NESANICA

R

ROZA

Gost
Recite mi da li postoji efikasan lek za nesanicu. Moj muž već godinama pati od ovog problema. Kaže da mu je najviše pomaže BENSEDIN ali mi se čini da to baš i nije najbolja ideja. Uzima razne kapi, čajeve ali ništa. Jednostavno ukoliko ga bilo šta uznemiri u toku dana on ne spava po celu noć.Jednostavno je previše emotivan. Ovo me veoma brine jer to nimalo nije zdravo po njega a pogotovo po njegov nervni sistem. Biću Vam zahvalna na bilo kakvom savetu.
 
Postoji,zove se flormidal i koristi se u terapiji nesanice.Ne moze se dobiti bez recepta,tako da mora da trazi od lekara,lek se inace koristi i u anesteziji za uvodjenje u san,vrlo brzo se izluci,posle 15tak minuta nema ga u organizmu a covek nastavlja da spava normalno.Kod budjenja nema onog osecaja obamrlosti kao kod bensedina i njemu slicnih preparata.
 
Ne znam kako se zove u Italiji ali naziv koji je isti svugde u svetu je midazolam ,to mu je tzv genericki naziv pod kojim svi lekari i farmaceuti na svetu znaju da je to taj lek,a sad koja farmaceutska kuca ga kako zove...
 
Hvala još jednom.Sada ću i ja valjda moći na miru da hrčem u toku noći a da ga ne probudim.
Kada sam već kod toga da li postoji nešto i protiv toga s obzirom da mi je to izgleda porodično jer noću moja kuća izgleda kao hor. Inače sam pušač.
 
Hrkanje ukazuje da mozda imas i ti i tvoji problema sa disajnim putevima,pocevsi od devijacije nosne pregrade pa dalje.E sad na stranom trzistu,znaci i u Italiji postoje neke vrste sprejeva protiv hrkanja ali ne znam kako se zovu,neki flasteri...Trajno resenje je ipak otklanjanje uzroka ...devijacije,polipa,krajnika ili jednostavno nemoj spavati na ledjima :wink: . Naravno pusenje ima svoju ulogu ali...ako ti kazem ostavi cigare bice reakcija otprilike... :roll:
 
ROZA:
Hvala još jednom.Sada ću i ja valjda moći na miru da hrčem u toku noći a da ga ne probudim.
Kada sam već kod toga da li postoji nešto i protiv toga s obzirom da mi je to izgleda porodično jer noću moja kuća izgleda kao hor. Inače sam pušač.

Jao, pa što si uzela nežnog Italijana, koji ne ume ni da hrče ni da puši :D :D :D
 

Back
Top