NOSTRADAMUSOVA PROROCANSTVA

Pa moje mišljenje o Nostradamusu je veoma pozitivno mada ga je jako teško tumačiti sobzirom na komplicirani i šifrirani način zapisivanja.A dok netko ne otkrije kod(na žalost)moraćemo se diviti njegovom daru samo onda kada se neki od opisanih događaja bude desio(na žalost)!!!
 
Imam tu knjigu! Po njemu treba(la je) zuta rasa da zavlada svijetom, ali ce se pojaviti neki drugi narod koji ce svijet osloboditi od istih! A to ce se desiti kad se u moru pojavi cudoviste sa ljudskom glavom, a ribljim tijelom! Ne sjecam se vise tacno sta pise, jer davno sam ju procitao! Kako god, ne pise nam se dobro!
 
Pre Kineske najezde ide najezda muslimana koji ce po Nostradamusu nadirati preko Sredozemnog mora u tri pravca: Francuska i Spanija - zapad, Italija, Svajcarska i Nemacka - centar i Jadran preko Dunava ka Poljskoj na sever ( u prethodnim stihovima je pomenut prodor i preko Dunava sto se uklapa ). Poznata nam je prica o totalno unistenom Parizu i skoro celoj Francuskoj a pored Pariza se pominje i glavni grad Svajcarske koji ce po prorocanstvu lezati u bojnim otrovima pust. Takodje se pominje i tunel u blizini tog grada koji inace postoji u okviru autoputa, neko ko zna detaljnije neka pomogne. Nostradamus pominje i kamile koje ce piti vodu na Majni kao i Nemacku koja ce takodje tesko stradati dobrim delom ( osim mozda na severu gde muslimani nece dospeti a gde ce se mnogi kriti u izbeglistvu ).
Prodor islama i tesko razaranje Evrope on vezuje za uzasnu korupciju koja ce vladati ( ili vlada vec sada ) u Evropskim drzavama i to ima logiku: Milioni muslimana su vec u Evropi i nadiru i dalje za sada u tisini. Vec je nekoliko puta nadjena ogromna kolicina eksploziva i oruzja skrivenih u Italiji ( siptarski sistemi vec vidjeni ) ciju svrhu ne treba objasnjavati. Interesantna je jedna stvar: medijska prasina je bila zacudjujuce mala pored tako zabrinjavajucih otkrica. Mnoga nisu uopste dospela u javnost kao i mnoge diverzije koje su pripisane nekim petim uzrocima. Nostradamus cak pominje da ce stvari ici tako daleko da ce muslimani vec zauzeti jug Italije a da ce medijska zavera biti toliko jaka da na severu niko nece verovati prvo vreme da se to desava.
 
crow:
vidish
ja ima knjigicu
iz 87 :D

i nishta, al bash nishta od predvidjanja 90-tih se nije ostvarilo! 8)

mozda je on neshto i pogodio
al il neznaju da ga tumache
il mu datumi nisu jacha strana 8)

daleko od toga da je sve shto je reko tachno...

i ja isto imam nesto slicno...tj imao sam...vise ne znam gde je...
sve sam cekao da pocne 3. svetski rat 2000 godine, a ono nista...
a i tarabici su u istom rangu, za malo treci sveetski rat, kad ono opet nista...

jeb ga, ti proroci nikako da se dogovore, nikad niko da napise:

"Sutra ce mleko poskupeti"

ne, lakse je da napisu

"Sledecega dana bozanskoga
kada sunce sa istoka izadje
kada pocne gospodnji mesec
devicansko ce biti oteto od ljudi
na patnju njima i njihovoj deci"
 
Obersturmfuehrer:
i ja isto imam nesto slicno...tj imao sam...vise ne znam gde je...
sve sam cekao da pocne 3. svetski rat 2000 godine, a ono nista...
a i tarabici su u istom rangu, za malo treci sveetski rat, kad ono opet nista...

