Besplatne akcije

Pričalo sa i da će zaposleni u javnom sektoru (zdravstvo,prosveta,kultura itd) dobiti nešto od tih akcija pa ništa.Verovatno sistem-Ponuđen ko počašćen.Dakle ja ne verujem da će od toga išta biti. :(
 
Koliko je meni poznato akcije javnih preduzeća neće biti ..."besplatno deljene gradjanima srbije"...:roll:
što se tiče zaposlenih u javnom sektoru, tu je drugačija situacija i trebalo bi, podonošenju odredjenih zakona, i to da se reguliše.
I pretpostavljam da će to biti oni koji nisu, po nekom drugom osnovu, već dobili neke akcije.
 
U pravu si-o tome se priča već duže vremena a zakoni se duuuugo ne mogu doneti.Ja mislim da je to zato što poslanici imaju male plate. Kada bi im se povećala plata sigurno bi postigli i doneli već jednom taj zakon. :wink:
 
Što se tiče njihove plate, takva je kakva je, tu ne možemo ništa da učinimo:wink:
A da bi se doneo zakon o kojem pričamo ipak je potrebno uraditi nekoliko predradnji, videti na koji način će se transformisati javna preduzeća, izračunati, preračunati i slično,malo je dug to posao:wink:
Zakačiću i ja koju od tih akcija8-)
 
Ja sam cula da ove godine krece cela prica oko EPS-a i NIS-a a da ce "besplatno deljenje akcija gradjanima" narocito onima koji su zaposleni u javnom sektoru i onima koji nikada nisu dobili akcije u prethodnim privatizacijama biti u toku 2008 i 2009.
 
Da, besplatne akcije...mislim lepo je što ću dobiti soma evra...ali da moja mama, koja radi od više od 20-ak godina, i ja, student, dobijemo istu svotu novca??? To nije baš kako treba!!!

naprotiv, mislim da je BAS kako treba, jer se dele akcije bivsih drustvenih, drzavnih preduzeca, onih koji su bili u vlasnistvu naroda...tako da mu ovo dodje kao najpostenija varijanta....

e sad, druga stvar je sto iza ovoga sigurno stoji neko ko racuna da odmah pokupuje te akcije koje ce vecina naroda da odmah proda....
 
pa jeste.....to je zajeb.....
al sta ces tako je......i moji su isto tako radili i rade.....a ja blejac sad treba da dobijem kesh....tj akcije....
ne znam, mislim da to nije bas normalno.....
 
mislim da ce dobiti....nije mi bas sve kristalno jasno oko svega toga, ali trbealo bi da bude tako....
nemoguce je da ja koji dinar nisam dao drzavi, posto nikad nisam radio legalno sa placanjima poreza i tako to, budem u istom dzaku sa ljudima koji rade po 20-30 godina....
zato i mislim da iza toga stoji ko zna sta....
 
mislim da ce dobiti....nije mi bas sve kristalno jasno oko svega toga, ali trbealo bi da bude tako....
nemoguce je da ja koji dinar nisam dao drzavi, posto nikad nisam radio legalno sa placanjima poreza i tako to, budem u istom dzaku sa ljudima koji rade po 20-30 godina....
zato i mislim da iza toga stoji ko zna sta....


svaki put kad udješ u radnju i kupiš nešto, platiš školarinu, poštarinu... itd, direktno ili indirektno plaćaš porez, ili na drugi način puniš budžet državi, tako da nema potrebe da te grize savest....ali ako baš gricka i dalje, evo pokloni svoj deo meni :lol:
 

Back
Top