Program za remote desktop, ali preko dial-up-a

zlajat

Zainteresovan član
Poruka
313
Šta da koristim, za mrežni pristup imam rešenje, ali preko modema-nikako. A valjalo bi mi, sestra ima česte probleme sa kompom, da li klinci brljaju ili ona i zet-nebitno, pa bi mi pomoglo da ne moram svaki put da šipčim kod nje. Neko će se naći pametan da predloži da kupim auto, ali dok ne skupim kintu-pomogajte.
 
Probaj sa NetMeeting.
Kod Remote desktop, kad hoces da se prikljucis onaj sa druge strane ne moze da radi, mora da se odjavi.
Ako radis sa Netmeeting mozete ujedno biti na vezi i usput razgovarati glasom preko slusalica/mikrofona.
Dok nisam presao na brzu vezu, radio sam tako preko modema 56K i moglo je da se izvuce. Naravno nije bilo ni blizu sjajnom ali sam odradjivao posao neko vreme i tako, kad se mora nije tesko. Smanji boje u seringu na minimum. A ako ne koristis glas, koristis chat i jos manje trosis, osalo ide na sharing.
 
Pomagajte braco i sestre!
Radi se o kacenju putem telefonske linije! Kompjuter se ukonektuje (cuje se onaj iritirajuci zvuk) i u system tray-u mi pokaze da sam konektovan ali remote desktop nece da radi pa to ti je.

1)Kompjuter sa kojeg se konektujem: Windows XP SP2, 56k modem, Computer name:aaa User:The Razza, IP adresa je dinamicka tj automatska

2)Kompjuter na koga pokusavam da se konektujem: Windows XP SP2. 56k modem, Computer name:bbb, User:administrator, IP adresa:192.168.14.100

Konekciju sam napravio na sledeci nacin:
Na kompjuteru sa kojeg se konektujem: New connection - Conect to the network at my workplace - Dial up connection - Company name:192.168.14.100 - Phone number:123456 - finish
Na kompjuteru na koga pokusavam da se konektujem: New connection - Set up advanced connection - Accept incoming connection - zacekirao naziv modema - Allow Virtual Private Connection - Add - User name:The Razza Password:xxx - Next - Next - Finish

Naravno, u System properties-u sam zacekirao Allow Remote Assistance to be sent from this computer i Allow users to connect remotely to this computer.

I dzaba, pokrenem RDC, ukucam aaa, i nece...
Pokusam i da pingujem racunare medjusobno, dzaba-ne vide se...

Ima li neko resenje za ovo, bicu mu dozivotno zahvalan!
 

Back
Top