jeb ga, ti proroci nikako da se dogovore, nikad niko da napise:

"Sutra ce mleko poskupeti"

ne, lakse je da napisu

"Sledecega dana bozanskoga
kada sunce sa istoka izadje
kada pocne gospodnji mesec
devicansko ce biti oteto od ljudi
na patnju njima i njihovoj deci"


ma katastrofa! :D

74 arapi osvajaju evropu - "kamila pije iz rajne" a jadna kad bi srbnula, imala bi da zakovrne :D

99 je trebao treci svetski
ustvai ne, 97-99, ako se nevaram

potrazi cu je 8)

mada nije iskljucheno da samozvani tumachi nemaju pojma!

al... pa i prirodno je da u svojim vizijama ne vidi datume,
a i ono shto vidi da loshe protumachi

mislim, pretpostavljam da je imao vizije po principu "indijanac sa meskalinom 3 dana u shatoru na neopisivoj zegi" 8)
 
EVO NEKOLIKO DELOVA IZ KNJIGE : "NEOBJAVLJENA NOSTRADAMUSOVA PROROCANSTVA" - autor Arthura Crocketta

TRECI SVETSKI RAT

Sledeci stihovi pokazuju kako je Nostradamus iza tajanstvenih reci skrivao pravo znacenje:

"Vojske i dokumenti bice zatvoreni u utrobi ribe,
iz nje ce izaci jedan covek
koji ce zapoceti rat. Njegova flota doci ce iz daleka,
s druge strane mora i pojavice se na italijanskoj obali.


Jasno je da prorok ovde govori o podmornici, a ne o ribi. Ona prenosi vojske i vazne dokumente. a moda i ne?
Prvi stih mozda znaci da ce rat da pocne u ovom veku, jer ima prenosno znacenje: covek ce se pojaviti kada Mars i

Merkur budu u konjunkciji sa ribama. To znaci da ce se dogadjaj desiti u ovom veku.
Ime tog coveka nije navedeno, ali jasno je da se radi o trecem antihristu, onome koji ce zapoceti svetski rat.

Astrolozi predvidjaju spomenutu konjunkciju triju planeta za 23. mart. 1996.


JOS JEDNO SPOMINJANJE TRECEG SVETSKOG RATA

"Istocnjak ce napustiti svoj kraj,
da bi presao Apenine i video Francusku,
putovace vazduhom, preko vode i preko snega,
ceo svet ce osinuti svojom sibom."

Ovaj zlokbni katren je povezan sa prethodnim. Istocnjak moze da predstavlja Kineza, Arapina, Japanca ili cak

Indonezanina. Svi su oni Istocnjaci. Antihrist ce napasti s Apenina, a doputovace vazdhom, vodom ili preko snega, sto znaci

da bi se moglo raditi o vazdusnim trupama, mornarici ili pesadiji, a mozda ce se iz podmornice iskrcati na italijanskoj

obali.Znamo da je francuska obala blizu italijanske.


NOVI RAT, KOMETA ILI NLO

Nostradamus Treci svetski rat povezuje sa neidentihikovanim letecim objektom!
Sledece prorocanstvo jasno pokazuje da se nesto pojavljuje nanebu:


"Velika ve zvezdasvetleti sedam dana
iza oblaka ce se pojaviti dva sunca.
Divlji ce paszavijati citavu noc
kada papa bude menjao mesto boravka."


