Kratke price

Nesi

Domaćin
Poruka
3.767
Nekada davno jos 1979g na radio Beogradu je pokrenuta emisija "Ozon" u kojoj su slusaoci ostavljali svoje poruke licne prirode, aforizme, zapise, kratke price...Godinama kasnije iz toga je proistekao konkurs za kratku pricu i najbolja ostvarenja su objavljivana svake godine, a jedini kriterijum je bio da price budu krace od 28 kucanih redova...

Evo nekih koje su se meni dopale, a bilo bi lepo da i neke nove pricice budu napisane...

GUST

Subota uvece...Hodam nasom ulicom...Ne smem da dignem pogled...mozda je u tvojoj sobi mrak!

EROTSKA PRICA

Crtam Cica Glisu na njegovom licu poljupcima. Oci, nos, oba uha, usta. Spustam se niz blagu nizbrdicu vrata i ljubim svaku uspravnu dlaku na njegovim grudima. Idem dalje. Na redu je pupak. Sa njim postupam vrlo nezno, jer je najmanji vrtlog na svetu. Idem dalje i pocinjem sa grickanjem. Na butinama se ne zadrzavam dugo, jurim ka listovima jer sam cula da su najukusniji. Golicam ga po tabanima i krecem sporo, kao lift u mojoj zgradi, navise.

TRI DEVOJKE I PREDEO SA TUSEM

Iz tusa polece bezbroj vodenih kapi.
Zarobljena u kapima, tri lika putuju pod dejstvom zemljine teze.
Ledene kapi sa njihovim usplahirenim ocima, rukama, smehom,susrecu se sa mekom mladicevom kozom. Rasprskavaju se kao uplaseno jato ptica. Poigravajuci se, upijaju vrelinu tela. Culno se razlivaju i preplicu. Nestalnog oblika. Neuhvatljivih zelja. Smelo skidaju sa njega plast od morske soli. Radoznalo zaviruju u svaku poru, ostavljajuci na brzinu nasarana svoja imena. Bezglavo hrle, da bi ga vec u sledecem trenu napustile.
Mladic sa zatvorenim ocima ispod tusa ih nije svestan. A one se, priguseno smeju i sasaptavaju. Iznenada, shvataju da ih posmatra njegov drug. Zazarenih obraza, postidjene i odusevljene u isti mah, napustaju mesto ispada.

DOK VODIMO LJUBAV

Hladno mi je. Lezis mi na nozi. Cigareta mi dogoreva do prstiju.
To se zove strast.

VOAJER

Prerusio sam se u semafor i postavio na uglu najprometnije ulice. Devojke okruglih i tvrdih dupeta, kao automobilske gume, prolazile su ne sanjajuci nista.
Navece trik sam poverio Carlsu.
Sutradan je na uglu najprometnije ulice bilo dvadeset i sedam semafora i pet frizidera.

JANI

-Ti se neces vracati ?
"Ko li mu je to rekao?" mislim. Njegove plemenite plave oci me gledaju neizrecivo tuzno.
-Ne. Ovoga puta se necu vratiti.
Cutimo. Pokusavam da se nasmesim i kazem:
-Vraticu se za mesec dana, mozda malo vise.
-Ali neces se vratiti sada!
Ne znam sta da mu kazem.
-Ides onom...Onom svom momku.
Pomislim na "mog momka". Zelim da odmahnem glavom, ali znam da mi Jani ne bi verovao i zato klimnem glavom. Opet cutimo.
-Volim te!
On me grli oko nogu. Cvrsto me steze. Polako ga odmaknem od sebe, a onda cucnem i pogledam ga u oci.
-Jani...
-Cuti! Slusaj: sada ustani i idi, a ja cu da te gledam dok odlazis.
On cuti. To je bio oprostaj.
Zelim da odem brzo da on ne bi dugo stajao tu, na vetru, ali znam da bi ga to rastuzilo i zato koracam polako.
Jani, isti si kao svi muskarci. Imas samo pet godina, a vec znas da se do mog srca dolazi s puno neznosti.


Toliko od mene, a sada ocekujem vas...
 
A tu su i porukice licne prirode...

- Miro, dobro je sto si vecerala. Zabranio mi je lekar da lezem na prazan stomak !

- Cuo sam da u svakoj sali ima pola istine, dakle: "heft'o" sam te dva puta !

- Napunio sam 17-tu. Vala dosta je za danas.

- Rekla sam mu da ga volim kao boga. Uzvratio mi je sa 10 zapovesti.

- Jesen je. Danju mi je sve kraci, a nocu sve duzi.

- CU, CES, CE, CEMO, CETE, NJU !

- Kavurma, svargle, pihtije, cvarci, skembici, crevca, krvavica, slanina, beli luk, pivo... Devojka kojoj se nije smicilo moze da mi bude zena !

- Devojke, izbegavajte spiceve u gradskom prevozu !

- Dame biraju onda kada zele da odluka lezi na njima !

- Ako i posle upotrebe kondoma devojka ostane trudna, detetu treba dati ime HUDINI !

- Usamljeni slonovi piju da bi videli ruzicaste slonice.

- Vesna, cik pogodi kojom cu rukom drzati tus dok budem mislio na tebe u kadi ?

- Volim sex i rado ga se secam !

- Vi mislite da se meni dize svako jutro ?!

- Strah od letenja nastao je kada je Ikar k*esnuo Eriku Jong !

- Kako da verujem u ljubav na prvi pogled kad neces da se skines go ?

- Mazite guzu kafom, neko ce sigurno ubosti zelju.

- Znam da HOT-DOG znaci VRUC PAS, ali kada sam otvorio lepinju da vidim cega ima unutra, nisam ocekivao da od cele dzukele bas meni daju onu stvar !

- Zeno, budi konkretna. Predji na stvar.

- Spermatozoidi imaju biceve da bi se u jajnoj celiji znalo ko je gazda.

- Menjam devojku od 20 godina na Ceraku za odgovarajucu na Karaburmi, zbog prevoza!

- Leonardo, da oni znaju koliki ti je bio, shvatili bi zasto se smesim - MONA LIZA

- Stvar je Jasna, nema Nade, izgubio sam Veru, pustite me na Miru !

- Dosta mi je normalnih devojaka, sada bih jednu horizontalnu !

- Osmi padez je prezervativ i glasi: KOGA - CIME !

- Blam za devojku je kada joj mladic pridje i pita: "Posto?", a blam za mladica je ako mu ona odgovori: "Nemas ti cime da platis decko"!

- Da smo se drukcije sreli, sve bi bilo ranije !
 

Back
Top