problem blokira masina

Pre nego što napraviš neku glupost sačekaj i ostali da se jave , ima ovde jako mnogo dobrih hardveraša koji dosta znaju , a pre svega ako se ne razumeš mnogo u komp nosi to onda u servis na jedno detaljno testiranje i pregled.
 
Moguce da je otisao hdd ili kontroler na ploci,ali moze da bude i RAM.Znam da kada ja postavim lose latencije za moju mem,komp se ubaguje kod update dmi pool data.....success.Ukoliko znas da napravis bootcilni floppy,skini memtest86 sa www.memtest.com ,extraktuj image,stavi image na bootabilni floppy,stavi da se sistem dize preko floppy-a,pa kada se pokrene memtest kucaj ovim redosledom:C;1;3;5;Enter;0.To je za test #5,a za #8,C;1;3;8;Enter;0.To su dva najintenzivnija testa za memoriju koje ces naci.
 
Klothius:
Moguce da je otisao hdd ili kontroler na ploci,ali moze da bude i RAM.Znam da kada ja postavim lose latencije za moju mem,komp se ubaguje kod update dmi pool data.....success.Ukoliko znas da napravis bootcilni floppy,skini memtest86 sa www.memtest.com ,extraktuj image,stavi image na bootabilni floppy,stavi da se sistem dize preko floppy-a,pa kada se pokrene memtest kucaj ovim redosledom:C;1;3;5;Enter;0.To je za test #5,a za #8,C;1;3;8;Enter;0.To su dva najintenzivnija testa za memoriju koje ces naci.

Hvala
Instalirao sam operativni sistem na drugi hard disk i sve radi
Izgleda da je do harda
Otisla su mi i 2 usb kontrolera
Ali mi se ne oprasta od ove masine u pitanju je Intel 1.7 odlicna masina
 
Ako sam ja dobro shvatio, moguce je da je hdd ispravan a da su kontroleri vrisnuli iako jedan hdd radi ispravno a drugi ne?
Pitam jer imam slican hdd u ponudi, ne zna se sta mu je ali se ponasa slicno, koji je postupak za proveru?
@klothius
da li je to test za hdd ili ram?
 
Ma masina je strava, samo polako crkava. Imas juzni i severni most(kontroler), juzni je za HDD ali nisam siguran koji je za USB. Ako je isti -on crkava(maticna) i najverovatnije ce poceti i ostale stvari da prestaju da rade koje su na njemu.U svakom slucaju ti je slabo resenje. Probaj stari HDD na drugoj masini da testiras ako je OK evenyualno servisiraj ili zameni maticnu.
 

Back
Top