Neki tumaci ovog katrena tvrde da se drugo sunce odnosi na Halejevu kometu, smestajuci tako Treci svetski rat u 1986. To je ludost iz dva razloga. Sva Nostradamusova predvidjanja Treceg svetskog rata krecu se od 1993. do 1999. Godina 1986. je puno raniji datum. Osim toga Halejeva kometa,kao i sve ostale komete, brzo je proletela nebom, a nije se zadrzala sedam dana. Oni koji misle da se drugo sunce odnosi na nuklearnu eksploziju takodje se varaju, jer svetlost koju izaziva nuklearna eksplozija traje svega nekoliko sekundi, da bi se odmah zatim pretvorola u dim.
Jedina mogusnost koja preostaje je NLO. Jedino svemirskibrod sa neke druge planete moze da lebdi nebom sedam dana i pritom da sija poput sunca. NLO bi mogao da bude znak stanovnicima Zemlje da se sprema veliki rat. Moguce je i da bi bio samo posmatrac.
U svakom slucaju, rat bi verovatno zapoceo u Evropi. To saznajemo iz poslednjeg stiha. Moguce je da bi papa u slucaju velikog rata napustio Vatikan, a mozda i kontinent. Citaoci koji su procitali moju knjigu "Tajne pape" mogu povuci paralelu sa prorocansvima Svetog Milahija, koja govore o kraju vremena i poslednjim danima crvke, sto ce se dogoditi u isto vreme kada i dogadjaji koje predvidja Nostradamus.
I pre su pape menjale mesto boravka. Papa Pije VI umro je u Valensiji, a papa Pija VII je Napoleon sprecio da se vrati u Rimu. O kom papi govori Nostradamus? Odgovor se nalazi u tajanstvenim prorocanstvima Svetog Malahija; u njegovim prorocanstvima o papama kaze se da ce deviza pape koji ce vladati 1996. godine biti "de laboris solis".
Istina je da se jos 1947. godine o automatskoj bombi govorilo kao o "drugom suncu". Ali ako imamo na umu reci: "Velika ce zvezda svetleti sedam dana", cini se da bi samo NLO mogao da odgovara tom opisu.
 
TRECI SVETSKI RAT CE MOZDA DA UNISTI AMERIKU

Nostradamus se u sledecem katrenu igra recima, ali se njihovo znacenje moze lako rastumaciti:


"Bogovi se dati do znanja cevecanstvu
da je samo krivo za veliki rat.
Nebo ce biti zasuto oruzjem i projektilima,
najvise ce biti pogodjena leva strana."


Prorok nam ovde govori da se nece znati ko je prouzrokovao Treci rat, iako u nekim drugim katrenima jasno okrivljuje

Kinu. Izraz "leva strana" zbunjuje, sve dok ne bacite pogled na katru. Zemlja na levoj strani je Amerika.

RAT TRECEG ANTIHRISTA

U ovom zapanjujucem katrenu Nostradamus navodi datum pocetka Treceg svetskog rata:


"Godidne 1999. u sedmom mesecu
s neba se sici veliki kralj uzasa.
On ce oziveti velikog kralja Mongola.
Pre i posle rata ce srecno vladati."


Strucnjaci smatraju da prorok nagovestava kraj sveta na kraju milenijuma, odnosno 2000.god. U Nostradamusovo doba

verovalo se da kraj milenijuma donosi strasne dogadjaju. Ono sto je posebno zanimljivo je izraz "kralj uzasa". Ko ce to doci

sa neba?
Prvi vanzemanjac koji bi stigao na Zemlju zaista bi mogao da se opise kao kralj uzasa, narocito hiljade ljudi i ako

bi to izazvalo paniku.
Taj vanzemaljac bi, dakle, izazvao pocetak Treceg rata, ozivljavajuci velikog kralja Mongola. To verovatno znaci da

bi kralj uzasa nekog istocnjackog kralja naveo na rat sa Zapadom.
Stih "Pre i posle rata ce srecno vladati" zbunjuje. Znaci li to da ce rat vladati pre i posle kralja uzasa? I kako

rat moze da vlada srecno? Rat je najveca i nevolja i nespojiva sa srecom.
Osoba koja ce sici sa neba moze biti samo vanzemaljac. Nijedno zemaljsko bice ne bih moglo prouzrokovati toliko

straha i uzasa.


