ima mogućnost promene stilova i templejta, tako da to ne bi trebalo da bude problem. Ovde http://www.phpbb.com/community/viewforum.php?f=23 možeš pročitati kako se to radi za phpBB.
 
Bas i ja trazim kako da napravim forum a posto nisam nesto vican php, sql i ostalim tehnologijama na kraju sam se odlucio na uputstvo sa magazina pocetnik gde se opisuje bas instalacija phpbb-a:
http://www.pocetnik.com/kako-napraviti-internet-forum
Sve je proslo glat za 15 minuta :klap: zajedno sa registracijom domena i za koji dan dok izaberem skin i usminkam ga pa cu vam postaviti link do svog licnog foruma :) pa cemo da
: pivo :
 
Ljudi. Znate sta mene zanima? Kad napravim forum , ja bih da mi lista poslednjih poruka-tema-i clanova koji su odg bude iznad, na vrhu stranice, kako to da uradim?
forum retko ko "pravi",nego imas vec napravljene platforme koje instaliras i prilagodjavas svojim potrebama
u opcijama foruma imas da podesis kako ce ti se prikazivati,koji koristis?


Koji je krstarica forum? Pitam da nije mozda iz korena kuckan? Ako jeste,svaka cast timu programera i dizajnera...

preporucujem obadvoma da bacite pogled na temu Budi Admin foruma ,krsta koristi Vbulletin
 
Poslednja izmena:

Back
Top