Skidao sam preko dial-up 96kB/s

Onaj edukativni film ni meni neradi..... jbg chovek se muchio sa modemom da skine 30 MB a josh ni neradi..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zato ja nevolim javne tracker-e shto ima puno fake-ova..... Sa privatnog tracker-a shto je pisalo da skidam to sam i skinuo + uvek je najveca moguca brzina...
 
-----
:) evo da ponovimo osnove
56k se tako zove zato sto ima propusnu max moc :) od 56kb sto je 56kb/8=7kB
Znaci max je 7kB ili kako ga Windows pishe 7KB

E sad i ja imam neku gresku :D i uploadujem preko dial up-a nesto na host preko FTP-a (totalcmd) i gore kada se uploaduje fajl pishe kolika je brzina i verovali ili ne uvek kada uploadujem brzina je najceshce 10KB (ponekad i vishe do 14) :D sto je i nerealno, a matematicki tacno, npr fajl od 160KB podigne za 15sekundi. I JA SAM SE CHUDIO!!! i josh ce chudim ali zavrshava posao uvek.
 
Ne znam sta da kazem ja koristim bezicni internet sa brzinom od 128kbs
nije nesto al je ipak bolje od dial up veze i probao sam da skinem New paris hilton amateur sex video.wmv od 30,2mb i skida mi sa brzinom od 12kbs
a imam 6520 sedera kod mene i sa 10 sedera skida tom brzinom
 
Neznam ja šta ko ovde piše i ko lupa gluposti , ali znam da moj wireles koji je zvanično 256/256 kada uključim proxy od provajdera radi kao 256/768 , i postiže brine od 34 kilobajta u downloadu i do 100 kilobajta u uploadu (ponekada) . E sada provajder ima svoj FTP sa koga skidam ponekada i sa brzinom od 300 a ponekada i više kilobajta u sekundi , protok je regulisan softverski pa postoji mogućnost da je ono što je neko skidao (preko mog provajdera) ostane u keš-u servera , pa kada neko opet pokuša tu istu stvar da skine sa te iste adrese onda on piči kao lud (čak i do 1megabajta u sekundi) ali treba tada biti svestan da se to ne skida sa sajta već sa keš-a !!! Možda se i kod njega desilo nešto slično , inačhe teoretski modemi 56 k mogu da se podese da propustaju brzinu do 115k.
 
Ovde govorimo o maksimalnoj propusnosti medijuma - uprkos softverskoj/hardverskoj kompresiji, koja daje više skinutih podataka, fizička propusnost jeste 56kbps, a FCC regulative smanjuju još do 53kbps, naravno, ako obe strane podržavaju visoke standarde...
 
I tih 115kbps je maksimalno 14kB/s i nema nikakve veze sa brzinama koje se ovde pominju.

Očigledno da provajder koga koristiš ograničava tvoju brzinu kada izlaziš van njegove mreže, a dok si u njoj nemaš isto ili nema uopšte ograničenje, te zbog toga i možeš da imaš takvu brzinu prilikom downloada ukoliko se svi podaci već nalaze u cacheu provajdera.

Modemi imaju mogućnost hardverske ili softverske kompresije podataka i ta funkcija je deo drivera za modem. Konekcija kod Windows OS-a samo koristi driver koji upravlja uređajem i onda prikazuje koliko je bajtova stiglo od drivera u jedinici vremena, a ne koliko je bajtova zaista fizički preneto jer tu informaciju nema. Ukoliko dva modema koriste RLE kompresiju tada se sa samo dva bajta može preneti informacija za maksimalno 192 bajta, odnosno teorijski brzina bi mogla biti 672kB/s! Prema ovoj cifri i pomenutih 96kB/s je malo. Podatak o protoku prikazuje koliko je bajtova originalne datoteke stiglo, a ne koliko je bajtova preneto preko komunikacione linije.

Ne može litar u pola litre, pa na osnovu toga pri brzini od 56kbps maksimalan brzina prenos podataka komunikacionom linijom je 7kB/s. 8)
 
Da ne poveruješ pogledajte šta Shareaza radi sa ovim file-om
untitledbj2.jpg
 

Back
Top