VIZIJA POSLEDNJEG SUDA

Katren koji govori o Armagedonu je zastrasujuci. Postoji neslaganje oko znacenja broja sedam koji se spominje. Evo kako

glasi zapanjujuce prorokovo predskazanje:


"Kada mine godina velikog sedmog broja
Nastace pokolj,
na kraju hiljadu godina,
i mrtvi ce ustati iz grobova."


Neki strucnjaci smatraju da se veliki sedmi broj odnosi na kraj sedamdesetih. Usli smo vec u sedamdesete, a veliki

pokolj se nije desio.
Drugo moguce tumacenje broja sedam je drugo sunce koje ce biti vidljivo na nebu tokom sedam dana. Znaci li to da ce

pokolj nastati kada NLO, drugo sunce, nestane. Moguce je da ce veliki rat poceti krajem milenijuma, 1999., kako je

Nostradamus predvideo.Poslednji stih potvrdjuje biblijsko vidjenje kraja sveta.
Moramo, medjutim , da naglasimo da Nostradamusova prorocanstva ne prestaju s ovim datumom. Ona se protezu na vekove

posle 1999. MOzda ce kraju sveta slediti novi pocetak. Nostradamus nam pruza nadu u katrenu koji cemo kasnije navesti.
Prorok nagovestava dolazak moguceg kralja sa neba, u sedmom mesecu 1999. Te godine ce, dakle, doci do opsteg

prevrata.
Ocigledano je da je Nostradamus bio upoznat sa tajnama Apokalipse i to nam pomaze da shvatimo duboki smisao koji

skriva "Zver Apokalipse". U Apokalipsi XIII, 18, Sveti Jovan Krstitelj kaze: "Evo mudrosti. Onaj ko razume naka broji broj

zveri, jer to je broj coveka, a njen broj je 666"
Ako obrnemo 666, dobicemo 999. MOguce je povuci paralele sa H. Dz. Velsom i drugim piscima naucne fantastike koji

govore o invaziji sa drugog sveta. Zanimljivo je da se u nekim interpretacijama stih "Pre i posle rata ce srecno vladati"

navodi kao "Pre i posel Mars ce neometano vladati". Druga interpretacija ina vise smisla. Poznato nam je da je Mars mrtva

planeta i da nije verovarno da bi Zemlja odande mogla da bude napadnuta. Medjutim, NOstradamus je mogao da vidi invaziju

koja bi dosla odnekud iz svemira, iz pravca marsa.
U jednom svom govoru u Vest Pointu, pre povlacenja u penziju, general Makartur je prorekao da se jednog dana

covecanstvo ujediniti snage u interplanetarnom ratu. Mozda je procitao Nostradamusova prorocanstva.


LEDENO DOBA U SJEDINJENIM DRZAVAMA


"Zemnja i vazduh zaledice vodu
kada dodju na molitvu u cetvrtak.
Onaj koji ce doci nece nikada biti pravedan
kao oni koji ne se dodju pokloniti."


Hoce li ledeno doba pogoditi samo Sjedinjene Drzave? Cini se da ih je prorok tako predvideo u ovom zastrasujucem

katrenu. To nije tesko zakljuciti. Hriscani slave nedeljom, Jevreji subotom, a muslimani petkom. Sjedinjene Drzave imaju

jedinstvenu tradiciju, Dan zahvalnosti koji se slavi jednom godisnje, uvej cetvrtkom.


ZEMLJOTRESI I RAT


Sledeci katren potvrdjuje jedno drugo prorocanstvo i objasnjava neobicna dogadjaja na nebu:


"Strasan ce se potres dogoditi u mesecu maju.
Saturn u Jarcu, Jupiter i Merkur u Biku.
Venera u Raku, Mars u Devici,
grad ce padati veci od jajeta."


