POPUSTI ZA ARANZMANE SVIH AGENCIJA

Bezimeni77

Primećen član
Poruka
573
Preporuka. Pojavila se jedna novost! Ukoliko rezervisete bilo koji aranzman bilo koje domace agencije tako sto posaljete upit sa nazivom destinacije i terminom (pronadjete na netu) dobijate dodatni popust od min. 5% na celokupni aranyman. U pitanju je OFFICE TRAVEL koji je uveo ovaj vid poslovanja od ove godine. Dakle izaberete bilo gde, a rezervisete putem mejla darkoofficetravel@yahoo.com ili officetravel@office1.co.yu ili rezervacija@office1.co.yu
www.officetravel.co.yu
Takodje, ne morate da idete do bilo koje agencije, oni vam putem mejla mogu poslati sve programe koje budete trazili!
 
Upravo tako,

Sve odrade umesto vas i samo vas pozovu da regulisete placanje, a dobijete popust od min 5% na aranzman. rade sa bukvalno svim agencijama i jako su korektni i ljubazni!
Dakle, oni su posrednici izmedju vas i agencije. Za vas izboksuju popust i dobijete upravo isti aranyman za manje pare. Moze se ustedeti i do 100 evra po osobi, u zavisnosti od cene aranzmana.
 
jeste. super je. ako ga da vatam za gušu kada dobijem bzvz sobu?
ili neka glupost se dogodi, što SVI znamo da je moguće.
onda rep konikija, konta, jollya kaže..pa niste vi naši gosti, zovite office travel?
jel imaš o tim začkoljicama info?
 
Vi ste potpuno identicno gosti te agencije. Nema veze gde ste uplatili. Vi izaberete sobu, apartman, studio koji zelite i imate potpuno iste uslove. Office travel je samo posrednik. Vi idete preko agencije koju ste izabrali, cak kod njih sve izaberete ako necete preporuku od OFFICE. Koliko sam shvatio to je osmisljeno kao servis za one koji ne stizu da se informisu o svemu, pa oni odradjuju taj deo. Imaju bazu svih agencija, cak i onih koji nisu iz BG pa cesto iz rukava vade neke extra povoljne aranzmane koje nema sanse da pronadjes.
Znaci, ako se resis preko njih imas iste uslove kao i svi putnici Kon tikija i sl. Tebi ne pise na celu da si uplatio/la u njihovoj agenciji ili kod servisera. Ti ides tamo gde izaberes. Dobijas ugovor i sve sto treba i max si zasticen. Cak te oni dodatno servisiraju ako se odlucis za smestaj sumnjivog kvaliteta, upozoravaju da bi trebalo ipak nesto blizre moru ili nesto kvalitetnije. Oni su ipak bolje upoznati sa svim od nas putnika.
 
Evo saznao sam telefon OFFICE TRAVELA 011/2972-423 BG, 021/4736-100 NS, 023/581-680 ZR, 024/671-640 SU, 025/434-000 SO... Ima ih još. Do kraja godine ce ih biti u 50 gradova Srbije.
Zvao sam i rekli su mi da ce im sajt sa svim programima biti podignut za 15 dana. Kažu da arde najbolji sajt do sada vidjen kod nas koji ima tur. ponude. Zivi bili pa videli...
E da, mislim da popust važi samo na mejl upit i posle 31.03. na sve aranžmane. Proverite. Nisam siguran
 
Nijedna agencija te nece poslati u drugu koja je njihov subagent, jer tako gubi deo zarade...
Dakle, kad dodjes u Grand i kazes: Ja samo razgledam, a vas aranžman cu uplatiti kod nekog drugog, normalno je da ce te gledati bledo. Pitanje je i koliko jedan radnik koga si zatekla u Grandu zna za bas sve ugovore koji su potpisani.
Uostalom, to je tvoj izbor. Ja sam dao preporuku iz licnog iskustva.
Mnoge agencije za koje mislimo da su organizatori putovanja su samo subagenti, a Office je bas iskljucivo subagent, koliko sam shvatio. A u Srbiji je registrovano 3350 agencija, od kojih su 1260 organizatori putovanja. Haos.
Oni imaju neku proviziju od prodatog aranžmana, a fora im je da deo te provizije daju putnicima kao popust. U tome je caka.
Ako hoces, mozes na private da ti dam broj tel pa ti objasnim.
U stvari, ako sumnjas, najbolje je da uplatis tamo gde si sigurna. Da ne bi posle razmisljala do puta. Nije sve u 15e-20e. Kad je bal - nek je bal

Pozdrav
 
Vec sam uplatila Spaniju preko Viva Travela.
U Grandu mi je direktor rekao da nemaju nikakav dogovor sa Office1. Ali zasto bi njih, iz GT, bilo briga da li sam uplatila preko njih ili OF1S ako imaju zaradu u oba slucaja i tih 5% njima ne znaci nista (bar mislim da im ne znaci nista).
Ne sumnjam da Office to radi i da ce razraditi, ali je potrebno neko vreme i bice bolje kad se pojavi sajt, onda ce biti nekako 'pouzdanije' ;)
Tebi hvala na pomoci i savetima, naravno :grin: !!!
 
Pa, u normalnim zemljama i u normalnim uslovima poslovanja tih 5% su ono sto profitabilne firme deli od gubitasa - profitna margina veca od 10% smatra se veoma neobicnom. U tom smislu, ukoliko neka agencija, npr. Kontiki, daje subagentu 10% provizije od cene aranzmana da joj dovede musteriju - takvoj agenciji se isplati da bude konkurentnija, posebno ako je nova na trzistu, i da recimo polovinu te svoje zarade (5%) ustupi putniku.

Sto se tice cena avio karata, sve turisticke agencije zapravo rade na principu subagenta, osim za charter letove, kada velike agencije "zakupljuju" ceo avion. Osim ako nije taj slucaj, ne verujem da se taj popust moze odnositi i na avio karte, jer su provizije ovde znacajno nize.
 
PREDLAZEM DA UBUDUCE NA OVOJ TEMI (da ne otvaramo novu) OBJAVLJUJEMO POPUSTE I LAST MINUTE POLASKE ZA KOJE SAZNAMO. JA KRECEM PRVI I SVE STO SAZNAM JAVLJAM NA OVOJ TEMI I NA TEMI ZA TO MESTO...

Jolly izbacio KOS i RODOS, polazak. 13.jun, hotel 2* sa avio prevozom 11 dana, 249 EUR
 

Back
Top