Pozicioniranje - CSS?

GuitarLord

Početnik
Poruka
9
Dakle recimo da imate ovakav zadatak:

treba da se napravi baner (header) dimenzija recimo 800x200 koji stoji na vrhu stranice i u okviru kog recimo treba negde sa leve strane da se nalazi logo firme a negde pri kraju desno da se nalazi recimo vertikalni meni sa četiri pet stavki ili bilo sta drugo.
E sad recimo da je sam baner jedan div - mene zanima kako da u okviru tog jednog diva (headera) pozicioniram ostale elemente tacno kako ja zelim tj da mi je logo levo tacno gde zelim, a meni desno, takodje ako imam jos neki tu element da njega stavim gde zelim....
Dakle na koji nacin vi pozicionirate elemente uokviru jednog div-a?

Hvala
 
GuitarLord:
Dakle recimo da imate ovakav zadatak:

treba da se napravi baner (header) dimenzija recimo 800x200 koji stoji na vrhu stranice i u okviru kog recimo treba negde sa leve strane da se nalazi logo firme a negde pri kraju desno da se nalazi recimo vertikalni meni sa četiri pet stavki ili bilo sta drugo.
E sad recimo da je sam baner jedan div - mene zanima kako da u okviru tog jednog diva (headera) pozicioniram ostale elemente tacno kako ja zelim tj da mi je logo levo tacno gde zelim, a meni desno, takodje ako imam jos neki tu element da njega stavim gde zelim....
Dakle na koji nacin vi pozicionirate elemente uokviru jednog div-a?

Hvala
Nisi na pravom putu.
Ako zelis da imas RAZLICITE elemente (JPG) pa zelis da ih uklopis, <div> elementom pozicioniraj SVAKI element koji ce ciniti baner. Dakle posenmo pozicioniraj gavni JPG 800.200 Dalje posebnim <div> pozicioniraj levi logo a posebnom <div> desni JPG i tako dalje.
Ako nije prevelik JPG, uklopi sve elemente u jedan JPG i onda ga postavi na vrh strane. Imati pojedinacne elemente (JPG) na baneru ima smisla jedino ako ces ih cesto menjati, inace je prakticnije da inas jedan JOG kao kompletan baner
 
Da, razumeo sam, ali se i taj meni (kao celina) moze posebno pozicionirati unutar <div></div> ragova, bilo gde na ekranu i cak da "zahvata" deo banera.
Cela prica sa <div> pozicioniranjem mora da se dopuni i sa "z" parametrom, koji odredjuje koji element se biti na kom nivou (preklapanje), nesto poput rada sa layerima.
 

Back
Top