Na neposredan nacin, Nostradamus ovde nagovestava da ce strasan potres pogoditi Zemlju u messecu maju. Polozaj

zvezda kakav prorok opisuje bio je u aprilu 1929. Nikakav potres tada nije zabelezen, bar ne tako jak. Sledeci put, ovakav polozaj zvezda ce biti 10. maja 3755. Daleka buducnost, mora se priznati. Ipak, Nostradamus nam ovde daje da naslutimio da svet nece da nestane 1999.
Poslednji stih je najzanimljiviji. Padace grad velicine jajeta.Ceo svet ce biti obuhvacen. Cini nam se, dakle, da

jaja predstavljaju bombardovanje iz dotada nepoznatog oruzja. I mozda od dotada nepoznatih bica, pristiglih iz drugih

galaksija.
Da se radi o nekom odredjenom delu sveta, Nostradamus bi to naznacio kao sto to radi u sledecem katrenu.


ZEMLJOTRES U ITALIJI


U sledecim stihovima, Nostradamus navodi koje podrucje ce biti pogodjeno:


"Zemlja ce se raspuknuti
a sneg ce padati tako obilan i sjajan,
i polja ce se raspadati
da ceprimat umreti u Redjiju."


Nazalost, Nostradamus ne navodi datume ove katastrofe (verovatno se radi o vulkanskoj erupciji) u Redjiju.
 
Obersturmfuehrer:
pa vanzemaljci i postoje, sto da ne...
prorocanstva ne postoje...


E tebe tražim?
A što je za tebe nauka, ono od Šakala? Tupo prepričavanje jednog te istog od Darwina pa do danas ali kad treba objasniti kariku između Neandertalaca,kromanjonaca i Homo Sapiensa onda se kaže da su se STVORILI odjedanput. Pa malo dijete vidi da ta teorija ne drži vodu!!!!
I jako je ružno to što se izruguješ nekim temama jer po tebi nisu NAUČNE!!!Nemoj se izrugivati kao naprimjer ovdje nego dokaži suprotno !!!!


Pozzz
 
Gledao sam, onomad, neku emisiju na Discovery-ju... Bili neki mnogo uceni ljudi... Kazu to sto Nostradamus nista nije dobro... Kazu covek umeo lepo da pise i nista vise... Niko nista do sada nije uspeo da predvidi iz njegovih prorocanstava ali su svi uspeli da u njima vide ono sto se vec desilo... Kazu ti spisi su samo logicka zavrzlama...
 
Ja licno misim da je on vidovit da Bog sacuvaj! Mislim da je najbolji prorok koji je krocio zemljom! Skole mi moje od osam razreda ako nije tako... A oni skolovani sto procitase i napisase silne neke knjige, pa se krevelje na TV-u, ma nemaju bre oni pojma! Dzaba ti sve skole ako nemas nesto evo tu (hvatam se za grudi), da osetis dal nesto valja, to se ne uci u skoli, taki se rodis il se ne rodis!
:8
 
Znam i ja jos neko njegovo prorocanstvo neznam tacno kako ide ali ide ovako:
Spanski kralj ce sa juga doci sa silnom vojskom i borice se sa vojskom pakla i pobijedi ce a Spanski kralj ce za sobom odneti sveti gral.
Novinari su ovo shvatili kao SP u fudbalu 2006.
Spanski kralj je verovatno trener rep. Spanije, a paklena vojska je njemacka jer je nju tada pratio glas paklene masine.
 
BELFABIO:
Znam i ja jos neko njegovo prorocanstvo neznam tacno kako ide ali ide ovako:
Spanski kralj ce sa juga doci sa silnom vojskom i borice se sa vojskom pakla i pobijedi ce a Spanski kralj ce za sobom odneti sveti gral.
Novinari su ovo shvatili kao SP u fudbalu 2006.
Spanski kralj je verovatno trener rep. Spanije, a paklena vojska je njemacka jer je nju tada pratio glas paklene masine.
Zem ti ja ta proročanstva koja će da se tumače na način kako kome odgovara. Smatra se da je prorok mislio na ovo ili na ono, a zapravo, prorok se zajebavao u slobodnom vremenu.
 

Back
Top